PDA

View Full Version : مبتدی: راهنایی در مورد پروژه ی دیکشنری

mo30programmer
دوشنبه 09 خرداد 1390, 09:03 صبح
سلام دوستان
استادم به من گفتن یه پروژه ی دیکشنری 50 لغته بنویسم
ولی هر کاری میکنم نمیشه
استاد گفتن که باید 50 لغت از ابتدا توش باشه و از طریق جستجوی دودویی کلمه ی مورد نظرت رو پیدا کنه و معنی اون کلمه رو (که اونم باید از اول توی برنامه باشه)رو نمایش بده البته finglishi
حالا من از شما انتظار ندارم که کل برنامه رو برام بنویسید فقط میخام دوستان و اساتید گرامی من رو راهنمایی کنن که از چه ساختاری و چگونه باید استفاده کنم.

Arcsinos
دوشنبه 09 خرداد 1390, 11:46 صبح
خب یه دونه structur به نام vocabulary بساز و توش دوتا شی قرار بده که هر دوتاش از نوی string باشن . مثلا string word; و string definition . بعد بیا تو int main یه آرایه ی 50 تایی از از vocabulary درست کن . حالا اگه میخوای دستی واراد کنی بیا دونه دونه از لغت هات رو وارد کن یعنی اگه اسم آرایه ات رو گذاشته باشی [vocabulary dictionary[50 بیا اینو بنویسی;" dictionary[0].word="hello و در خط بعدی بنویس
dictionary[0].definition="salam" ; تا الی آخر اگه هم خواستی بنداز تو یه حلقه ی 50 تایی و موقعی که برنامه اجرا میشه اونارو وارد کن .

بعد واسه جست جو : چون گفته از دودویی استفاده کن باید بیای اول آرایه ی dictionary رو مرتب کنی به هر روشی مثلا حبابی بعد بیای با روش دودویی لغت مورد نظر رو جست و جو کنی .

موفق باشی .