PDA

View Full Version : مشکل در محدود کردن متون

fghdmhmmd
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 11:41 صبح
سلام به کلیه دوستان
من یه گزارش دارم که صفحه اول اون باید یه فرمت خاص داشته باشه.یعنی فیلدهای متنی تا یه اندازه ای باید رشد (can grow) داشته باشن.مشکل من اینه که من تو صفحه اولم یه فیلد متنی دارم که ممکنه به 100 خط هم برسه.من نمیتونم همه 100 خط رو داخل صفحه اول قرار بدم چون فرمت صفحه اول به هم میخوره ، از طرف دیگه همشم نمیتونم ببرم تو یه صفحه جدا.واسه همین باید یکمیشو بزارم تو صفحه اول باقیشو ببرم به صفحات بعد!از دوستان میخوام منو تو این زمینه راهنمایی کنن که چه جوری این کار رو انجام بدم؟یعنی یه متن رو با چه شرایطی بشکنم؟با تعداد خطوط؟(مثلا بگم 20 خط اول تو صفحه اول باشه بقیه تو صفحات بعد!اونوقت اگه کلا متن ما 1 خط با 1000 کاراکتر باشه چی؟)با تعداد کاراکتر هم فکر نمیکنم بشه ، مثلا بگم 300 کاراکتر اول تو صفحه اول باقی تو صفحات بعد ، اونوقت اگه متنی چند خط خالی داشته باشه ، یعنی همینطوری اینتر زده باشه ، مشکل ساز میشه . چون از سایز فیلد من تو صفحه اول بزرگتر میشه
*نکته : فیلد مورد نظر خودم رو از داخل DB نمیخونم ، اونو دستی از داخل برنامه بهش میدم
*نکته : خط هم به کاراکترهای پشت سر همی میگم که انتهاشون اینتر خورده باشه یا از اول تا آخر یکی باشن
توروخدا منو تو این زمینه راهنمایی کنید؟

mn_zandy63
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 15:32 عصر
سلام دوست من،

متوجه نمیشم چرا باید مشکل داشته باشی،
وقتی یک فیلد رو بذاری داخل گزارش و Can Grow ش رو تیک بزنی، اتوماتیک وقتی به انتهای صفحه برسه خودش بقیه اش رو می بره صفحه بعد.
اگه هم تعداد سطر خاصی رو به عنوان محدودیت میزان افزایش قد فیلد مشخص کنی، (به طور پیشفرض محدود نیست، مقدار صفره)، تعداد سطر رو از روی تعداد Enter ته خطوط حساب نمیکنه. از هر جا که متنت بشکنه حساب میکنه (هیچ کدوم از دو حالتی که گفتی) بنابراین مشکلی به وجود نمیاد.
حالا اگه درست متوجه منظورت نشدم، بیشتر توضیح بده تا بهتر راهنماییت کنم.

موفق باشی

fghdmhmmd
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 08:00 صبح
سلام،روی صفحه اول گزارش من فیلد مورد نظر من وسط صفحه قرار داره،یعنی بالای فیلد من یسری فیلد دیگه و پایین اون هم یسری فیلد دیگه هست.اگه حالت can grow رو تیک بزنم اگه متنم زیاد باشه فیلدهای پایینی صفحه اول من میره صفحه بعد.من میخوام صفحه اول گزارش من ظاهر ثابت داشته باشه یعنی فیلدهام به صفحات بعد منتقل نشن فقط اگه متنشون زیاد شد یکمی از اونها رو بزاره صفحه اول بقیه رو بفرسته صفحه بعد

سلام دوست من،

متوجه نمیشم چرا باید مشکل داشته باشی،
وقتی یک فیلد رو بذاری داخل گزارش و Can Grow ش رو تیک بزنی، اتوماتیک وقتی به انتهای صفحه برسه خودش بقیه اش رو می بره صفحه بعد.
اگه هم تعداد سطر خاصی رو به عنوان محدودیت میزان افزایش قد فیلد مشخص کنی، (به طور پیشفرض محدود نیست، مقدار صفره)، تعداد سطر رو از روی تعداد Enter ته خطوط حساب نمیکنه. از هر جا که متنت بشکنه حساب میکنه (هیچ کدوم از دو حالتی که گفتی) بنابراین مشکلی به وجود نمیاد.
حالا اگه درست متوجه منظورت نشدم، بیشتر توضیح بده تا بهتر راهنماییت کنم.

موفق باشی

mn_zandy63
یک شنبه 01 خرداد 1390, 23:01 عصر
سلام دوست من،
منظورت از
یکمی از اونها رو بزاره صفحه اول بقیه رو بفرسته صفحه بعد چیه؟
خب، محدودش کن به یه تعداد خط خاص.
اگه میتونی حالت های مختلفش رو روی کاغذ بکش بذار اینجا ببینم چی تو ذهنته.

موفق باشی