PDA

View Full Version : اونایی که MySQL DB کار میکنن

Mahdi_20
چهارشنبه 23 شهریور 1384, 06:27 صبح
با سلام
من میخوام برنامم رو Installی کنم. من این کار رو میکنم ولی نمیدونم چرا موقع اجرا باید اول MySQL
DB رو اجرا کنم. لطفا منو راهنمایی کنین.

Peyman_Ranjbar
چهارشنبه 23 شهریور 1384, 10:10 صبح
اگه میشه بیشتر توضیح بدید

مهدی کرامتی
چهارشنبه 23 شهریور 1384, 13:25 عصر
بخاطر اینکه MySQL Service ربطی به برنامه شما نداره، و برای اینکه برنامه شما بتونه از اون استفاده کنه باید سرویس فوق در حال اجرا باشه.

موقع نصب برنامه تون می تونید MySQL Service رو نصب و اجرا کنید تا نیاز نباشد هر بار آن را بصورت دستی Start کنید.

Babak-Aghili
چهارشنبه 23 شهریور 1384, 19:17 عصر
اگر امکان دارد ، یکبار دوباره ، هرچی لینک که مربوط به کار با MySQL در دلفی هستش را اینجا مجداا با هم بگذارید.

مثلا خود دیتابیس ، درایورهای مربوطه و ....

ممنون.

Mahdi_20
پنج شنبه 24 شهریور 1384, 06:13 صبح
پس اونایی که با SQL Server کار میکنن چیکار میکنن که برای اجرای برنامشون نیاز به اجرای SQLServer ندارن.
ببنید من تو برنامم تموم کارای مربوط به اتصال به MySQL DB رو انجام دادم و connection Stringام هم
اینه :
charset=utf8;Server=localhost;DataBase=MyDB
حالا برای اجرای برنامم اگه MySQL رو Run نکنم , برنامم کار نمیکنه...
مثلا اگه شما بخوایین برنامتون روی یه کامپیوتر دیگه که MySQL نداره اجرا بشه چیکار میکنین؟

once4ever
پنج شنبه 24 شهریور 1384, 08:29 صبح
اونایی که sql server نصب کردند خود sql server وقتی ویندوز بالا میاد اجرا میشه ولی Mysql DB اجرا نمیشه و باید دستی اجرا کنی!!!
برای استفاده برنامه از بانک MYSQL یا SQL Server باید روی دستگاه نصب شده باشند.

مهدی کرامتی
پنج شنبه 24 شهریور 1384, 13:59 عصر
ولی Mysql DB اجرا نمیشه

غلطه!

MySQL هم همونطوری که در بالا گفتم اگر بصورت یک Service نصب شود دیگر نیاز نیست هر بار قبل از شروع اجرای برنامه آن را اجرا کنید.

SQL Server هم برای اینکه با شروع ویندوز شروع به کار کند بصورت Service نصب می شود.

Mahdi_20
جمعه 25 شهریور 1384, 06:10 صبح
دوستان سوال من چیز دیگه ایه...شما که سوال رو عوض کردین ؟ یعنی میگین اونایی که برنامه بانک اطلاعاتی مینویسن وقتی برنامشونو Installی میکنن همراه برنامشون SQL Serverام رو دستگاه کاربر نصب میکنن ؟!!!!!!!!
فکر نمیکنم اینطور باشه..

Mahdi_20
جمعه 25 شهریور 1384, 06:13 صبح
من میخوام برنامم روی سیستم کاربری که MySQL نداره نصب کنم چیکار باید بکنم.....

Peyman_Ranjbar
جمعه 25 شهریور 1384, 10:16 صبح
سلام
اونهایی که sql server کار هستند برنامه شون رو روی سیستم مقصد نصب می کنن همیینطور mysql هم باید نصب بشه ولی access روی ویندوز xp نیاز به نصب دوباره نداره

Babak-Aghili
جمعه 25 شهریور 1384, 17:46 عصر
اگر امکان دارد ، یکبار دوباره ، هرچی لینک که مربوط به کار با MySQL در سی شارپ هستش را اینجا مجداا با هم بگذارید.

ممنون.

Mahdi_20
شنبه 26 شهریور 1384, 06:05 صبح
با تشکر
ببخشین که نتونستم منظورم درست بیان کنم.
UnicorN , حالا من چطوری میتونم این کار رو انجام بدم ؟!!
لطفا مراحل کار رو برام شرح بدین...

Babak-Aghili
شنبه 26 شهریور 1384, 07:56 صبح
میبینید این را ؟!!!!!!!!!!!!!

اگر امکان دارد ، یکبار دوباره ، هرچی لینک که مربوط به کار با MySQL در سی شارپ هستش را اینجا مجداا با هم بگذارید.

ممنون.

Mahdi_20
یک شنبه 27 شهریور 1384, 08:01 صبح
اگه یه Search توی همین قسمت انجام بدی 110% پیداش میکنی.

Mahdi_20
یک شنبه 03 مهر 1384, 06:42 صبح
با سلام
اصلا سوالم و یه جور دیگه میگم.....
من با MySQL کار میکنم .. حالا میخوام پروژم رو Installی کنم برنامه InstallShield 10 رو هم دارم
چیکار کنم تا هنگام نصب و سپس اجرای برنامم نیازی نباشه MySQL رو به صورت دستی Run کنم.
ممنون میشم..

مهدی کرامتی
یک شنبه 03 مهر 1384, 13:04 عصر
یک توصیه دوستانه:

از سایت http://www.apachefriends.org/en/xampp.html پکیج Xampp رو دانلود کن، فولدر MySQL اش رو در فولدر برنامه خودت کپی کن، در برنامه ات قبل از اولین شروع مسیرهای درون فایل my.cnf را مطابق با مسیر کنونی فولدر MySQL اصلاح کن (یه Search & Replace ساده)، و دستورات Command Line درون فایل mysql_installservice.bat رو از دورن برنامه ات فراخوانی کن.

MySQL آماده اطاعت دستورات شما در پورت 3306 خواهد بود.

سوال دیگری هم داری؟

Mahdi_20
یک شنبه 03 مهر 1384, 15:13 عصر
اگه ممکنه link دانلودشو واسم اینجا بزارین آخه نمیدونم باید چیو دانلود کنم...
ممنون از لطفتون

مهدی کرامتی
یک شنبه 03 مهر 1384, 16:14 عصر
http://prdownloads.sourceforge.net/xampp/xampp-win32-1.4.15-installer.exe?download

Peyman_Ranjbar
دوشنبه 04 مهر 1384, 01:18 صبح
برای نصب و استفاده از sqlserver خود install shield آبجکتها و merge module های مربوطه رو داره و لی MySql رو جزو آدم حساب نمی کنن که بخوان همچنین کاری براش بکنن
پیشنهاد اولیه من اینه که شما از SQLServer استفاده کنید مخصوصا به خاطر پشتیبانی گسترده از اون و همچنین سادگی نصب اون.
به هر حال برای ادامه شما دو راه حل داری:

اول
-----------------------------------------------------------------------------
موقع نصب برنامه از کاربر بخواهی تا برنامه رو نصب کنه و ....
که اگه کاربر همچنین کاری بتونه بکنه که کار شما خیلی ساده میشه

دوم
---------------------------------------------------------------------------

از سایت MySql (http://www.mysql.com) نسخه بدون installer یا noinstall رو داونلود کنید و به وسیله InstallShield اون رو در دایرکتوری مربوطه extract کنید.
نصب به صورت عادی
برای اجرای سرور بر روی سیستم این کامند رو اجرا کنید

c:\mysql\bin\mysqld.exe

و برای خاموش کردن سرور

c:\mysql\bin\mysqladmin.exe -u root shutdown

و برای نصب MySql به صورت Service بر روی سیستم

c:\mysql\bin\mysqld.exe --install

برای نصب به صورت سرویس و تغییرات

c:\mysql\bin\mysqld.exe --install MySql --defaults-file=c:\fileName.cnf

که در اینجا فایل cnf تنظیمات اجرای MySql است و می تونید اون رو بسته به نیازتون تغییر بدید
قسمتهای زیر باید بسته به محل نصب mysql تغییر بکنند

[mysqld]
# set basedir to your installation path
basedir=c:/mysql
# set datadir to the location of your data directory
datadir=c:/mydata/data

Mahdi_20
دوشنبه 04 مهر 1384, 06:57 صبح
سوالاتی که برام پیش اومد:
1) دیتا بیس م رو با ید چیکار کنم...اونم باید تو فلدر برنامم باشه؟
2) InstallShield10.5 و 11 .. MySQL رو Support نمیکنن؟
3) MySQL Connector ODBC SQL Connector چیه و چیکار میکنه؟

مهدی کرامتی
دوشنبه 04 مهر 1384, 13:51 عصر
1- مدیریت دیتابیس شما بعهده MySQL است، نه شما. کافی است در سیستم خودتون دیتابیس رو بسازید، و سپس فولدرهای mysql و فولدری که همنام دیتابیس شما است را از فولدر data محل نصب MySQL به فولدر مربوطه MySQL ای که میخواهید نصب کنید کپی کنید.

2- فکر نمیکنم (من ندیدم).

3- اینها برای زمانی هستند که بخواهید با استفاده از ODBC به MySQL متصل بشی (در زبانهایی که کتابخانه اتصال ویژه خودشون رو ندارند، مثل VB کاربرد داره). اگر از کلاسهای Net. موجود در MySQL Connector برای اتصال به MySQL Server استفاده میکنی نیازی به معادل ODBC آن نخواهی داشت.

Mahdi_20
سه شنبه 05 مهر 1384, 06:35 صبح
ممنون از راهنمایی تون ...
من MySQL ODBC رو توی Install shield10.5 دیدم..
این نمیتونه به من کمک کنه؟

مهدی کرامتی
سه شنبه 05 مهر 1384, 13:31 عصر
شما انگار مطالب رو خوب نمی خونی. چند تا پست بالاتر گفتم:

اینها برای زمانی هستند که بخواهید با استفاده از ODBC به MySQL متصل بشی (در زبانهایی که کتابخانه اتصال ویژه خودشون رو ندارند، مثل VB کاربرد داره). اگر از کلاسهای Net. موجود در MySQL Connector برای اتصال به MySQL Server استفاده میکنی نیازی به معادل ODBC آن نخواهی داشت.
Understand ؟

Mahdi_20
سه شنبه 19 مهر 1384, 00:12 صبح
1) حالا اگه بخوام با SQL Server این کار رو انجام بدم چطوریه؟
2) این Microsoft SQL Server 2000 Desktop Engine رو توی installshield در قسمت Redistributable میتونه کمکی کنه؟
ممنون میشم اگه به این سوالمم جواب بدین.

Mahdi_20
چهارشنبه 20 مهر 1384, 00:27 صبح
کسی اینو نخونده؟