PDA

View Full Version : حرفه ای: چگونه دکمه ی Restore Down را در حالت Maximize فرم را غیر فعال کنم؟ و 2 سوال دیگه

sajjad etemadfar
یک شنبه 22 خرداد 1390, 18:35 عصر
با عرض سلام من فرم برنامه ام رو در حالت ماکزیمایز یعنی تمام صفحه گذاشتم می خوام کاری کنم که کسی نتونه آن را کوچک کند منظورم مینی مایز نیست همون دکمه وسطیه که بین دکمه ی Close و Minimize قرار داره میخوام غیرفعالش کنم چطوری؟:قلب:

سوال دوم : چیکار کنم که وقتی می خوام داخل یک TextBox چیز بنویسم اتوماتیک زبان صفحه کلید به فارسی تغییر کنه؟:متفکر:

سوال سوم: کد Restore یا بازیابی بانک اطلاعاتی در Sql ونحوه ی فراخوانی آن را در برنامه اگه می دانید بنویسید:متفکر:

ممنون:قلب::قلب::قلب::قلب::قلب: :قلب::خجالت::خجالت::خجالت::خج لت:

barbodsoft.com
یک شنبه 22 خرداد 1390, 18:47 عصر
یک روش این هست

Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Me.FormBorderStyle = Windows.Forms.FormBorderStyle.FixedToolWindow
Me.WindowState = FormWindowState.Maximized
End Sub

End Class

روش دیگه اینه که دکمه های بالا رو خودت ایجاد کنی.

sajjad etemadfar
یک شنبه 22 خرداد 1390, 19:32 عصر
جواب سوال های دیگه رو بدید

alimanam
یک شنبه 22 خرداد 1390, 21:18 عصر
با سلام

یک روش این هست

عجب :متفکر: برای همچین چیز ساده ایی نیاز به هیچ نوع کد نویسی نیست مثلاً داریم از امکانات برنامه نویسی شی گرایی استفاده میکنیم ها ...

در ویژگیهای فرم در قسمت Properties یه گزینه هست به اسم ماکزیمم باکس اون به صورت پیش فرض True هستش اون رو که False کنی هنگام اجرای برنامه خود بیل گیتس هم نمیتونه فرم رو ار حالت ماکزیمم دربیاره ( البته راه داره ها :لبخندساده: )

درمورد سوالات 2 و 3 سرچ کن درهمین سایت قبلا! به اندازه :متعجب:72374542348 مورد میتونی تاپیک مشابه پیدا کنی .
موفق باشید ./

sajjad etemadfar
یک شنبه 22 خرداد 1390, 21:23 عصر
ممنون سوال 2 رو جوابشو پیدا کردم
کد زیر رو تو رویداد GotFocuse می نویسیم

InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(New System.Globalization.CultureInfo("Fa"))
ولی سوال سومو واقعا کمکم کنید هر چی میگردم پیدا نمی کنم

alimanam
یک شنبه 22 خرداد 1390, 21:38 عصر
ولی سوال سومو واقعا کمکم کنید هر چی میگردم پیدا نمی کنم

جواب جلو چشت بود ( البته این یکی از چندین روش ممکنه ) چطور ندیدی !!!! در نمونه امضام یه رفرنس (http://barnamenevis.org/showthread.php?t=183126&highlight=restore) واسه این کار هست دانلود کن همراه با سورس کد گذاشتم متوجه میشی چطوری این کار رو انجام بدی .

موفق باشید ./

barbodsoft.com
دوشنبه 23 خرداد 1390, 14:42 عصر
با سلام

عجب :متفکر: برای همچین چیز ساده ایی نیاز به هیچ نوع کد نویسی نیست مثلاً داریم از امکانات برنامه نویسی شی گرایی استفاده میکنیم ها ...

در ویژگیهای فرم در قسمت Properties یه گزینه هست به اسم ماکزیمم باکس اون به صورت پیش فرض True هستش اون رو که False کنی هنگام اجرای برنامه خود بیل گیتس هم نمیتونه فرم رو ار حالت ماکزیمم دربیاره ( البته راه داره ها :لبخندساده: )

درمورد سوالات 2 و 3 سرچ کن درهمین سایت قبلا! به اندازه :متعجب:72374542348 مورد میتونی تاپیک مشابه پیدا کنی .
موفق باشید ./

درسته حق با شما ست. البته من کلا با کد بیشتر حال می کنم. فقط یک نکته رو فراموش کردی FormWindowState رو هم باید از پنجره پروپرتی به حالت Maximized در آورد.

یک مطلب مهمتر: ظاهرا تالار vb.net بی در و پیکر شده. قبلا اگه دو تا سوال رو تو یک تاپیک می پرسیدیم تاپیک حذف می شد اما حالا ...
تعداد تاپیک های تکراری هم زیاد شده.
ظاهرا جناب salehbagheri و Mani_rf وقتی برای اینکار ندارند.