PDA

View Full Version : سوال: مشکلی پیش نیازها در یادگیری سی شارپ

Programmer 1
دوشنبه 30 خرداد 1390, 00:54 صبح
سلام دوستان ،

دوستانی که در زمینه برنامه نویسی تحت پلتفرم دات نت و مخصوصا زبان سی شارپ تخصص دارند لطفا راهنمایی کنند ،

برای یادگیری دات نت و مخصوصا سی شارپ مشکلی که دارم این هستش که اطلاعی از پیش نیازها برای یادگیری موضوعی ندارم مثلا اخیرا قصد داشتم که برنامه نویسی سوکت یادبگیرم و مدتی مشغول شدم ولی هیچ اطلاعی نداشتم که برای برنامه نویسی سوکت بهتره آشنایی خوبی با مبحث Multi Threading داشته باشم این شد که وسط یادگیری سوکت به ناچار رشته کار رو رها کردم و رفتم سمت Multi Threading حالا دارم مطالعش میکنم ، وسط مطالعه مالتی ترید دوباره دیلیگیت مطرح شد رفتم چند مقاله و کتاب در مورد دیلیگیت خوندم و ... (شبیه یک متد بازگشتی!) و .... ، اینطوری به نظرم ذهن به هم میریزه ، موندم چی کار کنم؟

با تشکر/.

Programmer 1
دوشنبه 30 خرداد 1390, 10:43 صبح
کسی نبود جواب بده؟

ayyub492
دوشنبه 30 خرداد 1390, 11:50 صبح
سلام
اول کتاب یادگیری سی شارپ و پلتفرم دات نت از اندرو تورلسن(pro c# 2005 and the .net 2 platform andrew torelsen ) رو خوب خوب بخون ترجمه شده اش هم هست(حمید امیدی) و مثالهاش هم عملی زیاد کارکن فقط در یادگیری عجله نکن عجله نکن و با آرامی دنبالش کن مباحث اون رو تاکید می کنم در عمل خوب یاد بگیرش.کتاب جالبی هستش موفق باشی

Programmer 1
دوشنبه 30 خرداد 1390, 13:15 عصر
یک مشکل دیگه هم دارم
اگه بخواهیم زبانی مثلا زبان سی شارپ رو یاد بگیریم به نظر شما این کار درسته که کاملا بر این موضوع تمرکز کنیم مثلا الان که داریم سی شارپ کار میکنیم فقط تمرکز کنیم بر برنامه نویسی تخت دسکتاپ Win32 و یا Win64 و از مواردی مثل Wpf و ... برنامه نویسی تحت وب و غیره صرفنظر کنیم ، الان من خودم کنار یادگیری سی شارپ کارهای زیاد دیگه میکنم مثلا : مرور سایتهای مختلف مربوط به فناوری های جدید نرم افزاری و سخت افزاری ، بررسی و دانلود نرم افزارهای جالب و کاربردی ، سایت های خبری ، اخبار تلفن همراه ، مجلات و هفته نامه های مختلف مثل بایت و کلیک و ... ، دوره های آموزشی درسنامه ، گرافیک و هزار و یک کار دیگه در حوزه کامپیوتر (البته بعضی وقتها از این حوزه هم خارج میشم میرم سمت الکترونیک و تغذیه و پزشکی و ... !!!) به نظر شما الان باید همه اینها رو رها کنم و بچسبم به همین سی شارپ و کار اضافه ای نکنم؟ مثلا حتی متودولوژی های مختلف و مباحث مهندسی نرم افزار و چیزهایی مثل UML و حتی Extension های جدید visual Studio و ... رو فعلا بندازم کنار حتی به قیمت اینکه اطلاعات عمومی ام بیاد پایین و از دید افراد دیگه اطلاعات کم دیده بشه!! ، این جوری میشه ولی مشکلی هست اینه که از فناوری عقب می مونم و اطلاعاتم در این زمینه افت پیدا میکنه؟

به نظر شما همین روش تمرکز که گفتم درسته و یا راه حلی دارید؟ چون واقعا اینها کنار هم خیلی وقت میگیره

با تشکر/.

ayyub492
سه شنبه 31 خرداد 1390, 09:40 صبح
با سلام
یک مورد: پله پله
مورد دو: یک ده آباد بهتر از صد شهر ویران .. تو همین مایه ها
وقت آزادت هم به یادگیری زبان دیگه اختصاص نده . فقط دانش عمومی ت رو افزایش بده
البته و صد البته این نظر شخصی منه

Programmer 1
سه شنبه 31 خرداد 1390, 09:48 صبح
تشکیل یک تیم چطوریه ، به نظر شما دوستان ، اگه یه تیم برنامه نویسی تشکیل بدیم پیشرفتمون سریعتر و بهتر میشه؟ این سوال رو از همه دوستان پرسیدم مخصوصا اونهایی که تجربه کافی در این زمینه دارند