PDA

View Full Version : ساخت بانک جدید در sql server

toopak
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 14:14 عصر
سلام
من میخوام یه دیتابیس با sql server بسازم ولی متاسفانه نمیتونم اسن کارو بکنم
به دلیل اینکه هر وقت نصب می کنم اون قسمتی که توش میشه دیتابیش ساخت نمیاد
گیج شدم واقعاً
امکانش هست من بتونم یک بانک نمونه از کسی بگیرم و خودم جداولش رو بر اساس نیازم تغییر بدم؟
یا اینکه یه لینک دانلود بهم بدید که sql server کم حجم رو بتونم بگیرم تا فقط بشه باهاش بانکم رو بسازم
آخه برای ارتباط با بانک از کد استفاده می کنم
اگر میشه دوستان راهنمایی کنن لطفا

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 14:17 عصر
سلام.
دوست عزیز بفرمائید چه نسخه ای رو ، روی چه ویندوزی میخواهید نصب کنید.؟

toopak
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 14:24 عصر
راستش یه سی دی دارم sql server 2005 - standard edition و هم باید توی xp بتونم ازش استفاده کنم و هم روی 7 برای لپ تاپ

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 14:54 عصر
خوب هنگامی که میخواهید نصب کنید تمامی ابزارها مثل Management Studio رو نیز انتخاب میکنید؟
بعد از نصب براتون یک آیتم جدید در Programs ایجاد میکنه به نام Microsoft SQL Server 2005 در داخل اون ببینید SQL Server Configuration Manager هست؟
اگر وجود داشت اجرا کرده و در قسمت Services ببینید سرویس مربوط به SQL Server نصب شده یا خیر.
آیا هنگام نصب خطایی دریافت میکنید؟

toopak
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 15:13 عصر
من چندین بار حتی به همون شیوه ای که تو سایت های مختلف آموزش داده شده نصب کردم ولی متاسفانه برنامه ای که برای ساخت بانک استفاده میشه رو تو نمایش نمیده
البته الان نصب نیست روی سیستم ولی خب خود vs2008 یه اس کیو ال نصب میکنه که تو قسمت service گزینه sql server هست و run هستش
با اون نمشه کارم رو راه بندازم؟ من فقط یه جدول می خوام که بتونم تو برنامه باهاش ارتباط برقرا کنم ولی جنس بانک باید sql-server باشه

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 15:38 عصر
شما میتوانید از طریق خود ویژوال استودیو دیتابیس مربوطه رو ایجاد کنید.
که در اینجا (http://blog.reamped.net/post/2008/05/Using-Database-Projects-for-Visual-Studio.aspx) در این زمینه توضیح داده شده است.

toopak
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 16:05 عصر
خیلی ممنون ولی من میخوام یه بانک داشته باشم نه به صورت اسکریپتی
وقتی با استفاده از add و new item گزینه service-base database رو انتخاب میکنم
متاسفانه ارور میده
هم روی لپ تاپ و هم روی pc
آیا مشکل برای Vs هست یا کار من مشکل داره؟
69818

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 16:13 عصر
احتمالا ویژوال استودیو شما مشکل داره. شما یک بار کامل ویژوال استودیو و SQL Server رو حذف کنید و نسخه 2010 ویزوال استودیو رو مجدد به صورت کامل همراه با SQL Server داخل اون نصب کنید.

toopak
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 16:17 عصر
ممنون بابت راهنماییتون
نتیجه رو بعد از نصب 2010 اعلام میکنم
با تشکر