PDA

View Full Version : مقایسه مقدار داخل textbox با عدد 100

rahil_2008
جمعه 27 خرداد 1390, 17:33 عصر
سلام
من یه textbox دارم که مقدار داخل اون باید با عدد 100 مقایسه بشه.
نمی دونم چرا وقتی تو textbox مقدار 10 را وارد می کنم می فهمه که 10 کمتر از 100 هست
اما اگر تو textbox ، مقدار 2 یا 20 یا 30 یا خلاصه هر عددی که در اون رقمی بیش از 1 باشه را وارد کنم کوچکتر بودن مقدار textbox از 100 را تشخیص نمی ده!
لطفا راهنمایی کنید

Felony
جمعه 27 خرداد 1390, 17:58 عصر
عجب !
چه کمکی ؟ چه کدی نوشتید ؟ از کجا بدونیم مشکل کد شما از کجاست ؟!

gerdioz
جمعه 27 خرداد 1390, 17:59 عصر
سلام
دوست عزیز کدی که با اون تست می کنی رو بذار تا خطا رو بگیم

oioioi
جمعه 27 خرداد 1390, 18:13 عصر
احتمالان مشکله شما اینه که ورودی که از texbox میگیرین رو تبدیل به مقدار عددی نمیکنین
مقداری که texbox از نوع string است و به همین دلیل است که عدد ۱۰۰۰ رو میزنین میگه بزرگتره
حالا برای حل این مشکل شما باید کود زیر رو بزنید
;(Convert.ToInit(Texbox

Farshid007
جمعه 27 خرداد 1390, 18:22 عصر
یا اینجوری:
int i = Int32.Parse(textBox1.Text);

rahil_2008
جمعه 27 خرداد 1390, 19:41 عصر
string str = "SELECT dbo.Items.ItemCode AS [کد کالا], dbo.Items.ItemName AS [نام کالا], dbo.Stocks.StockCode AS [کد انبار], dbo.Stocks.StockName AS [نام انبار], SUM(dbo.QuantityOfItemsInStock.Quantity1) AS [تعداد اصلی], SUM(dbo.QuantityOfItemsInStock.Quantity2) AS [تعداد فرعی] FROM dbo.Items INNER JOIN dbo.QuantityOfItemsInStock ON dbo.Items.ID = dbo.QuantityOfItemsInStock.ItemID INNER JOIN dbo.Stocks ON dbo.QuantityOfItemsInStock.StockID = dbo.Stocks.ID ";
if (textBox1.Text.Trim() != "")
{
str += " where (dbo.Items.ItemCode >= '" + int.Parse(textBox1.Text.Trim()) + "') ";
}
da = new SqlDataAdapter(str, cnn);
ds = new DataSet();
da.Fill(ds);
dataGridView1.DataSource = ds.Tables[0];
cnn.Close();

اینم کد:متفکر:

احتمالان مشکله شما اینه که ورودی که از texbox میگیرین رو تبدیل به مقدار عددی نمیکنین
مقداری که texbox از نوع string است و به همین دلیل است که عدد ۱۰۰۰ رو میزنین میگه بزرگتره
حالا برای حل این مشکل شما باید کود زیر رو بزنید
;(Convert.ToInit(Texbox

یا اینجوری:

1
int i = Int32.Parse(textBox1.Text);

همون طور که تو کد هم می بینید مقدار textBox تبدیل به int شده اما...

rahil_2008
شنبه 28 خرداد 1390, 10:28 صبح
هیچ کی نمی دونه؟:افسرده: