PDA

View Full Version : مشكل در دستور insert

aminzarinjoi
سه شنبه 24 خرداد 1390, 21:25 عصر
با سلام دوستان
من در برنامه يك tableدارم كه ميخوام اطلاعات آن را در دستور حلقه for قرار ميدم و سطر به سطر ذخيره ميكنم.
ميخواستم ببينم آيا راهي هست اين اطلاعات را بصورت يك table يا حالا هر شي ديگر به sqlفرستاد و اونجا هم اطلاعات رو به وسيله يك پروسيجر ذخيره كرد. با تشكر

karimi.ali2005
سه شنبه 24 خرداد 1390, 23:33 عصر
با استفاده از دستور insert into میتوان یک select(یک جدول را یکدفعه insert کرد

INSERT INTO table1 ( column1, column2, someInt, someVarChar )
SELECT table2.column1, table2.column2, 8, 'some string etc.'
FROM table2
WHERE table2.ID = 7

mahshahr-bayan
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 10:29 صبح
ممنون دوست عزیز
ولی منظور من این نبود
تصور کنید یک فرمی داریم که داخلش یک datagridهست و ما یک سری اطلاعات را وارد این gridمیکنیم حالا نمیخوام حلقه forبزارم و تک تک سطرها را ذخیره کنم .میخوام ببینم آیا روشی هست که اطلاعات جدول رو پاس بدم به sql و اونجا اطلاعات رو ذخیره کنم .مثل پاس کردن یک فیلد به پروسیجری در دیتابیس

poriyan_rasoli
شنبه 28 خرداد 1390, 00:32 صبح
سلام
شما میتونید تو برنامه اگر گرید دارید همه فیلدها رو یکجا با dataset تو table پرکنی

elahe khani
شنبه 28 خرداد 1390, 08:05 صبح
سلام شما میتونی داده های گرید را صورت xml دربیاری و بفرستی به sql server . اونجا هم داده ها را یکجا یا تک تک(با استفاده از cursor) در جدول موردنظرت درج کنی

mahshahr-bayan
شنبه 28 خرداد 1390, 12:10 عصر
ممنون از راهنمای
اگه میشه در این مورد یک مثال بزنید .راستشو بخواید من این روشو تا حالا استفاده نکردم.اینکه تبدیل کنم به xmlاشنای ندارم

elahe khani
یک شنبه 29 خرداد 1390, 08:14 صبح
دوست عزیز
اگر وب کار میکنی با کد جاوااسکریپت وگرنه با کد c# با یک حلقه تموم سطرهای جدولتو به یک رشته (string) با فرمت XML تبدیل کن و ورودی STORED PROCEDURE رو از نوع xml تعیین کن. مثلا حلقه زیر با جاوااسکریپت سطر های یک جدول را به رشته تبدیل می کنه:

function CreateXml()
{
XmlString = "<SCHTRMCLASS SCHID='" + schid + "' >";
s = document.getElementById("TBLLOW");
rowcount = s.rows.length;
for (j = 1; j < rowcount; j++) {

XmlString = XmlString + "<CLASS CLSID='" + s.rows[j].childNodes(0).innerHTML.split(".").join("").split("/").join("") + "' CLSNAME='" + s.rows[j].childNodes(1).childNodes(0).value + "' POSITION='" + s.rows[j].childNodes(2).childNodes(0).value + "' CLSDSC='" + s.rows[j].childNodes(3).childNodes(0).value + "' ACTIVE='1' />"

}

XmlString = XmlString + "</SCHTRMCLASS>"

return XmlString;
}