PDA

View Full Version : آپلود سایت

Mahdi_S_T
شنبه 26 شهریور 1384, 07:34 صبح
فرضا من سایتم رو به php , MySQL طراحی کردم و یه فضای php هم تهیه کردم :
- آیا باید php رو روی هاست نصب کرد
- تنظیمات که در php.ini انجام دادم چی میشه ؟
- فایل های MySQL رو کجا باید بریزم ؟

babak869
یک شنبه 27 شهریور 1384, 00:01 صبح
با سلام
سوال خیلی خوبیه اتفاقا منم همین سوال برام پیش اومده امیدوارم که دوستان توضیح راجع به این موضوع بدند
متشکرم

aliramazani
پنج شنبه 31 شهریور 1384, 14:57 عصر
سوال ما خیلی جالبه.من خودم با asp کار می کردم. حالا که می خوام با php کار کنم با مشکل شما روبرو شدم. لطفا یکی راهنمایی کنه. !!!!

javad_hosseiny
پنج شنبه 31 شهریور 1384, 18:03 عصر
اولا که در کل این مسئول سرور هست که باید اینچنین تنظیماتی (اگر موردنیاز باشد مثلا بر روی سرورهای ویندوز بیس) انجام دهد
در حالت پیش فرض پیشنهاد می کنم که از سرورهای یونیکس بیس استفاده کنید که خوب بالطبع php را اجرا کرده و برنامه mysql را بر روی آن اجرا کرده اند و شما نیاز به انجام تنظیم خاصی نیستید.

و در مورد سوال دوم که تنظیمات php.ini شما چه می شود بستگی به نوع طراحی کار php در سرور ممکن است که ادمین سرور برای هر سایت قابلیت دسترسی به یک فایل Php.ini جدا گذاشته باشد (در یکی از سرورهای ویندوزی که گرفته بودم اینچنین بود) و شما می توانید تنظیمات موردنظر را در آن انجام داده و آن را ذخیره کنید (بر روی سرور = در روت شاخه سایتتان) و اگر شما قادر به انجام این تغییرات نباشید (یعنی فقط یک فایل php.ini وجود داشته باشد مطمئنا تنظیمات موردنیاز و پیش فرض را ادمین سرور انجام می دهد و درصورت نیاز بیشتر کافی است تا با او تماس بگیرید و پس از متقاعد کردنش بتوانید تنظیم دلخواه را برای شما انجام دهد (مثلا یک موردبرای قبول سیشن من چنین کاری کردم) ) و راه حل دیگر نیز امکان تغییر تنظیمات در داخل خود کدنویسی php شما هست کافی است تا گزینه موردنظر را در ابتدای فایل php خود با دستور ini_set تنظیم کنید
مثل:

ini_set('magic_quotes_gpc','1');

و در آخر نیز برای جداول و دیتابیس هایتان (اگر منظورتان از فایل های mysql همان باشد) می توانید در خود محیط مدیریت جداول در لوکال هاست خودتان خروجی جداول را به همراه استراکچر (ساختار جداول) را بصورت فایل sql گرفته و آن را در phpmyadmin سایت خود فراخوانی کنید و البته می توانید خودتان برنامه ای برای خواندن اطلاعات بر روی لوکال و ریختن آن در فایل و خواندن همان فایل در سرور انجام دهید (در حقیقت یک برنامه مدیریت سایت بنویسید خواستید من یکی نوشتم بهتون بدم)

babak869
یک شنبه 03 مهر 1384, 23:43 عصر
سلام
آره اگه امکان داره یه نمونه رو محبت کنید بزارید تا من و بقیه دوستان استفاده کنند
متشکرم

Mahdi_S_T
دوشنبه 04 مهر 1384, 05:59 صبح
اگه اینطوری باشه که خیلی درد سر داره ؟

javad_hosseiny
دوشنبه 04 مهر 1384, 11:27 صبح
یک نمونه برنامه کوچک که برای مدیریت جداول در یکی از سایتها نوشته بودم را برایتان گذاشتم
(البته برای قسمت های مختلف (مثل ایجاد جداول اولیه، پشتیبان گیری از اطلاعات و .....) با توجه به نیازتون باید آن را تغییر دهید، هدف فقط ارائه نمونه و مثالی جهت این کار بود)

در رابطه با کاربر mahdi_s_t نیز میشه بگید منظورتون از خیلی دردسر چی هست؟ گفتم که برای فعال کردن php و mysql شما نیاز به انجام کار خاصی نیستید (بر روی سرور)
و برای ایجاد جداول و انتقال آن بر روی سرور نیز گفتم کافی است تا در لوکال خروجی sql گرفته و آن را بر روی سرور بخوانید
حالا کدوم قسمت به نظر شما دردسر داره نمی دونم؟

Mahdi_S_T
شنبه 09 مهر 1384, 10:00 صبح
میشه بگین به چه طریقی خروجی Sql گرفت ؟ ( ظاهرا منظور شما Export تک تک Table ها است ) ممنون

javad_hosseiny
شنبه 09 مهر 1384, 12:10 عصر
در خود قسمت phpmyadmin امکان گرفتن خروجی sql از جداول می باشد (localhost/mysql/)
(بله منظورم export از جداول هست) (همانطور که قبلا هم گفتم در یکی از قسمت های برنامه بنده (پشتیبان گیری از جداول) خود برنامه تمامی جداول را شناسایی و سپس از کلیه اطلاعات آن را پشتیبان گیری کرده و تمامی این اطلاعات ر در خروجی فایلی به نام data.zip ذخیره می کند (که در حقیقت همان فایل با پسوند sql هست و در قسمت بازیابی اطلاعات نیز می توانید همین فایل را مجددا فراخوانی کرده و در جداول Import کنید) (فایل save.php ) البته اگر منظورتان از مشکل گرفتن خروجی از تک تک جداول باشد)

Mahdi_S_T
شنبه 09 مهر 1384, 20:14 عصر
آقای حسینی خیلی خیلی ممنونم. البته من phpmyadmin را نصب نکرده ام ولی با برنامه جنابعالی میشه این کارو کرد و در کنترل پنل سایت هم در قسمت mySQL برنامه phpmyadmin نصب است و با Import فایلها با پسوند sql مشکل حل است. ( ولی من با phpmyadmin کار نکرده ام) در ضمن آیا با این روش محتویات بانکها هم ذخیره میشوند ؟

javad_hosseiny
یک شنبه 10 مهر 1384, 11:21 صبح
معمولا phpmyadmin بر روی سرور نصب است و از طریق کنترل پنل سایت قابل دسترس می باشد
گرفتن خروجی sql از جداول در حقیقت کپی کردن محتویات جداول هست.

tabib_m
سه شنبه 26 مهر 1384, 02:24 صبح
آقا هاستی که من باهاش کار میکنم phpmyadmin نصب نیست. چطوری میشه نصبش کرد؟