PDA

View Full Version : سوال: RightToLeft نشدن شی TabControl

loo30fer
دوشنبه 23 خرداد 1390, 21:55 عصر
با سلام خدمت دوستان
من شی TabControl رو RightToLeft کردم ولی باز Tab ها در سمت چپ قرار دارن حالا چیکار باید بکنم که Tab ها برن سمت راست. با تشکر.

حمید محمودی
سه شنبه 24 خرداد 1390, 04:11 صبح
سلام،

قبلا بحث شده چندبار، یه سرچ کنید پیداش میکنید :)

loo30fer
سه شنبه 24 خرداد 1390, 11:47 صبح
بله درسته ایندفه کوتاهی کردم عذرخواهی میکنم.
فقط یک سوال دیگه برام پیش اومد اونم اینه که چرا TabControl دلفی مانند Visual Basic نیست که در حالت Visual وقتی روی یکی از تبها کلیک میکنی صفحه مربوطه باز بشه و شی رو روی اون صفحه قرار بدیم ولی تو دلفی شی رو که روی شی TabControl قرار میدم روی هرکدام از تبها که کلیک میکنم باز اون شی نمایش داده میشه ولی یک راه حلی که براش پیدا کردم یک شی گروپ ایجاد کنم و شی ها رو توی اون گروپ قرار بدم و تو رویداد Change بگم که اگه روی تب دوم کلیک کرد اون گروپ رو مخفی کن و گروپ 2 رو که مربوط به تب 2 رو هست رو نمایش بده آیا راه حل دیگه ای وجود داره ؟؟

Felony
سه شنبه 24 خرداد 1390, 12:23 عصر
بله درسته ایندفه کوتاهی کردم عذرخواهی میکنم.
فقط یک سوال دیگه برام پیش اومد اونم اینه که چرا TabControl دلفی مانند Visual Basic نیست که در حالت Visual وقتی روی یکی از تبها کلیک میکنی صفحه مربوطه باز بشه و شی رو روی اون صفحه قرار بدیم ولی تو دلفی شی رو که روی شی TabControl قرار میدم روی هرکدام از تبها که کلیک میکنم باز اون شی نمایش داده میشه ولی یک راه حلی که براش پیدا کردم یک شی گروپ ایجاد کنم و شی ها رو توی اون گروپ قرار بدم و تو رویداد Change بگم که اگه روی تب دوم کلیک کرد اون گروپ رو مخفی کن و گروپ 2 رو که مربوط به تب 2 رو هست رو نمایش بده آیا راه حل دیگه ای وجود داره ؟؟
از PageControl استفاده کنید .

firststep
سه شنبه 24 خرداد 1390, 12:32 عصر
سلام دوست عزیز اون چیزی که مد نظر شماست Page control نه Tab control
Page controlتر کیبی از tab و panel هایی که به شکل page عمل می کنن

خوب این از انعطاف دلفی ایست.......

سریلند باشید......:لبخندساده:

khoshblagh
شنبه 02 فروردین 1393, 11:07 صبح
سلام دوست عزیز اون چیزی که مد نظر شماست Page control نه Tab control
Page controlتر کیبی از tab و panel هایی که به شکل page عمل می کنن

خوب این از انعطاف دلفی ایست.......

سریلند باشید......:لبخندساده:

با سلام خدمت دوستان و تبریک سال نو
میخواستم بدانم که از Tab control کجا و چگونه استفاده میشود؟ توضیح اینکه من تاکنون فقط از Page control استفاده نموده ام .متشکرم