PDA

View Full Version : سوال: كامپايلر "بورلند سي پلاس پلاس" در ويژوال استديو !

ali_asg
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 10:24 صبح
سلام

من واسه آموزش سي پلاس پلاس كتلاب جعفر نژاد قمي رو خريدم . كد هاي نوشته شده توي اين كتاب رو بايد با بورلند سي پ پ كامپايل كرد تا بتونيم تنيجه كار رو ببينيم . خوب من كامپايلر بورلند رو دانلود كردم و اون رو يه كد بلاكس وصل كردم . يعني توي كد بلاكس مي نويسم و خودش با بورلند كامپايلش مي كنه .
من با محيط كد بلاكس خيلي راحت نيستم . چون كه قلنا سي شارپ كار مي كردم ، با محيط ويژوال استديو هم راحت ترم و هم بيشتر كار كردم.

حالا سوال من اينه كه ميشه توي ويژوال استديو بنويسيم ولي با بورلند كامپايل بشه . يعني بولند رو به ويژوال وصل كنيم ؟
اگه ميشه ، لطفا من رو راهنمايي كنيد . اگه هم پيشنهاد بهتري هم دارين ، خوشحال ميشم بگين .

.:saeed:.
شنبه 28 خرداد 1390, 20:13 عصر
توصیه اول کتاب جعفر نژاد رو بذارید کنار . C++ How To Program ویرایش هفتمش هم اومده ( اگه هشتش نیومده باشه هنوز ! ) به روز و کامل
در ضمن همون کدهای جعفر نژاد توی ویژوال استودیو قابل استفاده است . چند تا تغییر کوچیک لازم داره . مثلا اینکه به جای include کردن به روش
include <userfile.h>//nothing
باید .h رو برداشت و از using namespace std;//or other namespaces استفاده کرده . یا جایی که مثلا نوشته getch (آخر فایل ها ) برای اینکه صفحه بمونه نره و شما بتونین نتیجه رو ببینین ، از Ctrl+f5 توی ویژوال استودیو استفاده کنید. اگه مشکلی بود همینجا بپرسید . ولی توصیه اول رو جدی بگیرید ;)

ali_asg
شنبه 28 خرداد 1390, 20:40 عصر
دوست عزيز خوشحال ميشم دليل برتري اين كتاب رو بيان كنين . من چون تعريف اين كتاب رو زياد شنيده بودم خريدمش . شايد با دليل هاي شما متقاعد شدم و اين كتابي كه شما ميگين رو خريدم .
يه سوال : كلا اصول كد نويسي توي كتاب c++ how to program كار كردن با يه كامپالر خاصي هست يا اينكه از كتابخونه هاي استاندارد استفاده ميكنه ؟

باید .h رو برداشت و از using namespace std;//or other namespaces استفاده کرده
اين دستور واسه زماني هست كه از هدر هاي استاندارد استفاده كنيم . توي كتاب جعفر نژاد از چندتا هدر استفاده ميكنه كه مخصوص خود بورلند هست و فقط با اون ميشه كامپايلش كرد . خلاصه معادش رو توي كامپايلراي ديگه نميدونم . به همين خاطر قصد دارم بورلند رو توي ويژوال استديو داشته باشم .

ظاهرا نت بينز هم كامپايلر بورلند رو ساپورت نمي كنه واگر نه نت بينز هم IDE خيلي خوبيه . اگه كسي در مورد استفاده از كامپايلر بورلند توي نت بينز اطلاعاتي داره بگه . لطفا

.:saeed:.
شنبه 28 خرداد 1390, 21:56 عصر
کلا توی دنیای برنامه نویسی زیاد دنبال کتاب فارسی نباید بود البته به نظر من . این کتابی که من ازش اسم بردم کتابی است که اولا سی پلاس پلاس استاندارد رو آموزش میده یعنی هیچ وابستگی به هیچ کتاب خونه و کامپایلر خاصی نداره ( مگر فصلی که در مورد موتور بازی سازی ORGE صحبت میکنه ) در ضمن همراه این کتاب ، علاوه بر یادگیری استاندارد و اسان سی پلاس پلاس شما چیزای خیلی خوب دیگه ای هم یاد میگیرید . مثلا الگوریتم های سرچ و sort و یا ساختمان داده های معروف . کلی سوال استاندارد و مثال استاندارد همراه کتاب هست . به بهترین شکل با کلاس ها و شی گرایی اشنا میشید وخوب حدودا 1300 تا 1400 صفحه ای هم میشه. بهر حال این توصیه کسانی بوده که من به برنامه نویس بودنشون اعتقاد دارم. من فقط نظرم رو گفتم . میل شماست

ali_asg
شنبه 28 خرداد 1390, 23:46 عصر
ممنون دوست عزيز . اين تور كه شما گفتيد حتما اين كتاب رو هم ميخونم ولي قبل از اون تصميم دارم كه همين كتاب فارسي رو بخونم كه لااقل يه پيش زمينه اي از سي پلاس پلاس داشته باشم . خوب توي كتاب هاي فارسي هم به نظر من جعفرنژاد خوب عمل كرده .
لطفا اگه امكان اين جود داره كه من توي ويژوال استديو كامپايلر بورلند رو داشته باشم ، كمكم كنيد وگرنه مجبورم كه باز از همون كد بلاكس استفاده كنم يا اينكه از IDE بورلند (Bolrland C++ Builder) استفاده كنم .:گریه: