PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد پیاده سازی این بانک اطلاعاتی

ee_persian
دوشنبه 13 تیر 1390, 15:57 عصر
با سلام خدمت دوستان
من برنامه نویس سی شارپ مبتدی هستم

میخوام یه سایت خدماتی راه بندازم (طراحی ، برنامه نویسی و پیاده سازی)

1- از چه تکنولوژی استفاده کنم که بعدا بتونم به راحتی بانکم رو دستکاری کنم بدون اینکه سایت بخوابه (از کار بیافته) ؟؟ --- در صورت امکان یه مرجع واسش معرفی کنید .

2- بهترین روش برای ساخت یک جدول برای هر کاربر چیه ؟
آیا یک جدول کلی واسه همه کاربران تعریف کنم یا بعد از ایجاد یک اکانت یه جدول کوچیک واسه اون کاربر ایجاد بشه ؟ کدومشون بهتره ؟

3- در مورد درج یا ذخیره ، حذف ، ویرایش و پرس و جو از بانک تقریبا مشکلی ندارم ، اما در مورد امنیتش که خیلی مهمه مشکلاتی دارم ... راهنمایی بفرمایید یا یه چیزی معرفی کنید که بتونم سطح مدیریت و کاربران و مهمان ها رو با امنیت بالا تفکیک کنم ... ؟

لطفا راهنمایی بفرمایید ...

با تشکر

centerpace
سه شنبه 14 تیر 1390, 04:02 صبح
برای پیاده سازی که مبتدی هستید ازتکنولوژی.NET استفاده کنید.چون خیلی امکانات دراختیارتون می زاره.برای کاربران عادی 1جدول وبرای مدیریت هم یک جدول بزار.البته این دوتارو توی یه جدول هم میشه ولی باعث افزونگی می شه.اینکه بخواین امنیت رو برقرار کنین فقط به پایگاه داده مربوط نمیشه.به برنامه نویسی هم مربوط میشه.

Galawij
سه شنبه 14 تیر 1390, 07:23 صبح
centerpace نقل قول: راهنمایی در مورد پیاده سازی این بانک اطلاعاتی

سئوالت خیلی پیش پا افتاده هستشدوست عزیز اگه احساس می کنید که سوال پیش پا افتاده است می تونید جواب ندید این سایت برای راهنمای به همدیگر هست نه اینکه کی بیشتر می دونه کی کمتر!

- بهترین روش برای ساخت یک جدول برای هر کاربر چیه ؟
آیا یک جدول کلی واسه همه کاربران تعریف کنم یا بعد از ایجاد یک اکانت یه جدول کوچیک واسه اون کاربر ایجاد بشه ؟ کدومشون بهتره ؟

شما برای این کار کاربران سایت را گروه بندی کنید.

3- در مورد درج یا ذخیره ، حذف ، ویرایش و پرس و جو از بانک تقریبا مشکلی ندارم ، اما در مورد امنیتش که خیلی مهمه مشکلاتی دارم ... راهنمایی بفرمایید یا یه چیزی معرفی کنید که بتونم سطح مدیریت و کاربران و مهمان ها رو با امنیت بالا تفکیک کنم ... ؟

در مورد امنیت سایت هم می تونید سطوح دسترسی تعریف کنید.