PDA

View Full Version : مشكل در اسكيوال زماني كه از چند كارت شبكه استفاده ميكنيم

reza_edu
سه شنبه 14 تیر 1390, 09:50 صبح
سلام ما تو شركت يه PC داريم كه روش اسكيوال سرور نصب هست(2008) حالا اين سيستم با دو كارت شبكه به دو شبكه مجزا وصل هست و سرويس ميده :
شبكه اول :
از طريق اين كارت شبكه به يك نت وصل هست كه اونم مستقيم به اينترنت ADSL وصل هست و چند PC ديگري كه به اين نت وصل هستن فقط ميتونن از طريق اتوتيكيشن اسكيوال به ديتابيس وصل بشن و ديگري نه.

شبكه دوم به يه هاب وصل هست كه چند PC بهش مرتبط هستن و اينترنت ندارن.

مشكل شبكه اول در هرصورت و قتي كارت شبكه فعال باشد از اتوتيكيشن اسكيوال ميتواند وصل شود ولاغير.

شبكه دوم زماني ميتواند وصل شود كه كارت شبكه اول غير فعال باشد آنهم اتوتيكيشن اسكيوال ولا غير .

بنظر شما مشكل از چيست ؟ اگر كارمن اشتباه باشه خوب چرا اتوتيكيشن اسكيوال وصل ميشه؟

من زبانم C# و از
using Microsoft.SqlServer.Management;
using Microsoft.SqlServer.Management.Smo;

استفاده ميكنم لازم به ذكر هست كه قبلا همين كد را در شبكه ايكه فقط از يك كارت شبكه استفاده ميكرد تست كرده بودم و از هر دو روش ارتباط برقرار ميشد !

سوال دوم : زمانيكه من يوزري تو اسكيوال ميسازم دوحالت داره يا به همه ديتابيس ها وصل ميشه (نمايش داده ميشه) يا هيچ كدوم
ممنون ميشم راهنمائي كنيد.

AminSobati
پنج شنبه 16 تیر 1390, 23:40 عصر
سلام دوست عزیزم،
برای استفاده از Windows Authentication باید Login مربوطه ساخته شده باشه. اگر Domain دارین، کاربر Domain بعنوان Login در SQL Server لازمه ساخته بشه.
برای تنظیمات دقیق تر برای حالتیکه بیش از یک کارت شبکه وجود داره، برین به SQL Server Configuration Manager و پورتهای و IPهایی که Listen میکنه چک کنید