PDA

View Full Version : بدست آوردن اطلاعات بر مبنای دو فیلد مختلف

سینا2010
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 18:46 عصر
با سلام ما سه فیلد داریم به نام های ID و DATE و BIN خوب فیلد ID شماره پرسنلی فرد وفیلد DATE تاریخ را در خود نگهداری می کند و فیلد BIN امتیازی است از میان اعداد 1 الی 5 .

حالا من می خواهم به عنوان مثال برای ID شماره 20 بر اساس تاریخ های 20/02/90 تا تاریخ های 30/02/90 ببینم این کد شماره 20 چند امتیاز 4 به دست آورده است.

کد شماره 20 از تاریخ 20/02/1390 تا تاریخ 30/02/1390 تعداد 7 مورد امتیاز 4 به دست آورده است.

با چه دستوری می توان این عدد 7 که تعداد امتیاز 4 در این بازه زمانی است را به دست آورد.

با تشکر از شما دوستان

alimanam
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 23:43 عصر
با سلام

شما کجا بر اساس 2 فیلد دارین این کار رو انجام میدین ؟!!!! شما بر اساس id بعد بر اساس تاریخ ( تا اینجا 2 فیلد درگیر شد ) و در انتها بر اساس فیلد امتیاز دارین این کار رو انجام میدین یعنی شد 3 تا فیلد !

و اما بعد , از این سورس که واست نوشتم استفاده کن به راحتی این کار صورت گرفته . راستی سعی کن اسم فیلدها رو جوری انتخاب نکنی که بعداً مشکل زا بشه مثلاً اسم فیلد دوم شما Date هستش به نظر خودت درسته از همچین اسم پدر مادر داری داری استفاده میکنی ؟!!!! من در این مثال نام این فیلد رو Datee انتخاب کردم ( البته بهتر بود چیز دیگه ایی انتخاب میکردم اما واسه کار شما شبیه اسم فیلد شما انتخابش کردم )

http://up.iranblog.com/images/gtquss9p27esixa87y1.jpg

موفق باشید ./

سینا2010
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 05:34 صبح
با سلام و تشکر
این مواردی که فرمودید کاملا درست ولی من هم برای مثال اون اسامی رو ذکرکردم و نظر شما کاملا درست هست برای نامگذاری فیلد.
از وقتی که گذاشتید هم واقعا از شما سپاسگذارم