PDA

View Full Version : سوال: اجرا نشدن برنامه در express edition c++ 2008

badrang
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 20:43 عصر
سلام
من با C++ برنامه نوشتم ولی اجرا که میگیرم یه پیغامی میده!! نمیدونم مشکل از کجاست!!!!!!

69882

ویندوزم سون هست ولی میدونم که ربطی به ویندوز نداره چون تو دانشگاه که ویندوز ایکس پی بود هم به همین مشکل برخوردم ولی متوجه نشدم استاد چجوری درستش کرد!!!!!!

از کنسول هم استفاده میکنم
ممنون

Arcsinos
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 11:42 صبح
سلام دوست عزیز
از منوی tools بر روی گزینه ی آخر یعنی options کلیک کرده و در کادر سمت چپ بر روی مثلث کنار project and solutions کلیک کنید . در این منو هم گزینه ی build and run را انتخاب کنید . اولین گزینه یعنی only build startup .... را تیک بزنید و گزینه ی زیر آن یعنی on run when projects are out of date را هم بر روی Always build قرار دهید . گزینه ی زیر آن هم یعنی on run when buld or dep..... هم باید prompt to launch باشد . حالا اگر برنامه را اجرا کردید اگر مشکلی نداشته باشد اجرا میشود ، اگر مشکلی داشته باشد صفحه ای باز میشود که دو گزینه ی yes و no دارد که شما باید بر روی گزینه ی no کلیک کنید و به اشکالات برنامه ی خود بپردازید .
در غیر این صورت برنامه ی vidual studio را دوباره باید نصب کنید .
موفق باشید

badrang
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 11:32 صبح
سلام
متأسفانه هنوز مشکلم حل نشده.برنامم چاپ کوچکترین عدده و این هم کدش:

#include <iostream.h>

int main()
{
int x,y,z,min;
cout <<"Enter 3 numbers\n";
cin >>x>>y>>z;

if(x<y)
if(x<z)
min=x;
else
min=z;
else if(y<z)
min=y;
else
min=x;
cout<<"Min is:"<<min<="\n";
return 0;
}

کد برنامه فکر نکنم اررور داشته باشه حالا شما یه چکی بکنید.

ولی اون پیغامی که تو اولین پست عکسشو گذاشتم اصلاً ربطی به داشتن یا نداشتن اررور تو کدنویسی نداره چون ما میتونیم برنامه رو با اررور هم اجرا کنیم.
لطفاً کمک کنید.ممنون

Arcsinos
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 18:04 عصر
سلام دوست عزیز

اگه همین برنامه رو توی DEV CPP اجرا کنید ایراد نمیگیره ولی اگه میخوایید توی visual اجرا کنید چند تا نکته ی کوچیک رو فرا موش کردید .
اولا هدر stdafx.h رو اضافه نکردید و ثانیا جمله ی using namespace std رو هم باید به برنامه اضافه کنید تا cin و cout رو برنامه بفهمه همین برنامه رو با دو خط تغییر من اجرا کردم و اجرا شد .

#include "stdafx.h"
#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
int x,y,z,min;
cin >>x>>y>>z;
if(x<y)
if(x<z)
min=x;
else
min=z;
else if(y<z)
min=y;
else
min=x;

return 0;
}

badrang
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 22:37 عصر
دوست عزیز تشکر از لطفتون:خجالت:
ولی باز هم همون پیغامی که تصویرشو گذاشتم رو میده!!!!!!:عصبانی++:
برناممو حتی بردم تو یه درایو دیگه و اجرا کردم ولی بازم نشد!!!!

DEV CPP
منظورتون developere؟ :خجالت:

Arcsinos
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 00:22 صبح
منظورم از dev cpp کامپایلر dev cpp هست که یه چی تو مایه های turbo cpp هست .

خب بهتره شما مراحل زیر رو برید و جوابش رو به من بگید :

1- از برنامه ی visual studio را باز کنید .
2- از منوی file->new گزینه ی project رو انتخاب کنید .
3- اگه میخوایید برنامه ی cpp بنویسید توی لیست project types گزینه ی visual cpp را انتخاب کنید .
4- اگه میخوایید برنامه ای بنویسید که تحت داس اجرا بشه بر روی گزینه ی win 32 (تو منویی که زیر visual cpp هست ) کلیک کنید .
5- حالا تو قسمت سمت راست توی قسمت Templates گزینه ی Win32 Console application را انتخاب کنید .
6- صفحه ای باز میشود که گزینه ی finish را بزنید .
7- صفه ای باز میشود که باید برنامه ات رو توی اون بنویسی .
**** اگه میشه این برنامه رو بنویس : زیر stdafx.h اول بیا بنویس include "iostream" دقت که که h. نداره .
بعد include "conio.h رو هم بنویس . و بعد توی تابع اصلی قبل از return بنویس getch(); و قبل از این تابع هم فقط بنویس std::cout<<"salam"; . //hamin بعد برنامه رو اجرا کن ببین اجرا میشه یا نه . اگه اجرا نشد visual رو باید دوباره نصب کنی . جوابشو بهم بده .
موفق باشی

badrang
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 17:24 عصر
دوست عزیز تشکر از رسیدگیتون :لبخندساده:
این برنامه ای که گفتین رو نوشتم باز هم درست نشد!!!
ولی موقع ایجاد یه پروژه جدید تو آخرین مرحلش گزینه ی Empty رو انتخاب میکردم و تو یه پروژه خالی برنامه مینوشتم
حالا اومدم یه پروژه جدید ایجاد کردم و اینبار رو Empty نذاشتمش.شکر خدا درست شد و دیگه اون پیغام رو نداد و اجرا شد:چشمک:
ولی چرا اگه پروژه خالی باشه اون پیغام رو میده!!!!اصلاً فرق ایجاد یه پروژه خام با ناخام چیه؟!؟:متفکر:
ممنون:لبخندساده:

1 سوال راجع به کدنویسی:

تو اجرا باید 3تا عدد رو بزنم اگه بزنم 3-2-1 تو اجرا 3 رو به عنوان کوچکترین عدد چاپ میکنه!!!چرا؟ الانم 8-6-5 زدم 8 بعنوان کوچکترین شد!!:ناراحت:

حالا یه سوال دیگه:ا
اگه این پروزه رو برا یکی به همراه الگوریتم و فلوچارتش بنویسین چقدر پول میگیرین؟:لبخند:

Arcsinos
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 19:54 عصر
برنامه ها توی vidual c++ برای اجرا شدن به هدر stdafx.h نیاز دارن وقتی که شما empty را انتخاب میکنید این هدر به برنامتون اضافه نمیشه و در نتیجه برنامه اجرا نمیشه .

در مورد اشکا برنامه ات : من دوباره برنامه ات رو کپی پیست و اجرا کردم و جواب رو درست داد . 1 و 2 و 3 دادم داد 1 . کد زیر رو کپی پیست کن . اجرا میشه .

// Test.cpp : Defines the entry point for the console application.
//
#include "stdafx.h"
#include <iostream>
#include "conio.h"
using namespace std;
int main()
{
int x,y,z,min;
cin >>x>>y>>z;
if(x<y)
if(x<z)
min=x;
else
min=z;
else if(y<z)
min=y;
else
min=x;
getch();
return 0;
}

درمورد سوال آخرتم که گفتی چقدر میگیری اگه برنامه ات اینجوری معمولا که چیزی نمیگیرن ولی اگه برنامه ات پیچیده باشه از 20 شرو میشه تا 70 یا 80 تومن .

موفق باشی

badrang
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 21:15 عصر
1 و 2 و 3 رو درست جواب میده ولی 3 و 2 و 1 رو نه(بصورت نزولی)!!!:متفکر:

یه سوال:
آخرای برنامه که میگیم x رو بریز تو min به این معناست که اعداد مساوی بودن؟؟این خط از برنامه برام مبهمه!!نمیتونم تریسشو بگم برا خودم!!!
else
min=x;

Arcsinos
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 22:26 عصر
همیشه سعی کن ساده ترین راه رو انتخاب کنی

#include "stdafx.h"
#include <iostream>
#include "conio.h"
using namespace std;
int main()
{
int x,y,z,min;
cin >>x>>y>>z;
min=x;
if(y<min)
min=y;
if(z<min)
min=z;
getch();
return 0;
}

badrang
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 22:36 عصر
خدا خیرتون بده:خجالت:
اون مشکل نزولی هم با این کد حل شد:کف:
من تو برنامه نویسی دچار ترس و وحشت میشم و ساده ترین راهها به ذهنم خطور نمیکنه :ناراحت: