PDA

View Full Version : سوال: atom چیه و چه فرقی با rss داره؟

idocsidocs
شنبه 04 تیر 1390, 02:16 صبح
لطفا بگید که atom چیه و چه فرقی با rss داره؟ همچنین لطفا بگید که استفاده از کدوم یکی بهتر و فراگیر تر هست؟

idocsidocs
شنبه 04 تیر 1390, 14:19 عصر
این توضیحات سایت یاهو هست. این گفته سایت یاهو، موضوع رو جالب تر می کنه.

Atom is a well designed standard which supports a number of things that RSS can't handle.

RSS is a group of specifications which were developed largely independently.

I'd go with Atom.

رضا قربانی
یک شنبه 05 تیر 1390, 13:35 عصر
دوست دارم بیشتر در این مورد بدونم .

Atom تو مایه های Rss
هست ؟

جریان کلی در این مورد بهم می دید

idocsidocs
یک شنبه 05 تیر 1390, 14:11 عصر
دوست دارم بیشتر در این مورد بدونم .
Atom تو مایه های Rss
هست ؟
جریان کلی در این مورد بهم می دید
تا اونجا که سرچ کردم، می دونم که Atom جدید تر و قابلیتهای بیشتری داره. اما Rss محبوبیت بیشتری داره و بیشتر ازش استفاده می شه.

چیزی که توی وب سایتها نوشته اینه ه با استفاده از Rss نمی شه تصاویر، صدا و فایلهای فلش و ... رو نمایش داد. درصورتیکه با استفاده از cdata این مشکل حل می شه.

حالا نمی دونم که منظور از قابلیتهای بیشتر Atom چیه؟ چون آر اس اس همه این کارها رو می تونه انجام بده.

رضا قربانی
یک شنبه 05 تیر 1390, 14:41 عصر
کدهاش چطوریه ؟ من تازه اولین باریه که دارم ازتون می شنوم و اگر صحت داشته باشه دوست دارم یه کم بیشتر بدونم

idocsidocs
یک شنبه 05 تیر 1390, 15:43 عصر
کدهاش چطوریه ؟ من تازه اولین باریه که دارم ازتون می شنوم و اگر صحت داشته باشه دوست دارم یه کم بیشتر بدونم
کدش رو نگاه نکردم.

می خوام بدونم که اتم چه ویژه گی هایی داره که RSS نداره؟ چون ار اس اس هم همیه قابلیتهای نمایش تصویر و ... رو داره.

کسی در این مورد نظری نداره؟

eshpilen
یک شنبه 05 تیر 1390, 16:26 عصر
فکر نمیکنم زیاد مهم باشه. بالاخره RSS هم بعدا نسخه های جدیدتر داده و ایرادهایی رو برطرف کرده. احتمالا Atom چون جدیدتره ساختار اصولی تری داره.
در نهایت هردو یک کاربرد دارن و امکانات متداولی که دارن برای بیشتر کارها کفایت میکنه و هردو بر اساس XML هستن.
فکر نمیکنم اونقدر مسئلهء مهمی باشه که ارزش گیر دادن رو داشته باشه. اینها استانداردهای ساده و کوچکی هستن و چیز پیچیده ای ندارن.

idocsidocs
دوشنبه 06 تیر 1390, 01:09 صبح
فکر نمیکنم زیاد مهم باشه. بالاخره RSS هم بعدا نسخه های جدیدتر داده و ایرادهایی رو برطرف کرده. احتمالا Atom چون جدیدتره ساختار اصولی تری داره.
در نهایت هردو یک کاربرد دارن و امکانات متداولی که دارن برای بیشتر کارها کفایت میکنه و هردو بر اساس XML هستن.
فکر نمیکنم اونقدر مسئلهء مهمی باشه که ارزش گیر دادن رو داشته باشه. اینها استانداردهای ساده و کوچکی هستن و چیز پیچیده ای ندارن.
منکه قابلتی توی اتم ندیدم که آر اس اس از اون بی بهره باشه.

البته آر اس اس یه سری ایراد داره ولی این ایرادها در حدی نیستن که بخوایم دنبال جایگزین بگردیم.

همونطور که گفتید توی نسخه های جدید هم این مشکلات رو برطرف می کنن.

سایر دوستان اگه نظری در این مورد دارن خوشحال می شم راهنمایی کنن.