PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن تصویر هر مطلب در صفحه

i-php-i
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 20:23 عصر
وقتی می خوایم مقالات ارسالی رو به کاربرها نمایش بدیم، معمولا یه صقحه فهرست وار ایجاد می کنیم و چند خط از هر مقاله رو در صفحه نمایش می دیم و بازدیدکننده با خوندن این چند خط، می تونه روی لینک کلیک کنه و مقاله کامل رو بخونه.

سوالم اینه که برای نمایش دادن تصویر هر مقاله در بخش فهرست، باید چه کار بکنیم؟

شما چه روشی به کار می برید؟

ghasemweb
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 22:51 عصر
یه راه حل این است که در هنگام درج مقاله یک فیلد رو به چکیده ای از مقاله اختصاص بدید که موقع لیست کردن این فیلد رو اکو کنی تا کاربر از محتویاتش مطلع بشه
راه حل دیگه این که اگر مقاله به صورت رشته در بانک ذخیره شده شما بیایی چند کاراکتر از اول فیلد رو جدا کنی و در صفحه چاپ کنی که اگه نیاز داشتی توابعش رو میتونی جستجو کنی و یا اگه خواستی یه مثال با سورس قرار میدیم که استفاده کنید

i-php-i
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 00:40 صبح
یه راه حل این است که در هنگام درج مقاله یک فیلد رو به چکیده ای از مقاله اختصاص بدید که موقع لیست کردن این فیلد رو اکو کنی تا کاربر از محتویاتش مطلع بشه
راه حل دیگه این که اگر مقاله به صورت رشته در بانک ذخیره شده شما بیایی چند کاراکتر از اول فیلد رو جدا کنی و در صفحه چاپ کنی که اگه نیاز داشتی توابعش رو میتونی جستجو کنی و یا اگه خواستی یه مثال با سورس قرار میدیم که استفاده کنید
هر دو روشی که می گید درست هست و من از روش دوم استفاده می کنم. من معمولا 150 کلمه اول مقاله رو نمایش می دم. من می خوام به همراه این 150 کلمه، تصویر مقاله رو هم در سمت راست نمایش بدم.

برای نمایش تصاویر در صفحه فهرست چه کاری باید بکنم؟

لطفا در این مورد راهنمایی کنید.

Mahdi.Spirit
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 01:21 صبح
خب شما برای هر مطلب یه فیلد آدرس عكس هم قرار بدید توی دیتابیستون و وقتی عكس رو آپلود میكنین آدرسش رو اونجا بزارید
بعد موقع نمایش خبر آدرسش رو از دیتابیس بگیرید و توی كد htmlتون قرار بدین

i-php-i
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 02:28 صبح
خب شما برای هر مطلب یه فیلد آدرس عكس هم قرار بدید توی دیتابیستون و وقتی عكس رو آپلود میكنین آدرسش رو اونجا بزارید
بعد موقع نمایش خبر آدرسش رو از دیتابیس بگیرید و توی كد htmlتون قرار بدین
آیا این روش، یه روش اصولی هست و همه از همین روش استفاده می کنن؟

آیا بغیر از روشی که شما معرفی کردید، روش دیگه ای (مثل روشی که در ادامه توضیح دادم) وجود داره؟
فرض کنید که نویسنده مقاله آدرس تصویر رو توی مقاله قرار داده. راهی نیست که با خوندن کاراکترهای مقاله، وجود تصویر رو تشخیص داد و اولین تصویر رو در سمت راست نمایش داد و بقیه تصاویر رو نمایش نداد؟

ghasemweb
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 11:40 صبح
اگه ممکنه یه نمونه لینک قرار بدید که بهتر منظورتو متوجه بشیم.

Mahdi.Spirit
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 11:59 صبح
فرض کنید که نویسنده مقاله آدرس تصویر رو توی مقاله قرار داده. راهی نیست که با خوندن کاراکترهای مقاله، وجود تصویر رو تشخیص داد و اولین تصویر رو در سمت راست نمایش داد و بقیه تصاویر رو نمایش نداد؟
اگه متن مقاله رو به صورت html‌ ذخيره ميكنيد و براي وارد كردن تصوير لينكش رو وارد اون اديتور ميكنيد ،‌ با استفاده از عبارات منظم لينك تصوير رو توي كدتون پيدا كنين و همونو نمايش بدين ولي به نظر من كه روش جالبي نيست!

i-php-i
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 17:05 عصر
اگه متن مقاله رو به صورت html‌ ذخيره ميكنيد و براي وارد كردن تصوير لينكش رو وارد اون اديتور ميكنيد ،‌ با استفاده از عبارات منظم لينك تصوير رو توي كدتون پيدا كنين و همونو نمايش بدين ولي به نظر من كه روش جالبي نيست!
بغیر از این، چه روشی هست که عمومیت داره و طراحان وب سایت از اون استفاده می کنن؟

i-php-i
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 17:16 عصر
اگه ممکنه یه نمونه لینک قرار بدید که بهتر منظورتو متوجه بشیم.
لینک یه سایت با قابلیت مورد نظر من. (http://www.explorer.ir/)

ghasemweb
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 18:19 عصر
لینک یه سایت با قابلیت مورد نظر من. (http://www.explorer.ir/)

اگه منظورت این Default Thumbnail هست که در سمت راست مقاله هست این که به صورت عکس جدا آپلود شده مثلا در این لینک http://www.explorer.ir/category/tutorial/photoshop اولین پست رو ببینید. ولی واسه Thumbnail گرفتن از فایلهای پی دی اف و ورد باید توابعی باشه مطمئنا منتها سرچ میخواد