PDA

View Full Version : سوال: معنی و کاربرد Override , abstract , virutal ,

nunegandom
چهارشنبه 01 تیر 1390, 17:16 عصر
سلام.از اونجایی که از خودآموز استفاده میکنم و کسی نیست نزدیکم که یادم بده، خواهش میکنم یه جوری بگید بفهممش. ممنون
یه چیز دیگه: من از Visual Studio 2010 استفاده میکنم، بعضی از برنامه هایه دوستان رو که از اینترنت دانلود میکنم ورژنشون پایین تره و ویژوال سرس رو کامل باز نمیکنه.شما راه حلی برای این مسئله دارید؟
پیشاپیش ممنون

ferankyy
پنج شنبه 02 تیر 1390, 16:09 عصر
سلام
کلمه Virtual برای اینه که شما یه متد را داخل کلاس Override کنی کاراییشم زمانی هست که شما وقتی یه کلاس رو از کلاسی که این متد داخلش هست مشتق میکنی میتونی یه متد با همین نام و همین شکل و بدنه ای که خود شما برای آن تعریف میکنی ایجاد کنی و استفاده کنی مثال :

class Test
{
public virtual int Test1(int x, int y)
{
return x * y;
}
}

class test2:Test
{
public override int Test1(int x, int y)
{
return x + y;
}
}

اگر دقت کنی داخل کلاس اول یه متد تعریف کردیم که از کلمه کلیدی Virtual داخلش استفاه شده و کار متد هم اینه که 2 تا متغیر را با هم ضرب میکنه . داخل کلاس دوم که از کلاس اول مشتق شده یعنی از کلاس اول ارث بری کرده متد Test1 کلاس Test را Override کردیم یعنی یه متد با همون نام و همون شکل ولی اینبار 2 متغیر را با هم جمع کردیم .

Abstruct هم زمانی ازش استفاده میشه که بخواهیم از یکلاس فقط به عنوان کلاس پایه استفاده کنیم ( یعنی فقط بقیه کلاس ها بتوانند از این کلاس مشتق شوند ) و نتوان شیی از این کلاس ایجاد کرد
اگر هم جایی رو هم اشتباه گفتم ببخشید . تا اونجایی که یادم بود گفتم