PDA

View Full Version : Relationship و چندتایی سوال

snackeye
جمعه 13 خرداد 1390, 02:11 صبح
سلام

من یه جدول به نام Products دارم که مربوط به کالاها هست و یکی به اسم Faktors که فاکتورها توش ثبت میشه ، توی فاکتورها وقتی کالا اضافه میشه میخوام فقط بارکدش رو ثبت کنم و نیاز نباشه تمام مشخصاتش رو دوباره بزنم توی فاکتور - باید چیکار کنم دقیقا ؟ من حدود 3 سالی هست که کار نکردم تمام این چیزا یادم رفته به کل !! اما یادم هست که یه راهی بود و با relationship ها انجام میشد - ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی گیرم

جدول products این فیلدها رو داره :
id
name
barcode
price
count

faktors هم :
id
barcode

حالا بقیش مهم نیست
توی هر 2 جدول primary key ID هست

Galawij
یک شنبه 15 خرداد 1390, 10:29 صبح
سلام خوب کلید اصلی جدول کالاهاتون تو جدول فاکتور به عنوان کلید خارجی تعریف می شه، حالا ارتباط برقرار شده بعد درهنگام Select از جدول فاکتور با این کلید خارجی مربوط به کالاها می توان به همه فیلدهای کالا از جمله بارکد آن دسترسی داشت.

snackeye
یک شنبه 15 خرداد 1390, 11:24 صبح
خوب من این همه توضیح دادم شما تو 1 خط خلاصش کردی رفت ؟ :لبخند: آخه یه مثالی چیزی - من مشکلم همین انجام کاری هست که الان شما گفتید طرز کارش رو که میدونم - بازم ممنون از راهنماییتون - یه مثال واضح یا ... بزنید ممنون میشم خیلی لطف میکنید

Galawij
یک شنبه 15 خرداد 1390, 11:59 صبح
خوب من این همه توضیح دادم شما تو 1 خط خلاصش کردی رفت ؟ :لبخند: آخه یه مثالی چیزی - من مشکلم همین انجام کاری هست که الان شما گفتید طرز کارش رو که میدونم - بازم ممنون از راهنماییتون - یه مثال واضح یا ... بزنید ممنون میشم خیلی لطف میکنیدفیلدهای جداولتون به صورت است:
TbProducts:(IdProduct,ProductName,ProductCount,Pro ductPrice,ProductBarcode,..)
TbFactor:(IdFactor,Id_Product,...)
و حالا مثال:
Select ProductBarcode From TbProducts Where TbProducts.IdProduct=TbFactor.Id_Product
و یه چیز دیگه دوست من:
عمق و مفهوم هر حرفی به کم یا زیاد بودن اون بستگی نداره...:چشمک: