PDA

View Full Version : نصب کامل php و کلی سوال دیگه

net_ved
دوشنبه 04 مهر 1384, 11:18 صبح
سلام
من جدیدا شروع به یادگیری PHP کردم...ولی همین اول تو نصبش موندم...من دارم از رو کتاب مهندس مهرداد توانا و ... یاد می گیرم ولی بعضی چیزا جور در نمی یاد...من اینارو تهیه کردم
php-4.4.0-installer.exe
apache_2.0.54-win32-x86-no_ssl.exe
mysql-4.0.26-win32.zip
تو هر کدوم 1000 تا سوال دارم....اول از همه APACHE که نصب نمیشه و خطای زیرو میده(نا گفته نماند که یه بار نصب شد ولی وقتی بار دوم خواستم این کارو بکنم دیگه نشد...از همه جا هم پاکش کردم ..حتی ریجستری...ولی افاقه نکرد) the inestalletion wizard waz intrrupted before apache http server 2 could be compeletly inestalled
عکسشم گزاشتم.

مورد بعد اینکه اصلا چه دلیلی داره که واسه php کار کردن یه همچین برنامه هایی نصب کنیم...و اصلا apache چه ربطی به php داره
و مورد بعد اینکه کار با mysql چطوریه....من SQLserver رو کامل بلدم ولی هر کاری کردم نشد تو این یه tabel بسازم...اگه ممکنه یه راهنمایی بکنید...help کاملی نداره

و در نهایت اگه یه منبع خوب واسه نصب این سه تا دارین واسم اینجا بزارین لطفا...
ووو البته یه سوال دیگه ...اینکه ...اصلا هیچ جور رابته ایی بین PHP و Delphi می شه برقرار کرد

houtanal
دوشنبه 04 مهر 1384, 13:06 عصر
برو XAMPP رو د انلود و نصب کن هرسه اینها و یه سری چیزهای دیگه رو برات نصب میکنه

PHP یک زبان سرور سایده و نیاز به یک وب سرور (در اینجا Apache ) داره

" من دارم از رو کتاب مهندس مهرداد توانا و ... یاد می گیرم "

فراموشش کن
مرجع کامل php رو از php.net دانلود کن (بهتره فرمت chm رو دانلود کنی) از همه چی بهتره

مهدی کرامتی
دوشنبه 04 مهر 1384, 13:23 عصر
این مورد بر میگرده به ماهیت اسکریپت ها: این موجودات همونطور که در اولین نگاه متوجه خواهید شد برای اجرا تبدیل به کد باینری نمی شوند و در همان شکل متنی هستند.بنابراین برای اجرای آنها نیاز به یک برنامه یا پردازشگر جانبی وجود دارد.

در مورد اسکریپت های ویژه توسعه وب (مانند ASP و PHP) ، بخاطر اینکه پردازشگر آنها بصورت افزونه ای بر روی وب سرورها (مثلا IIS و یا Apache) کار میکند برای اجرای آنها نیاز به یک وب سرور میباشد.

شاید تعمق در تصویر ضمیمه بتونه درکی از مطالب فوق بهت بده.