PDA

View Full Version : سوال: استفاده از ffmpeg بعنوان کتابخانه ی داخلی

UnnamE
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 09:12 صبح
دوستانی که برای کار یا فایل های صوتی&تصویری دست به بازی کردن با ffmpeg تو کنسول زده باشن خوب میدونن چقدر انعطاف پذیری داره ffmpeg توی کنسول.
ولی اگه بخوایم از این قدرت استفادد کنیم تو برنامه باس دس به دامن QProcess شد که اصلا گزینه خوبی نیست و نمیشه چرخه حیاط برنامه رو دست گرفت و همچنین خبری از multithread هم نیست.
خب این ffmpeg با این همه خوبی زاشته، آیا راهی هست که به همون سادگی که توی کنسول بهش پارامتر ارسال میکنیم و فایل خروجی رو تنظیم میکنم توی برنامه هم بهمین شکل ازش اسفاده شه؟
یعنی مثلا سورس ffmpeg تو هدر include کنیم...
#include <ffmpeg>
#include "blahblah"

امیدوارم تهش نتیجه نشه که برم از libavcodec :قلب: استفاده کنم، چون واقعا آدم و گیلی ویلی میبره.

حامد مصافی
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 15:47 عصر
نه دوست عزیزم.
مگر اینکه کل سورس ffmpeg را در برنامه خود وارد کنید! که آن هم منوط به درج این اختیار در موافقتنامه نرم‌افزار است.

تمام نرم‌افزار هایی که به نوعی backend برای برنامه‌های کنسولی هستند از روش اجرای پروسه فایل استفاده می‌کنند.

UnnamE
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 18:10 عصر
نه دوست عزیزم.
مگر اینکه کل سورس ffmpeg را در برنامه خود وارد کنید! که آن هم منوط به درج این اختیار در موافقتنامه نرم‌افزار است.

تمام نرم‌افزار هایی که به نوعی backend برای برنامه‌های کنسولی هستند از روش اجرای پروسه فایل استفاده می‌کنند.

گیریم در موافقت نامه این اختیار داده شده باشه
من فقط خط دوم رو متوجه نشدم، منظورم { استفاده ار روش اجرای پروسه فایل }