PDA

View Full Version : سوال: کار با فایل های ocx

sajioo
جمعه 03 تیر 1390, 15:08 عصر
سلام بر اساتید عزیزم
دوستان گرامی من تازه می خوام کار با فایل های ocx را یاد بگیرم .
راستش یک فایل ocx را باز کردم که یک پروسیجر داره به نام IncomingCaptcha .
دوستان من می توانم فراخوانی این تابع رو در فایل ocx پیدا کنم اما نمی تونم سورسش و کدشو پیدا کنم.
کسی می تونه منو راهنمای کنه و بگه که کد این پروسیجر یا تابع در کجا نوشته شده و من چطوری می تونم دستکاریش کنم؟
خیلی سعی کردم اما نشد ، گفتم بیام اینجا بیان کنم شاید دوستان کمکم کنند .
لطفا اگه مقاله ی برای کار با فایل های ocx با دلفی از مقدماتی تا پیشرفته دارید برای من لینکشو بگذارید ، خیلی گشتم اما فایده نداشت:ناراحت:
ممنون می شم راهنماییم کنید

sajioo
جمعه 03 تیر 1390, 19:43 عصر
دوستان کسی بلد نیست؟
به خدا فوریه؟
ببینید من فرض کنید می خوام یکی از پروسیجر های فایل ocx رو تغییر بدم .
فایل ocx هم ضمیمه می کنم.
من کد تابع incomingcaptha را پیدا نمی کنم. خواهشن کمک:عصبانی++:

vcldeveloper
جمعه 03 تیر 1390, 23:30 عصر
دوستان من می توانم فراخوانی این تابع رو در فایل ocx پیدا کنم اما نمی تونم سورسش و کدشو پیدا کنم.
کسی می تونه منو راهنمای کنه و بگه که کد این پروسیجر یا تابع در کجا نوشته شده و من چطوری می تونم دستکاریش کنم؟
نمی تونید! یک فایل OCX در واقع یک DLL مبتنی بر MS COM هست؛ شما می تونید ازش استفاده کنید، یعنی از کلاس های موجود در آن و متدها و خصوصیات آن استفاده کنید، آنها را فراخوانی کنید و غیره، اما نمی تونید سورسش را تغییر بدید، چون سورسش دست شما نیست. اگر قرار بود که ناشر اون فایل سورسش رو در اختیار شما بذاره که تغییرش بدید که دیگه اونو به صورت OCX منتشر نمی کرد!

لطفا اگه مقاله ی برای کار با فایل های ocx با دلفی از مقدماتی تا پیشرفته دارید برای من لینکشو بگذارید
کار کردن با فایل های OCX یعنی چگونگی استفاده از کلاس های موجود در آن به نحوی که برنامه نویس آن OCX تعیین کرده؛ کار کردن با فایل های OCX به معنی دسترسی به سورس آنها یا اعمال تغییر در سورس آنها نیست؛ پس چیزی که مد نظر شما هست، اسمش کار با فایل های OCX نیست.