PDA

View Full Version : سوال: معرفی منبع برای Socket Programming و Windows Programming

Mokhless
دوشنبه 09 خرداد 1390, 16:53 عصر
سلام
می خواستم بدونم به غیر از Winsock کتابخانه یا منبع دیگه ای وجود داره ؟
و اینکه برای شروع Windows Programming کدوم کتاب بهتره ؟
Windows Programming by Charlz petzold ?
یا
Windows Via C++ ؟
با تشکر .:لبخندساده:

r00tkit
دوشنبه 09 خرداد 1390, 23:40 عصر
سلام
برای شبکه اینو بخون : Network Programming for Microsoft Windows / Anthony Jones, Jim

و دو کتاب بالا دو چیز جدا هستن کتاب Charlz petzold برای طراحی UI هستش با C یعنی MDI , Bitmaps,.....
ولی کتاب windows via c/C++ کتابی هستش که نحوهی برنامه نویسی برای ویندوز با C/C++ رو اموزش می ده شامل مباحث زیادی هستش : Hooking, SEH ,DLL,.... واقعا کتابی هستش که ارزش دوبار خوندن رو داره من یه بار خوندم :لبخند:

کتاب Charlz petzold رو هم هر چقدر می تونی بخون چون درک کد های ان و درک اینکه ان زیر چه خبره و با C چی جوری UI می نویسن خلی بدرد می خوره و نکات خیلی جالبی داره حتی تو فیلد امنیت هم بدرد می خوره

در کل از MSDN استفاده کن

Mokhless
سه شنبه 10 خرداد 1390, 00:17 صبح
ببینید هدف من اینه که روی سیستم عامل ویندوز مسلط بشم ! منظورم معماری و برنامه نویسی و خلاصه سوراخ سمبه هاشه !
حالا در کل 3 تا میشناسم کتاب هست :
1- Windows Internals که میگن خیلی سنگینه و فعلا زوده
2=Windows Programming Petzold
-windows via c++ - 3.
حالا از کدوم شروع کنم ؟
بازم منبع دیگهای هست ؟
میشه لینک دانلود این کتابارو بزارین ؟

r00tkit
سه شنبه 10 خرداد 1390, 00:25 صبح
همهی این کتاب ها رو باید بخونی منم اولی و سومی رو خوندم دومی هم نصفه به نظر من اول فصل های اولیهی دومی رو بخون بعد کتاب
Windows System Programming Third Edition By Johnson M. Hart رو بخون بعد شروع کن windows internals رو در کنار windows via c/c++ بخون این دو کتاب رو نمی شه به عنوان کتاب معمولی نگاه کرد باید همیشه پیشت باشه و بخونی

این کتاب ها که هیچ باید کلی کتاب / مقاله و..... بخونی تازه بعد کلی وقت صرف کردن چیزی متوجه بشی با 4 تا کتاب خوندن که چیزی ادم یاد نمی گیره

اگه خواستی یه سری کتاب اینجا لیست کنم لینک دانلود تو این سایت ممنوع هستش

Mokhless
سه شنبه 10 خرداد 1390, 21:15 عصر
که اینطور !

اگه خواستی یه سری کتاب اینجا لیست کنم لینک دانلود تو این سایت ممنوع هستش
نیکی و پرسش ؟ :خجالت:
یه جورایی سیر مطالعه بدین که دیگه بعد امتحانا استارتو بزنم ! (فعلا دارم Thinking in C++ By Bruce Eckel رو میخونم . مثل یه رمان میمونه از خوندنش لذت میبرم ) :لبخندساده: