PDA

View Full Version : سوال: اشکال در کد جستجو

nahidkh
شنبه 18 تیر 1390, 09:40 صبح
با سلام
دوستان بنده در برنامه ای که به زبان vb.net نوشتم در قسمت کد مربوط به جستجو مشکل دارم.
کد جستجوی من به اینصورته که اگه کاربر بخشی یا کلمه ای از یک عبارت رو وارد کنه تمام ستونهایی که اون کلمه در اونها بکار رفته رو میاره، منتها در همه موارد درست کار نمیکنه...
بخشی از شرط کدهای جستجوم به اینصورته:

WHERE (shomare_shenase_T LIKE '%' + @shomare_shenase_T + '%') AND (mojri LIKE '%' + @mojri + '%')
لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

b_savad
شنبه 18 تیر 1390, 10:11 صبح
salam
age noe sotoonet nvarchare behtare be jaye % ye N ham avalesh ezafe koni
N'%' benevis

nahidkh
شنبه 18 تیر 1390, 10:50 صبح
دوست عزیز من متوجه شدم که این مشکل به خاطر حرف " ی " بکار رفته در کلمه یا عبارتم هستش، چون همونطور که میدونید دو نوع ی وجود داره "ی" "ي" که این دوتا باهم فرق دارن و موقع جستجو دقیقا همون ستون هایی رو میارن که ی وارد شده باشه در اون و این یه ایراده که مربوط به ویندوز هستش نه برنامه.
ولی حالا که من اطلاعاتم رو وارد کردم و از هر دو نوع ی هم دارم نمیدونم باید چکار کنم که موقع جستجو همه ستونها با هر دو نوع ی رو بیاره.
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

b_savad
شنبه 18 تیر 1390, 11:14 صبح
shoma aval matneto yeknavakht kon badan dar querit estefade kon
yani ye ha ro be yek sorat dar biyar
ya yeye ba noghte ya bi noghte
ye replace bayad anjam bedi
ya
tu querit
ye OR ham ezafe kon
har do noe ye ro peyda kon

nahidkh
شنبه 18 تیر 1390, 11:48 صبح
shoma aval matneto yeknavakht kon badan dar querit estefade kon
yani ye ha ro be yek sorat dar biyar
ya yeye ba noghte ya bi noghte
ye replace bayad anjam bedi
ya
tu querit
ye OR ham ezafe kon
har do noe ye ro peyda kon

ممکنه در مورد اضافه کردن OR به کوئری توضیح بدین؟ چی باید بنویسم که "ي" رو هم توی جستجو پیدا کنه؟

nahidkh
شنبه 18 تیر 1390, 14:12 عصر
دوستان کسی میدونه که این مشکل چطوری حل میشه؟

juza66
شنبه 18 تیر 1390, 17:19 عصر
سلام دوست من

یکخورده سرچ میکردی میدیدی

http://barnamenevis.org/showthread.php?293940-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88-%D8%AF%D8%B1-Datagrade-View

nahidkh
دوشنبه 20 تیر 1390, 08:12 صبح
دوستان کسی راه حلی برای این مشکل نداره که هنگام جستجو تمام ستونهایی را بیاره که "ی" بکار رفته در کلمات آنها از هر نوعی باشه ( "ی" یا "ي" )...
میدونید که این یکی مشکلات ویندوز هستش و حتی توی فایل اکسل هم به نوع ی ("ی" یا "ي") حساسه و هنگام جستجو دقیقا طبق ی وارد شده جستجو میکنه.
حالا که من همه اطلاعاتم رو وارد پایگاه داده sql کردم و از هر دو نوع ی هم دارم نمیدونم باید برای رفع این مشکل چکار کنم،لطفا راهنمایی بفرمایید..ممنونم.
ضمنا من N رو به کوئریم هم اضافه کردم ولی باز جواب نداد.