PDA

View Full Version : شروع کار

mehran63
چهارشنبه 15 تیر 1390, 11:30 صبح
سلام
تازه میخوام شروع کنم به نوشتن برنامه های وب اونم با php مشکلاتم رو در زیر لیست میکنم
1 - وب سرور Apache2.2 رو نصب کردم ولی وقتی آی پی 127.0.0.1 رو در browser میدم به جای این که بره تو صفحه welcome میره تو یه صفحه که توش فقط نوشته !It works نمیدونم که دست نصب شده یا نه ؟ ولی تو سیستم ترای در حالت start هست اصلا پیشنهاد میکنین از همین وب سرور استفاده کنم یا چیز دیگری؟

2 - بعد نصب وب سرور PHP 5.3.2 نصب کردم ولی اصلا گزینه Apache رو نداشت که به عنوان وب سرور بهش معرفی کنم ؟؟؟ پیشنهاد میکنید از همین ورژن استفاده کنم یا ورزن دیگری ؟

3 - وقتی کد زیر رو نوشتم به جای این که مشخصات PHP نصب شده رو بیاره که متوجه بشم درست نصب شده چیزی رو در صفحه اصلا نشون نمیده

<html>
<head>
<title>
Test PHP script
</title>
</head>
<body>
<?php
phpinfo();
?>
</body>
</html>

4 - برای کار با MySQL باید اون رو هم جداگانه نصب کنم یا لازم نیست ؟

5 - دارم از روی کتاب larry ullman ترجمه رضا غفاری و کتاب 100 گام طلایی (آموزش تصویری صفحات وب با PHP 5) مولف رضا سرابی میانجی PHP رو یاد میگیرم پیشنهاد شما چیه ؟ البته منابع فارسی

mtchabok
چهارشنبه 15 تیر 1390, 11:55 صبح
عزیزم شما بهتر هس که از نرم افزارهایی مثل xampp و wamp و ... استفاده کنید که آپاچی ، php ، mysql ، رو دارند و برخیشون هم ایمیل و ftp هم دارن .
سعی کنید از آخرین نسخه های این برنامه ها استفاده کنید . که خیلی کارهارو واستون ساده میکنه .

blackmak
چهارشنبه 15 تیر 1390, 13:48 عصر
از xampp , wampp , esayphpاستفاده کنید دیگه نیازی نیست جدا نصب کنید یا config کنید با هم .