PDA

View Full Version : مدیریت خطا

vzsoft
پنج شنبه 31 شهریور 1384, 19:03 عصر
سلام
من چند سئوال در مورد خطا های VB.net داشتم

1-Throw چیست و در چه مواقعی ازش استفاده میشه

2-من در بانک اطلاعاتی یک فیلد یکتا دارم وقتی که اونو تکراری وارد میکنم خود برنامه یه پیغام میده که این فیلد تکراری وارد کردید میخوام بدونم که چطوری این پیغام و فارسی نشون بدم

3-در بعضی از Error که VB.Net در Try..Catch داره فقط Message وجود داره میخواستم بدونم شماره خطا رو چطوری به دست بیارم

mehrdotnet
پنج شنبه 31 شهریور 1384, 20:21 عصر
Throw زمانی استفاده می شه که شما بخواهید یک خطای خاص را ایجاد کنید بدون اینکه این خطا واقعاً پیش بیاد
مثلاً زمانی که بخواهیم یک خطای تقسیم بر صفر رو بدون اینکه واقعاً یک تقسیم بر صفر انجام بشه بوجود بیاریم.

Hamedm
پنج شنبه 31 شهریور 1384, 20:57 عصر
سلام

1-Throw چیست و در چه مواقعی ازش استفاده میشه
بیشتر از دو نوع Throw استفاده میشه.
1- برای Handle کردن خطاهای یک کلاس
2- زمانی که یک Try نوشتیم و میخواهیم برنامه رو تست کنیم با استفاده از Thow یک خطا خودمون ایجاد میکنیم تا برنامه تست بشه.

-من در بانک اطلاعاتی یک فیلد یکتا دارم وقتی که اونو تکراری وارد میکنم خود برنامه یه پیغام میده که این فیلد تکراری وارد کردید میخوام بدونم که چطوری این پیغام و فارسی نشون بدم
چون فیلدتون PK است، این پیغام از طرف Application Server است. 2 راه دارید:
1- خطای Srver رو خودتون Handle کنید.
2- قبل از فرستادن دیتاها با سرور خودتون از طریق برنامه چک کنید که آیا این فیلد تکراری است یا خیر.
یک پیشنهاد:
فیلد PK رو یا خودتون تولید کنید که مطمئن باشید هیچ موقع تکراری نمیشه یا بصورت AutoNumber در Access و uniqueidentifier در SQL Server انتخاب کنید.

-در بعضی از Error که VB.Net در Try..Catch داره فقط Message وجود داره میخواستم بدونم شماره خطا رو چطوری به دست بیارم
با وجود کلاس ex دیگه نیازی به شماره خطا نیست.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

vzsoft
پنج شنبه 31 شهریور 1384, 22:24 عصر
خیلی ممنون از راهنمایی شما