PDA

View Full Version : كار گرافيكي در c++

oranoos_mt
سه شنبه 03 خرداد 1390, 21:40 عصر
سلام
من ميخوام با گرافيك c++ كار كنم ولي نميدونم چجوري
انواع و اقسام محيط هاي c رو نصب كردم ( TurboC3.0 و BorlanTC.30 و BORLANDC و TCWIN45 و TC.300 و tcc )
همه اينارو نصب كردم ولي وقتي ميخوام با گرافيك كار كنم مشكل پيش مياد.
بعضياش كه اصلا گرافيك رو نميشناسن
بعضيا ميشناسن اما تو include ها ارور ميده (مثلا ميگه #include <iostream.h رو نميشناسه)
فقط يكي همه رو ميشناخت اما وقتي ميخواستم برنامه رو run كنم ميگفت لينك برقرار نميشه
چنتا عكس هم گذاشتم ببينيد مشكلش چيه.
اگه برنامه خاصي هم ميشناسيد لينك بديد برم دانلود كنم
مرسي

یوسف زالی
سه شنبه 03 خرداد 1390, 23:09 عصر
سلام.
اگر ویندوز سون استفاده می کنید نمی شه.
ویندوز شما چی هست؟

Arcsinos
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 00:34 صبح
با سلام

به نظر من که دیگه بی خیال turbo یا همون graphics.h بشی و بری سراغ OpenGL که اولا با همه ی کامپایلر های ++C از جمله visual stadio و ثانیا قدرتش واقعا بیشتر از graphics.h هست . برای استفاده از openGL باید هدر glut.h رو گیر بیاری و باهاش کار کنی .

در مورد مشکلت هم باید بگم که فکر میکنم کامپایلرت خرابه . یه دونه دیگه رو گیر بیار و نصب کن .

و در مورد دوستمون که گفته بود ویندوزت چیه . از شکل ها معلومه که ویندوزش ویستا و سون نیست . چون سون و ویستا اصلا full screen برای turbo c ندارن .

موفق باشی

یوسف زالی
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 09:37 صبح
نه. اگر شما تو ویستا و سون DosBox نصب کرده باشی FullScreen هم داری

oranoos_mt
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 15:06 عصر
با سلام

به نظر من که دیگه بی خیال turbo یا همون graphics.h بشی و بری سراغ OpenGL که اولا با همه ی کامپایلر های ++C از جمله visual stadio و ثانیا قدرتش واقعا بیشتر از graphics.h هست . برای استفاده از openGL باید هدر glut.h رو گیر بیاری و باهاش کار کنی .

در مورد مشکلت هم باید بگم که فکر میکنم کامپایلرت خرابه . یه دونه دیگه رو گیر بیار و نصب کن .

و در مورد دوستمون که گفته بود ویندوزت چیه . از شکل ها معلومه که ویندوزش ویستا و سون نیست . چون سون و ویستا اصلا full screen برای turbo c ندارن .

موفق باشی

ممنون بابت كمك
ولي من تاحالا با openGL كار نكردم . ميخوام با همون graphic.h كار كنم.
در مورد كامپايلر هم فكر نكنم كامپايلر خراب باشه. چون من نزديك 8 تا كامپايلر نصبيدم. به نظرت همشون خراب بودن؟
اينم بگم كه ويندوزم xp است

یوسف زالی
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 15:32 عصر
ممکنه که مسیر های شما اشتباه باشن.
درایو C یا program files رو امتحان کنید.
احتمال اینکه مسیر کتابخونه هارو نشناسه هست.

CPPDeveloper
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 15:50 عصر
این کتابخانه برای 16 بيت هست و نبايد كار كنه

یوسف زالی
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 16:19 عصر
کار می کنه.
تو XP کار می کنه

oranoos_mt
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 17:04 عصر
ممکنه که مسیر های شما اشتباه باشن.
درایو C یا program files رو امتحان کنید.
احتمال اینکه مسیر کتابخونه هارو نشناسه هست.

ايني كه گفتي يعني چي؟
بايد چيكار كنم بشناسه؟
در ضمن بگم كه تو همين xp خودم با graphic.h كار كردم (البته تو دانشگاه) ولي نميدونم الان چرا هركاري ميكنم نميتونم

یوسف زالی
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 17:19 عصر
Option -> Directories
مسیر linrary هارو ست کن

Arcsinos
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 18:50 عصر
دوستان من توی windows سون یه برنامه ی گرافیکی البته با استفاده از dosbox نوشتم و خروجی رو هم گرفتم ولی یه مقدار که چه عرض کنم خیلی ورم بود . البته دوستمون که ویندوزش xp هست نیازی به dosbox نداره . فقط کافیه که فایلها ی برنامه turbo c رو تو درایو c و توی پوشه ی tc بریزه چون مسیر اولیه و برای توربو درایو سی هست . اگه هم نه به قول دوستمون yousijoon میتونی مسیر هدر ها و کتابخانه ها رو به صورت دستی وارد کنی .

موفق و پیروز