PDA

View Full Version : سوال: search فارسي در بانك اطلاعاتي و ديتاگريدويو

ebraham
شنبه 11 تیر 1390, 13:08 عصر
سلام به همگي
برنامه من با جستجوي فارسي مشكل داره ولي با حروف انگليسي درست كار ميكنه .البته من با نسخه 2010 كار ميكنم و حتي collation را بررسي كردم اما متاسفانه گزينه arabic را ندارد . حالا بايد چيكار كنم ؟
ممنون ميشم دوستان سريع پاسخ بدهند.

mohandes1381
دوشنبه 13 تیر 1390, 21:51 عصر
سلام.
باید برای جستجوی فارسی از کد اسکی کاراکترها استفاده کنید. به این دلیل که اگر در کلمه ای که میخواهید آنرا جستجو کنید کاراکترهایی مانند ی گ و ... وجو داشته باشد پاسخ درستی به شما برگردانده نمی شود و حتی در بیشتر مواقع اصلاً چیزی را پیدا نمی کند.

juza66
دوشنبه 13 تیر 1390, 22:56 عصر
سلام دوست من

این سورس رو ببین مشکلت حل میشه، دوست من کاری نشد نداره برای ما برنامه نویساااا!

از استاد Alimanam
http://www.mediafire.com/?pdydp4it4ud3q51

majid_vb_2008
سه شنبه 14 تیر 1390, 18:50 عصر
دوست من از این دستور استفاده کن مشکلت حل می شه

"select * From Fild WHERE Taebal WHERE N'" & ID & "%'"

جای Id کلمه فارسی بزار

reza1357
چهارشنبه 15 تیر 1390, 07:11 صبح
سلام،

برای اصلاح کارکترها و کلا حل مشکل میتوانید از Sina Pack استفاده کنید یا یکسری dll مربوط به کیبورد میشوند اگه توی انجمن موجوداند انها رو در ویندوز کپی کنید مشکل حل میشه.

پیروز باشید.

ebraham
دوشنبه 20 تیر 1390, 20:23 عصر
سلام ممنون از همگي . يه مشكل ديگه . حالا سرچ فارسي ميكنه اما با دستور آپديت ذخيرش نميكنه بلكه جاش علامت سوال ميزنه . در حاليكه با استفاده از پارامترها كلمه فارسي را ذخيره ميكند. اين يعني چي؟ اشكال از كجاست؟

alimanam
دوشنبه 20 تیر 1390, 20:50 عصر
با سلام

سلام ممنون از همگي . يه مشكل ديگه . حالا سرچ فارسي ميكنه اما با دستور آپديت ذخيرش نميكنه بلكه جاش علامت سوال ميزنه . در حاليكه با استفاده از پارامترها كلمه فارسي را ذخيره ميكند. اين يعني چي؟ اشكال از كجاست؟

نوع فیلدی که قراره اطلاعات به صورت رشته ایی فارسی ذخیره بشه رو از نوع nVarChar انتخاب کنید مشکل حل میشه .
موفق باشید ./

ebraham
سه شنبه 18 مرداد 1390, 15:09 عصر
سلام دوستان ممنون از توجه همتون مشكلم با اضافه كردن كاراكتر N حل شد ممنون از همه شما

ebraham
سه شنبه 18 مرداد 1390, 15:13 عصر
در ضمن نوع فيلد را از نوع Nvarchar تعريف كردم