PDA

View Full Version : مشکل در تعریف یوزر در sql server2005

ali190
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 08:04 صبح
باسلام و عرض خسته نباشید
دوستان من هنگام ساخت یوزر در SQL SERVER2005 خطای زیر رو میگیرم که کارم رو متوقف میکنه

70089

ممنون میشم راهنماییم کنید
یاعلی

Reza_Yarahmadi
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 16:09 عصر
زمان ساخت لاگین تیک مربوط به انواع Password Policy رو بردارید (Enforce password policy) البته با برداشتن تیک User must change password at next login هم احتمالا مشکل برطرف میشه.(اگه اشتباه نکنم این policy فقط توی ویندوزهای سرور پشتیبانی میشه.)

ali190
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 19:18 عصر
سلام
ممنون از پاسختون
فقط میشه لطف کنید و به من بگید این تیک رو باید از کجا غیر فعالش کنم
من تا به امروز با sql server2000 کار میکردم
تحت شبکه هم ازش جواب گرفته بودم
منتها بنا به دلایلی میخوام دیتابیسم رو از sql server2000 به sql server2005 منتقل کنم
به خاطر همین یه مقدار برام تازگی دارم
2 تا سئوال دیگر هم از خدمتتون دشاتم:
1- برای اینکه بتونم از sql server2005 تحت شبکه استفاده کنم باید کدوم نسخشو نصب کنم؟
2- من در sql server2000 براحتی میتونم sql server ام رو روی حالت SQL Server Authentication بذارم
اما همین کار رو زمانیکه میخوام تو 2005 انجام بدم اولش از من پسورد میخواد (که نمیدونم این پسورد واسه چیه) ، ضمناً بعد از وارد نمودن پسورد خطای زیر رو دریافت میکنم:

70142

ممنون میشم به سه سئوال فوق جواب بدین
خیلی خیلی ممنونم
یاعلی

Reza_Yarahmadi
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 21:48 عصر
فقط میشه لطف کنید و به من بگید این تیک رو باید از کجا غیر فعالش کنم
Password Policies شامل چند بخشه
Password Complexity : این Policy یوزر رو مجبور میکنه که کاراکترهای پسورد شامل حداقل 3 گروه از 4 گروه زیر باشه

A تا Z
a تا z
0 تا 9
کاراکترهای متفرقه مثل # ، $ ، ! ، % ، ...

Password Expiration : یوزر رو مجبور میکنه هر چند وقت یکبار پسوردش رو تغییر بده.
User must change password at next login : این گزینه هم یوزر رو مجبور میکنه در اولین لاگین پسوردش رو تغییر بده.

منتها بنا به دلایلی میخوام دیتابیسم رو از sql server2000 به sql server2005 منتقل کنم
خطا رو شکر که بالاخره دست از سر 2000 برداشتید!!:چشمک:

1- برای اینکه بتونم از sql server2005 تحت شبکه استفاده کنم باید کدوم نسخشو نصب کنم؟
همه نسخه های SQL Server قابلیت تحت شبکه شدن رو دارند. ولی در مورد SQL Express فکر نمیکنم بشه همچین کاری کرد. تنها محدودیت ، نصب Enterprise روی ویندوز XP است.

2- من در sql server2000 براحتی میتونم sql server ام رو روی حالت SQL Server Authentication بذارم
اما همین کار رو زمانیکه میخوام تو 2005 انجام بدم اولش از من پسورد میخواد (که نمیدونم این پسورد واسه چیه) ، ضمناً بعد از وارد نمودن پسورد خطای زیر رو دریافت میکنم:
تا الان به همچین مشکلی بر نخوردم و نمیدونم علتش چیه(تجربه من توی SQL Server کمتر از یک ساله). به 2 لینک زیر یه نگاه بندازید.
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-IE/sqltools/thread/753ef0d6-e9a3-42b9-8c5c-755e5af6dba2
http://www.sqlteam.com/forums/topic.asp?TOPIC_ID=116617

mrlzdh
یک شنبه 08 خرداد 1390, 18:26 عصر
سلام
من تو sql server 2008 یه پایگاه داده درست کرده بودم . به علت مشکلی که اکانتم ویندوزم داشت یه اکانت دیگه درست کردم و اکانت قبلیم رو پاک کردم الان موقع وصل شدن به sql server با همون یوزری که قبلاً تو sql ثبت کرده بودم بهم خطای :
TITLE: Connect to Server
------------------------------
Cannot connect to AMIR-PC\MRLZDH.
ADDITIONAL INFORMATION:
Login failed for user 'Amir-PC\Amir'. (Microsoft SQL Server, Error: 18456)
For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=18456&LinkId=20476
BUTTONS:
OK

رو میده و نمیتونم به پایگاه دادم وصل بشم .
اکانت قبلیم تو sql این بود : 'Amir-PC\MRLZDH
الان یه نسخه developer هم نصب کردم با اکانت : 'Amir-PC\Amir'
اگه میشه من رو راهنمایی کنید .