PDA

View Full Version : پرکردن یه فیلد با مقدار پیش فرض و نمایش رمز عبور به صورت مخفی در جدول

ajahan
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 23:23 عصر
سلام
وقت بخیر
دوتا سوال داشتم:
سوال1:
این امکان هست که توی SQL در جدولم یه فیلد خاص به طور پیش فرض با یه مقداری پر بشه؟
مثلا می خوام یه فیلدی مقدار False داشته باشه و در صورتی که خواستم تو برنامم خودم trueش کنم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

سوال2:
من می خوام برای جدولم که شامل نام کاربری و رمز عبور هست امکانی قرار بدم که رمز عبور حتی برای مدیر سایت هم قابل دسترسی نباشه و تنها خود کاربر بدونه.
یه جورایی مثل اینکه به جای رمز عبور ستاره بزنه یا یه چیزی تو این مدل.

اگه بدونید و به من کمک کنید خیلی لطف می کنید.

در پناه حق موفق باشد.

homayoun_sa
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 14:05 عصر
سلام
بله شما می توانید برای فیلد خود مقدار اولیه تعیین نمایید
جدول را باز نمایید,روی فیلد مورد نظر کلیک کنید, در منوی پایین روی گزینه Defult Value or Binding هر مقدار اویه می تونید بدید که اگر در Insert این فیلد پر نشود SQL به طور خودکار اون پیش فرض را اضافه می نماید

2- شما می توانید با اگوریتم خاص کارکترهای خود را رمز گذاری و سپس با همون اگوریتم فراخوانی کنید, مثلا عدد مشخصی به کد اسکی رمز اضافه و یا کم کنید, به عنوان نمونه تعداد حروف را به دست آورده باقیمانده آن تقسیم بر 3 را به کد اسکی تک تک حروف اضافه نمایید و یا هر روشی که خودتون دوست دارید. و موقع درج در جدول هم می تونید بصورت باینری ذخیره کنید که با Select معمولی قابل مشاهده نباشد.

یک توصیه دیگر در خصوص مورد اول این که شما سعی کنید از نوع داده bit حداکثر استفاده را ببرید یعنی 3 حالت را برایش در نظر بگیرید
به عنوان مثال برای تاهل افراد , مجرد را صفر و یا Flase و زن را یک و یا True و null را جهت تعیین نشده استفاده نمایید. اینطوری سه حالت را می تونید براش داشته باشید و صرف 1و0 محدود نشده است.

ajahan
یک شنبه 01 خرداد 1390, 14:43 عصر
ممنون دوست عزیز
ولی میشه بگید چه جوری باید کاراکترهامو رمزگذاری کنم؟ منظورم اینه که میشه یه مثال عملی بزنید؟ و اگه کدی دارید بهم بگید؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید