PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی بهترین روش سلکت کردن از دیتابیس

tem988
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 01:54 صبح
سلام
مثلا فرض کنید توی یک جدول 50 تا فیلد هست
ما توی سایت 25 تا فیلد رو سلکت میکنیم
حالا بهتره توی سلکت به روش اول بنویسیم یا روش دوم
روش اول

Select id,name,post,u_id va ... From user

روش دوم

Select * From user

MohammadReza.OmidAllah
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 03:00 صبح
من باشم دومی رو مینویسم توی روش اول شاید سرعتت بره بالاتر ولی به نظر من جالب نیست 25 تا فیلد رو یکی یکی بنویسی

موفق باشی

eshpilen
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 09:50 صبح
فرضا پنج شش تا فیلد که فرضا اطلاعات شخصی پرسنلی مثل شماره تلفن و غیره توشون هست و حجیم ترین دیتایی که توشون پیدا میشه یکی دوتا فیلد مثل آدرس هست بنظرم هیچوقت در برنامه ها و سایتهای معمولی مشکلی ایجاد نمیکنه، اما ۲۵ تا فیلد یخورده زیاد بنظر میاد و باید دید حجم متوسط دیتای این ۲۵ فیلد اضافه چقدر هست و بعد ضربدر تعداد رکوردهای برگردونده شده توسط کوئری بکنید ببینید چقدر میشه. ممکنه توی این فیلدها دیتاهای حجیمی وجود داشته باشن. و ممکنه تعداد رکوردهای برگردونده شده خیلی زیاد باشه. پس بستگی به شرایط دیتابیس و کوئری شما داره و نمیشه اظهار نظر کلی خاصی داشت. اما بنده هیچ اطلاع حتی حدودی ندارم که بطور متوسط با شرایط سرورها و سایتهای معمولی، حداکثر حجم قابل قبول این دیتای اضافی چقدر میتونه باشه. خودتون باید یه تقریب بزنید. ببینید حجم اضافی چقدره و ترافیک سایت شما چقدره و حداکثر تعداد رکوردها محتمل هست در سایت شما نهایتا چقدر بشه و اون کوئری بطور متوسط در سایت شما با چه نرخی اجرا میشه. آدم معمولا اینا رو میتونه بصورت تقریبی با کمی فکر کردن و تجربه بفهمه و تصمیم بگیره. مثلا یه کوئری که فقط برای ثبت نام کاربران جدید اجرا میشه خیلی بیشتر جا داره تا یک کوئری که برای یکی از صفحات اصلی سایت هربار اجرا میشه. راستی حالا چرا اینقدر کراهت دارید؟ نوشتن ۲۵ تا فیلد رو که نمیخواید مدام انجام بدید! اگر زیاد شک دارید و نمیتونید تصمیم بگیرید خب ۲۵ تا فیلد رو بنویسید. خیلی مشکله و وقت زیادی میبره؟

AMIBCT
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 10:29 صبح
تحت هر شرايطي سعي كنيد فقط فيلدهايي رو كه لازم داريد در پايگاه داده درخواست كنيد

يه موضوع حافظه‌اي هست كه براي برگردوندن اطلاعات مصرف مي‌شه
و موضوع مهم‌تر پردازشي هست كه بايد براي واكشي اطلاعات چندين فيلد اضافه انجام بشه

tem988
پنج شنبه 12 خرداد 1390, 10:43 صبح
سلام
ممنون از همه دوستان
من یک سرویس خدمات وبلاگ دارم که هر سروری براش میگیرم کم میاره توش 350.000 پست داره که همه سلکت ها رو به روش * کلی نوشتم
اینو پرسیدم که اگر رو سرعت حتی ی ذره هم تاثیر داره روش پیاده کنم