PDA

View Full Version : سوال: ایجاد قفل نرم افزاری

scorpion_sincity
سه شنبه 24 خرداد 1390, 18:13 عصر
با سلام و خسته نباشید
دوستان چه روشی برای قفل گذاشتن روی نرم افزار هست که کپی رایتش رعایت بشه؟؟

ممنون می شم تجربیان و نظراتتون رو بیان کنید

Farshid007
سه شنبه 24 خرداد 1390, 18:35 عصر
با سلام و خسته نباشید
دوستان چه روشی برای قفل گذاشتن روی نرم افزار هست که کپی رایتش رعایت بشه؟؟

ممنون می شم تجربیان و نظراتتون رو بیان کنید
منظورت از اینکه:کپی رایتش محفوظ بشه چیه؟
اگه منظورت اینه که افراد خرابکار نتونند به سورس(منبع )دسترسی پیدا کنند یا همون کرکش کننند ،فکر نکم راهی باشه البته من زیاد نمیدونم

AlgorithmX
سه شنبه 24 خرداد 1390, 18:57 عصر
می تونی از کدهای سخت اخزاری استفاده کنی! (چطوری؟)
یعنی بیایی به برنامت بگی (به طور مثال) کد سخت افزاری CPU سیستم میزبان رو بگیره و به عنوان "کد شناسایی" به کاربر تحویل بده. بعد کاربر از طرقغ تلفن، سایت یا .. با تو تماس میگیره و کد رو به تو میده . بعد تو کد رو تغییر میدی و به کاربر پس میدی و از این به بعد برنامه تو با اون شماره سریال روی سیستمی که اون CPU روشه کار میکنه!

مثال بهتر :
من برنامتو خریدم و وقتی اجراش میکنم به من اینو میگه:
{
به برنامه خوش آمدید!
کد شناسایی برنامه شما XXXXX است. (این شماره سریال هارده طرفه!)
لطفا برای دریافت کد کاربری با شماره ZZ-ZZZ-ZZZ تماس بگیرید!
}
حالا تو کد رو ضربدر 3 میکنی و + 10203040 و عدد حاصل رو به کاربر میدی. از طرفدیگر برنامه تو کد رو - 10203040 ، /3 میکنه و اگر برابر یا XXXXX شد برنامت اجرا میشه!:لبخند:

Nima NT
سه شنبه 24 خرداد 1390, 19:16 عصر
اگه منظورت اینه که افراد خرابکار نتونند به سورس(منبع )دسترسی پیدا کنند یا همون کرکش کننند ،فکر نکم راهی باشه البته من زیاد نمیدونم
چرا هستش ، میشه از پروتکتورها استفاده کرد.

scorpion_sincity
سه شنبه 24 خرداد 1390, 19:54 عصر
با تشکر از همگی
جناب AlgorithmX ممنون از راهنماییتون، من قبلا هم از این متد استفاده کردم ولی مشکل اینجاس که با دسترسی به کد برنامه الگوریم کد کردن اطلاعات لوو میره

جناب Nima NT ممنون می شم بیشتر درباره پروتکتورها توضیح بدید

saman6384
سه شنبه 24 خرداد 1390, 21:31 عصر
یه سر به انجمن امنیت همین سایت بزنی کلی مطلبو برنامه واسه کد کردن برنامت پیدا میکنی:چشمک:

AlgorithmX
سه شنبه 24 خرداد 1390, 21:51 عصر
من قبلا هم از این متد استفاده کردم ولی مشکل اینجاس که با دسترسی به کد برنامه الگوریم کد کردن اطلاعات لوو میره

استفاده از زبان های سطح پایین باعت سخت تر شدن عمل دیکامپایلرینگ (کامپایلر معکوس یا به دست آوردن سورس برنامه) میشه. به طور مثال برنامه هایی که با زبان C نوشته میشن دیکامپایل کردنش به مراطب از زبان VB سختره!

Nima NT
سه شنبه 24 خرداد 1390, 23:38 عصر
جناب Nima NT ممنون می شم بیشتر درباره پروتکتورها توضیح بدید
پروتکتورها برنامه هایی هستن که کدهای شما رو مورد محافظت قرار میدن ، در واقع یک پروتکتور یک قفل نرم افزاری نیست بلکه نرم افزاری هستش که میتونه امنیت قفل نوشته شده توسط شما رو تامین کنه ، پروتکتورها لایه هایی به فایل اجرایی شما اضافه میکنن تا آنالیز برنامه شما رو به واسطه حضور این لایه ها مشکل تر بکنن.

استفاده از زبان های سطح پایین باعت سخت تر شدن عمل دیکامپایلرینگ (کامپایلر معکوس یا به دست آوردن سورس برنامه) میشه. به طور مثال برنامه هایی که با زبان C نوشته میشن دیکامپایل کردنش به مراطب از زبان VB سختره! در مقایسه dotNet با Native شاید ولی در مقایسه یک زبان Native با هم نوع خودش هیچ فرقی نداره.

scorpion_sincity
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 01:34 صبح
واقعا مرسی
از این پروتکتوری که میگید واسه C# تو سایت هست؟؟ شما خودتون چیزی پیشنهاد نمی کنید؟؟
چون من تازه آشنا شدم و مطمئنا ی زمانی طول میکشه آشنا بشم، از راهنمایی شما بسیار ممنون هسم

Nima NT
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 01:38 صبح
فکر نمیکنم تو سایت بتونید نسخه ای برای دانلود پیدا کنید چون قراردادن برنامه های کرک شده خلاف قوانین سایت هستش ، با یه جستجوی کوچیک تو نت خیلی موارد رو پیدا خواهید کرد. به پروتکتورهای مخصوص دات نت اصطلاحا" Obfuscator اطلاق میشه ، بهترین اونها Smart Assembly هست که استفاده از نسخه کرک شده اون توصیه نمیشه و اگر بخواهید از اون استفاده کنید بهتر هستش نسخه اصل اون رو خریداری کنید. ( به خاطر مشکلات و کمبودهایی که در نسخه کرک شده موجود هست ).