PDA

View Full Version : سوال: مشکل در طراحی برنامه و کار با فایل در دیتابیس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

hapit1364
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 13:07 عصر
با سلام
در حال نوشتن برنامه ای هستم که به شدت با فایل های تصویری و صوتی و عکس سروکار داره و اپراتور باید لیستی از چند صد فایل تصویری و صوتی و عکس رو داشته باشد و بتونه انها رو اجرا کنه و سریع پیدا کنه و ویرایش کنه
برای اینکه در مدت کوتاهی دیتابیس من حجم زیادی رو پیدا نکنه تصمیم گرفتم دیتابیس و برنامه رو طوری طراحی کنم که هنگام ورود این فایلها به دیتابیس برنامه ادرس ان فایل رو ذخیره کنه ولی مشکل این موضوع اینه که اگه شخصی بیاد و اسم فایل رو تغییر بده یا جابجا کنه دیگه برنامه نمی تونه به اون دسترسی داشته باشه چرا که ادرس فایل داخل دیتابیس ایستا هست
می خواستم دوستان راهنمایی کنند که ایا میشه کاری کرد که شخص برای دسترسی به فایلها یا فولدرهایی که داده های ما داخل اونها است ، احتیاج به عبور از لایه های امنیتی باشه و اینکه مسیر به صورت دینامیک تعریف بشه
البته خودم به این فکر افتادم که نسخه ای از فایل ،که به دیتابیس اضافه میشه ،کپی گرفته بشه و داخل یکی از فولدرهایی که بوسیله برنامه اجرا میشه ذخیره بشه و دو ادرس در دیتابیس ذخیره بشه ، نمی دونم این کار درستی هست یا نه
لطفا منو راهنمایی کنید
قبلا از لطف شما تشکر میکنم