PDA

View Full Version : استفاده از چند جدول در کریستال رپورت

کم حوصله
شنبه 26 مهر 1382, 14:43 عصر
سلام
دوستان من می خواهم چند جدول را در گزارش خودم شرکت دهم بدین صورت که ::
یک جدول اصلی دارم که جداول دیگر تابع آن می باشند
حال:
در ابتدا یک بخش ثابت (جدول اصلی )
یک بخش تکرار شونده (جدول وابسطه 1)
یک بش ثابت (جدول اصلی )
یک بخش تکرار شونده (جدول وابسطه 2)
یک بخش ثابت (جدول اصلی )
یک بخش تکرار شونده (جدول وابسطه 3)
یک بخش ثابت (جدول اصلی )

آیا همچین گزارشی می توان ساخت اولا ورژن کریستال 8.5 است دوما زبان وی بی 6 سوما نحوه ساخت گزارش را می خواهم :?:
در ضمن منظور از بخش تکرار شونده جدولی است که امکان دارد از یک تا n رکورد داشته باشد :wink:
خواهشمندم در صورت امکان واضح باشد و اگر مقدور بود با نمونه برنامه باشه چون واضح تر است

A.Noor
دوشنبه 28 مهر 1382, 13:31 عصر
با سلام
اینطور که من فهمیدم شما می‌خواهید در گزارش خودتان 7 فیلد داشته باشید که چهارتای آنها از جدول اصلی و مابقی ( 3 فیلد ) از جداول وابسته هستند و مشکل اینجاست که هر کدام از سه فیلد دیگر از سه جدول متفاوت هستند که هر کدامشان با جدول اصلی رابطه یک به چند دارند.

در این حالت اگر جدول واسطه اول شما N1 رکورد وابسته به یک رکورد خاص جدول اصلی ( مثلا رکورد اول ) و جدول واسطه دوم N2 رکورد وابسته و جدول سوم N3 رکورد وابسته به آن رکورد مورد نظر داشته باشد هنگام گرفتن گزارش با Sql مشاهده می‌کنید که تعداد رکوردهای حاصل از تلفیق این جدولها فقط برای همان رکورد خاص از جدول اصلی N1*N2*N3 رکورد هست.
آیا مقصود شما همین است یا چیز دیگر ؟

کم حوصله
دوشنبه 28 مهر 1382, 18:28 عصر
با سلام
اینطور که من فهمیدم شما می‌خواهید در گزارش خودتان 7 فیلد داشته باشید که چهارتای آنها از جدول اصلی و مابقی ( 3 فیلد ) از جداول وابسته هستند و مشکل اینجاست که هر کدام از سه فیلد دیگر از سه جدول متفاوت هستند که هر کدامشان با جدول اصلی رابطه یک به چند دارند.

سلام
تا اینجا درست
ولی از اینجا به بعد ببینید دوست عزیز من با دستورات sql مشکلی ندارم من با نوع نمایش مشکل دارم
واضح تر بگم
چگونه فرمی در کریستال بسازم که چند بخش ثابت و چند بخش تکرار شونده داشته باشد ؟؟؟
در حالت نرمال می توان اینگونه عمل کرد که مثلا چند بخش تکرار شونده پشت سر هم باشند ولی نمی توان بخش ثابت ما بین آنها داشت
ببین در گزارش ما بخش هایمان به این صورت است
1 هدر گزارش
2 هدر صفحه
3 بخش تکرار شونده
4 زیر نویس صفحه
5 زیر نویس گزارش
هر کدام از بخشها قابلیت اشافه شدن را در همان مخل دارند ولی در جایی دیگر نه
مثلا می توان چند تا هدر صفحه پشت سر هم داشت و لی نمی توان در جایی دیگه ای داشت
من بخشی را می خواهم که مانند هدر فقط یک با اجرا شود و در مابین چند بخش تکرار شونده باشد
نمی دونم منظورم را رساندم یا نه ؟؟؟؟

A.Noor
سه شنبه 29 مهر 1382, 13:39 عصر
از انواع فایلهای ریپورت که در محیط طراحی خود کریستال هست مدل SubReport هم وجود داره که از طریق منوی File و گزینه New آن قابل انتخابه . امتحان کنید ببینید برای مشکل شما مناسب هست یا نه ؟

hmm
دوشنبه 12 آبان 1382, 08:26 صبح
با سلام
همان طور که آقای a.noor فرمودند
میتوانید از subreport استفاده کنی (این مشکل برای من پیش آمده بود)
و در هر کدام از بخشها معرفی کنی مثلا در page foother و بعد در خود subreport یک detail بسازی با این روس در page foother هم در واقع یک detail داری
خوشت اومد... :D
برو حال کن ... :wink:

linux
دوشنبه 12 آبان 1382, 09:22 صبح
چرا یه qurey نمی‌سازی و بعد از اون گزارش نمی‌گیری؟

akram
دوشنبه 12 آبان 1382, 18:57 عصر
سلام
جناب کم حوصله فکر کنم جوابتون این باشه که یک detail اضافه کنی بعد راست کلیک کنی و توی بخشی بنام supress شرطی بنویس که میخوای در ان صورت این بخش یعنی دیتیل اضافه شده را نبینی :oops:
من هنور منتظر جواب سوالم هستم اکه یادتون نرفته باشه :!:

کم حوصله
دوشنبه 12 آبان 1382, 19:35 عصر
سلام
اولا دویت عزیز hmm مشکل من حل شد همانطور که دوست عزیز آقای نوربالا گفتند(دستشون درد نکنه :oops: ( و شما هم تایید کردید
آقای لینوکس شما سئوال منو خوب نگرفتید چون مشکل من با qurey نیست !!!!
خانم اکرم اولا بخش های اضافه شده ثابت هستند و نمی توان آنها را مابین بخش های دیگه جابجا کرد !! :wink:
دوما چشم تو فکرتون بودم :oops:

firoozi90
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 17:10 عصر
از دوستان گرامی میشه یه کمک کنید و این تایپیک رو به سرانجام برسونیم
استفاده از چند جدول در یک گزارش با کریستال ریپورت
(http://barnamenevis.org/showthread.php?356305-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%A8/page2)

zaeimh90
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 18:21 عصر
سلام.کافیه از subreport استفاده کنی.یک گزارش بساز از یک سری اطلاعاتی که میخوای.مثلا اگر یک جدول اصلی داری و 3 جدول فرعی باید 4 تا گزارش مجزا بسازی.
در قسمت گزراش اصلیت اون گزارش فرعی هارو قرار بدی فقط حواست باشه تو قسمت header page & header report & footer Page & footer report باشه چون در قسمت Details تکرار میشه و بهم میریزه.اگر بازم خواستی بگو برات نمونه بزارم ولی فکر کنم کامل گفتم.
موفق باشی.

firoozi90
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 21:06 عصر
سلام.کافیه از subreport استفاده کنی.یک گزارش بساز از یک سری اطلاعاتی که میخوای.مثلا اگر یک جدول اصلی داری و 3 جدول فرعی باید 4 تا گزارش مجزا بسازی.
در قسمت گزراش اصلیت اون گزارش فرعی هارو قرار بدی فقط حواست باشه تو قسمت header page & header report & footer Page & footer report باشه چون در قسمت Details تکرار میشه و بهم میریزه.اگر بازم خواستی بگو برات نمونه بزارم ولی فکر کنم کامل گفتم.
موفق باشی.

مرسی
راستشو بخوای من اصلا سابریپورت کار نکردم/اگر یک نمونه بزاری ممنون میشم