PDA

View Full Version : حرفه ای:سوال در مورد شرط در select

نیما حتمی
سه شنبه 03 خرداد 1390, 08:49 صبح
با سلام
من برنامه ای نوشتم که در فرم صدور سند کاربر اطلاعات وارد می کند.حالا وقتی کاربر می خواد اطلاعات وارد کنه برای بعضی از فیلدها باید مقادیر شونو از یک جدول دیگه(جدول2) وارد کنه حالا در اون جدول دومی برای اون سطری که کاربر انتخاب می کنه بعضی از فیلدها خالی است(این فیلدهای خالی باید خالی باشن) وبرنامه رو من طوری نوشتم که اگه سطری که کاربر از جدول 2 انتخاب می کنه هر فیلدی خالی بود گزینه مربوط به اون فیلد در فرم ثبت سند enableش false بشه و کاربر چیزی نتونه وارد کنه(حالت اول).این موضوع باعث میشه که در جدول موجود در بانک بعضی سطرها خالی درج شود.حالا در ثبت سند زمانی که کاربر سند می زنه ممکنه اصلا خودش بعضی سطرهارو وارد نکنه(یادش بره وارد کنه و.....)(حالت دوم).در واقع می خوام بدونم این دو حالت رو چطور از هم تشخیص بدم.چون در برنامه فرمی هم طراحی کردم که بره براساس فیلتری که کاربر می زاره بره اون سطرهایی رو بیاره که کاربر خودشه خالی گذاشته نه حالت اول متاسفانه الان می ره همه اون سطرهایی که کلا خالیه (چه حالت اول چه حالت دوم)رو میاره.

دوستان پروژم لنگه همین موضوعه لطفا کمکم کنید

alireza1384
سه شنبه 03 خرداد 1390, 14:04 عصر
دراين جورمواقع ، مي توان از مقدارپيش فرض براي تمام فيلدها - مثلا منفي يك - استفاده كرد كه اگركاربرمقداري وارد نكرد به جاي مقدار null مقدار پيش فرض ثبت گردد. بدين شكل مي توان فيلدهايي كه كاربر خالي رها كرده است با فيلدهايي كه بايد خالي باشند ازهم تشخيص داد. جهت ثبت مقدارپيش فرض دربانك، بهتراست درزمان ثبت اطلاعات ورودي ازكاربر فيلدها را بررسي ودرصورت خالي بودن ، مقدارمنفي يك را به آن نسبت داده و به بانك ارسال كرد.