PDA

View Full Version : مشکل با ADO.NET

hadi2345
دوشنبه 28 شهریور 1384, 13:01 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز .
عرض کنم که با یک مشکل در نحوه ارتباط با SQL Server مواجه شده ام . برنامه تحت شبکه هست و من در connection از sa (با پسورد) استفاده میکنم . در ارتباط و تست ارتباط هیچ مشکلی وجود نداره و حتی وقتی که dataset رو تست میکنم ، داده ها fill میشن ولی نمیدونم چرا وقتی که برنامه رو اجرا میکنم و تو برنامه میخوام که داده ها رو fill کنم خطا میگیره وجالبتر اینکه همین کد رو تو یه سیستم دیگه امتحان کردم و جواب داد . در ضمن وقتی که از sa استفاده نمیکنم هیچ مشکلی نیست و خطایی بوجود نمیاد . حسابی منو گیج کرده و نمیدونم که از تنظیمات sql server هست یا از نحوه ارتباطی که ساختم .
لطفا منو راهنمایی کنید .

قبلا از همه تشکر میکنم .
موفق باشید .

Hamedm
دوشنبه 28 شهریور 1384, 16:33 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز .
عرض کنم که با یک مشکل در نحوه ارتباط با SQL Server مواجه شده ام . برنامه تحت شبکه هست و من در connection از sa (با پسورد) استفاده میکنم . در ارتباط و تست ارتباط هیچ مشکلی وجود نداره و حتی وقتی که dataset رو تست میکنم ، داده ها fill میشن ولی نمیدونم چرا وقتی که برنامه رو اجرا میکنم و تو برنامه میخوام که داده ها رو fill کنم خطا میگیره وجالبتر اینکه همین کد رو تو یه سیستم دیگه امتحان کردم و جواب داد . در ضمن وقتی که از sa استفاده نمیکنم هیچ مشکلی نیست و خطایی بوجود نمیاد . حسابی منو گیج کرده و نمیدونم که از تنظیمات sql server هست یا از نحوه ارتباطی که ساختم .
لطفا منو راهنمایی کنید .

قبلا از همه تشکر میکنم .
موفق باشید .

سلام

SQL Server رو یکبار دیگه نصب کن ببین درست میشه.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

hadi2345
سه شنبه 29 شهریور 1384, 15:46 عصر
با سلام مجدد .
حامد جان ممنون که اینقدر سریع جواب دادی . مشکل من با نصب دوباره sql server حل شد .
یک سوال دیگه : چطور میشه یک connection ایجاد کرد که در هنگام نصب در سیستمهای دیگه هیچ مشکلی بوجود نیاد و برای ایجاد نکردن چندین sqldataadaptor, sqlconnecton , dataset ، بهترین روش چی هست ؟ چون من در هر فرم یک sqlconnection,.... گذاشتم که فکر نکنم اصولی باشه . باز هم از شما ممنونم .
موفق باشید .

Hamedm
سه شنبه 29 شهریور 1384, 17:36 عصر
با سلام مجدد .
حامد جان ممنون که اینقدر سریع جواب دادی . مشکل من با نصب دوباره sql server حل شد .
یک سوال دیگه : چطور میشه یک connection ایجاد کرد که در هنگام نصب در سیستمهای دیگه هیچ مشکلی بوجود نیاد و برای ایجاد نکردن چندین sqldataadaptor, sqlconnecton , dataset ، بهترین روش چی هست ؟ چون من در هر فرم یک sqlconnection,.... گذاشتم که فکر نکنم اصولی باشه . باز هم از شما ممنونم .
موفق باشید .
سلام

من همیشه از این روش استفاده میکنم:
همیشه برنامه هامو با SubMain اجرا میکنم و در ماژولی که SubMain در آن است همیشه یک Connection بصورت Public تعریف میکنم که Connection اصلی برنامه است و در همون SubMain اطلاعاتی که Connection نیاز داره رو مقدار دهی میکنم.
چون Connection من در Runtime ایجاد میشه، در Desing هیچ موقع DataAdapter ندارم، اگه کنترلی نیاز به Bind داشته باشه، در ّForm Load یک دیتاادپتر و دیتاست میسازم و کنترل را در اونجا Bind میکنم.
من زیاد کنترلهامو به دیتاست Bind نمیکنم، چون این کار دسترسی به کنترل رو محدود میکنه (البته نه همه کنترلها) مثلا وقتی که یک ListBox رو به یک دیتاست Bind میکنیم، دیگه نمیتونیم آیتم به ListBox اضافه کنیم. به همین دلیل در RunTime یک دیتاست و دیتا ادپتر میسازم و پس از Fill کردن دیتاست، بصورت دستی میام دیتاست رو میخونم و به ListBox اضافه میکنم. البته من همیشه این کارو انجام نمیدم چون همیشه این کار نیاز نیست.

خوشحال میشم اگه روش من در این عمل غلط است، دوستان تذکر بدند.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

hadi2345
سه شنبه 29 شهریور 1384, 23:02 عصر
با سلام .
آقا حامد عزیز از راهنمایی شما واقعا ممنونم .
موفق باشید .

pirmard
جمعه 18 بهمن 1387, 11:25 صبح
چون Connection من در Runtime ایجاد میشه، در Desing هیچ موقع DataAdapter ندارم، اگه کنترلی نیاز به Bind داشته باشه، در ّForm Load یک دیتاادپتر و دیتاست میسازم و کنترل را در اونجا Bind میکنم.

سلام
امکانش هست از این مورد که فرمودین یک مثال ساده آپلود کنین ؟