PDA

View Full Version : سلسله مراتب اشيا

انگوران
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 10:57 صبح
دوستان سلام، اين اولين تاپيكي هست كه در اين بخش دارم ميزنم و تا كنون همه فعاليتم تو بخش اكسس بود.
يه چيزي كه هنوزم كاملاً برام روشن نيست و نتونستم اونجوري كه بايد به جمع بندي برسم اينه كه سلسله مراتب اشيا در برنامه نويسي چطوره و اينكه وقتي من توي ماژول مي تونم sub و function رو داشته باشم چرا بايد از كلاس استفاده كنم و چرا library ( آيا صرفاً به جهت طبقه بندي اطلاعات اين كار انجام ميشه يا دليل ديگه اي مي تونه داشته باشه ) و ...
دوست دارم يكي از دوستان يه زحمتي بكشن و من و ساير دوستان رو مورد لطف خودشون قرار بدن و در اين مورد با يك مثال و مقايسه در دنياي واقعي بطور واضح و مختصر و مفيد توضيح بدن ( مثلاً به يه شخصي بگيم برو ميدون انقلاب -name space- و كتابخونه بهمن-library- بخش كتابهاي كامپيوتري-class- قسمت كتابهاي برنامه نويسي-module-كتاب ado.net رو بردار-property يا sub- و بخش دوم كتاب مطلب مربوطه رو بخون-metod- البته اين برداشت خودم هست و قطعاً كامل نيست و شايد هم اشتباه باشه ) .
در ضمن بگن كه اصلاً اصلاحاتي همچون namespace,library,class,module,sub,function,object ,collection,metod,property, ... چي هستن و سلسله مراتبشون چيجوري هست. با سپاس

انگوران
شنبه 28 خرداد 1390, 11:17 صبح
ضمن عرض سلام و خسته نباشيد به اساتيد و كاربران محترم، انتظار داشتم با متخصصين اين بخش زودتر به جواب مورد نظرم برسم. با سپاس مجدد

Hossis
جمعه 03 تیر 1390, 16:32 عصر
تعبیر بهتر اینه که بگید "بلوک های تو در تو"
بلوک ها مثل شاخه های درخت، هر کدام زیر مجموعه و هر زیر مجموعه ای هم برای خودش زیر مجموعه های ریزتری می تواند داشته باشد.
هر بخش از کد نویسی باید در زیر مجموعه خاصی نوشته شده و در هر جا نمی توان آن را نوشت
مثالی هم که شما زدید تاحدودی درسته
مثال دقیقتر=
کشور/استان/شهرستان/بخش/شهر/محله/خیابان/کوچه/منزل/خانه/اتاق/کمد/طبقه/....
بنابراین قرار گرفتن اتاق در شهر یا استان ، اشتباه است.
در برنامه نویسی هم نوشتن یک تابع باید در مرتبه خودش باشد و مثلا نوشتن MsgBox در Class اشتباه بوده و باید در Sub یا زیر مجموعه های آن نوشته شود.
مثال برنامه نویسی

namaSpace\class\Sub\If,For,..
البته برخی ازاین بلوک ها می تونند داخل خودشون هم از نوع خودشون داشته باشند مثل
if 1<2 then
if 2>1 then
msgbox "Salam"
end if
end if

انگوران
یک شنبه 12 تیر 1390, 08:09 صبح
با سلام و سپاس از اينكه وقت گذاشتين و پاسخ دادين. مي خوام بدونم كه ترتيب درست اين طبقه بندي كدومه مثلاً اولين شي namaSpace و بعد class و Sub هست و يا اينكه قبل و بعد از اينا شي ديگري هست و ...