PDA

View Full Version : سوال: تعیین کلید به صورت خودکار

mohammadian7
سه شنبه 10 خرداد 1390, 23:17 عصر
سلام من از linq دارم استفاده میکنم و میخوام کلید تیبلم به صورت خودکار تولید بشه و به کاربر نشون داده بشه و کاربر بقیه اطلاعات رو وارد کنه و در آخر با کلیک بر روی دکمه ذخیره پروسیژر مربوط به ذخیره اجرا بشه.
حالا چه جوری من میتونم این کار رو انجام بدم؟
این راه به ذهن خودم رسید ولی در پیاده سازیش مشکل دارم اینکه اطلاعات بر اساس کلید مرتب بشه و به کلید رکورد اخر یکی اضافه بشه.
اگر بخوام از autonumber استفاده کنم چی؟ چه جوری میتونم فیلد تولید شده autonumber رو به کاربر نشون بدم
و آیا در ذخیره بازهم باید عملیات ذخیره سازی فیلد کلید مثل بقیه فیلدها انجام بشه یا خود پایگاه داده این کارو میکنه و نیازی نیست.

davoodrm666_666
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 07:22 صبح
فيلد Identity زماني كه ركورد درج ميشه توليد ميشود . اما شما براي اين كار مي تونيد زمان درج اطلاعات Max اين فيلد رو بگيري و به كاربر نشون اما اين هم زماني درسته كه برنامه شما به صورت تك كاربره باشه . بهترين راه اينه كه بعد از درج ركورد مقدار فيلد رو به كاربر نشون بدي

pcseven
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 13:29 عصر
1. یک رکورد با مقادیر Null در دیتابیس درج کنید؛
2. کلید رکورد مورد نظر را به کاربر نمایش دهید؛
3. اکنون بجای درج اطلاعات(INSERT) اطلاعات را با کلیدی که در اختیار دارید به روز رسانی(UPDATE) کنید.
4. چنانچه کاربر از ثبت اطلاعات انصراف داد، رکورد مورد نظر را حذف کنید.

(کلاً کار عاقلانه ای انجام نمی دهید!!! چون به چیزی که وجود خارجی ندارد یک خصوصیت نسبت می دهید)

سلام من از linq دارم استفاده میکنم و میخوام کلید تیبلم به صورت خودکار تولید بشه و به کاربر نشون داده بشه و کاربر بقیه اطلاعات رو وارد کنه و در آخر با کلیک بر روی دکمه ذخیره پروسیژر مربوط به ذخیره اجرا بشه.
حالا چه جوری من میتونم این کار رو انجام بدم؟
این راه به ذهن خودم رسید ولی در پیاده سازیش مشکل دارم اینکه اطلاعات بر اساس کلید مرتب بشه و به کلید رکورد اخر یکی اضافه بشه.
اگر بخوام از autonumber استفاده کنم چی؟ چه جوری میتونم فیلد تولید شده autonumber رو به کاربر نشون بدم
و آیا در ذخیره بازهم باید عملیات ذخیره سازی فیلد کلید مثل بقیه فیلدها انجام بشه یا خود پایگاه داده این کارو میکنه و نیازی نیست.