PDA

View Full Version : سوال: چرا برنامه همیشه درست کامپایل نمیشه؟

mbshareat
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 15:32 عصر
سلام علیکم
نمی دونم من اشتباه می کنم یا واقعا اینطوره؟
برای من بارها شده که وقتی با دلفی 6 برنامه می نویسم برنامه درست کار نکنه و بار دیگه بدون اینکه تغییر خاصی تو برنامه بدم کار کنه؟
همین چند روز پیش با VB کار می کردم اتفاق عجیبتری افتاد:
یه پیغام رو تغییر دادم که دو دکمه ای بشه با دکمه های Ok و Cancel .جالب این بود که بار اول که پیغام می اومد دو دکمه رو داشت و بار بعد یه دکمه ای می شد فقط Ok !
جستجو دادم دیدم هیچ جای برنامم چنین پیغامی ندادم .دفعه بعد گه برنامه رو اجرا کردم هردو پنجره پیغام دو دکمه ای شده بود بدون اینکه تغییری در کد بدم.
من فکر میکنم چنین اتفاقی تو دلفی هم میفته جایی که زیاد اتفاق می افته تغییر Property هستش که ظاهرا باید Enter رو بزنیم که متوجه تغییر بشه.در مورد پیغام خطا هم مشکل داشتم.یک بار اسم یونیتها رو تغییر دادم برنامه مشکل پیدا کرد بعدش نمی دونم چطور درست شد.
آیا Build Project کمکی به رفع این مشکل میکنه؟آیا تنظیماتی وجود داره مثل اونچیزی که تو به روز گردن صفحه در مرورگرهست که همیشه آخرین تغییرات بررسی بشه؟
راستش در مورد جزئیات نمیتونم بیشتر توضیح بدم.چون خوب یادم نمیاد!
اگه اشتباه میکنم هم که بفرمایین مواظب کد نویسیم باشم!

nsco_nsco
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 15:59 عصر
سلام بعضی وقتها ارور الکی میده برای این مشکل نام پوشه ای که برنامه سورس توش هست رو تغییر بده درست میشه موفق باشی:قلب:

Felony
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 20:03 عصر
آیا Build Project کمکی به رفع این مشکل میکنه؟
بله باید پروژه رو Build کنید .

سلام بعضی وقتها ارور الکی میده برای این مشکل نام پوشه ای که برنامه سورس توش هست رو تغییر بده درست میشه موفق باشی:قلب:
از اون راه حل ها بودها ...