PDA

View Full Version : مشکل در نصب Microsof SQL Server 2008 Standard

mjbbest
سه شنبه 28 تیر 1390, 11:36 صبح
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
من یه مشکل دارم در نصب sql sever توی همین سایت هم دنبالش گشتم اما چیزی پیدا نکردم گفتم پست بزنم شاید شما بتونید کمکم کنید واقعا لازم دارم
هنگامی که فایل نصب را اجرا میکنم این پیغام رو میده :
72625

خوب اما اگر ادامه رو بزنم و همه مراحل نصب رو برم در مرحله اخر این پیام رو میده و نمیذاره نصب کنم:
http://faza.webatu.com/images/cd1b059424d5.jpg

خواهش میکنم کمکم کنید

mjbbest
سه شنبه 28 تیر 1390, 11:44 صبح
البته من چند روز پیش همین sql server رو نصب کرده بودم که مجبور شدم پاک کنم. بعد از اینکه پاک کردم دیگه نصب نشد.
احتمال دادم اشکال مربوط به microsoft.net framwork 4 باشه برا همین دوباره نصب کردم اما فایده نداشت

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 28 تیر 1390, 11:48 صبح
دوست عزیز سلام.
فایلهای Reporting Service روی سیستم شما موجوده. درهمون مسیری که میخواد نصب کنه ببینید فایلهای MDF,LDF مربوط به Reporting Service رو میبینید؟ اگر هست حذف کنید.

mjbbest
سه شنبه 28 تیر 1390, 12:33 عصر
دوست عزیز سلام.
فایلهای Reporting Service روی سیستم شما موجوده. درهمون مسیری که میخواد نصب کنه ببینید فایلهای MDF,LDF مربوط به Reporting Service رو میبینید؟ اگر هست حذف کنید.

جناب اقای صادقیان با تشکر از اینکه به سوال من جواب دادید.
من در مسیر نصب sql جستوجو کردم و فابل های زیادی را پیدا کردم
کدوم رو باید پاک کنم؟
7263172632

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 28 تیر 1390, 14:09 عصر
اول نام فایل هست ReportServer با پسوند Mdf یا ldf
توی مسیر نصب برنامه در شاخه data هست.

mjbbest
سه شنبه 28 تیر 1390, 14:20 عصر
اول نام فایل هست ReportServer با پسوند Mdf یا ldf
توی مسیر نصب برنامه در شاخه data هست.

سلام
4 تا فایل با پسوندهایی که گفتید رو پیدا کردم و پاک کردم اما باز هم درست نشد. ReportServer با پسوند log هم هست ایا اونها رو هم لازمه پاک کنم؟

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 28 تیر 1390, 15:38 عصر
بله اونا رو هم حذف کنید

mjbbest
سه شنبه 28 تیر 1390, 16:26 عصر
بله اونا رو هم حذف کنید

اونها رو هم حذف کردم اما باز هم فایده نداشت

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 29 تیر 1390, 08:26 صبح
شما کامل حذف کردید؟ دیگه نسخه ای از SQL Server روی سیستم شما نیست؟ اگر اینطوری هست کل شاخه Microsoft SQL Server در Program Files رو حذف کنید.

mjbbest
چهارشنبه 29 تیر 1390, 11:45 صبح
شما کامل حذف کردید؟ دیگه نسخه ای از SQL Server روی سیستم شما نیست؟ اگر اینطوری هست کل شاخه Microsoft SQL Server در Program Files رو حذف کنید.

بازم سلام
من قبلا امتحان کردم که کله شاخه رو پاک کنم اما ارور میده که یک فایل یا فولدر باز. پس از بستن دوباره امتحان کنید.
اما چیزی باز نسیت.چند بار امتحان کردم اما همش همین ارور رو میده
حالا چیکار کنم؟

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 29 تیر 1390, 12:20 عصر
توی لیست پروسس های ویندوز نگاه کنید اگر پروسسی به SQL Server یا Reporting Service ربط داره اونو Terminate کنید و فولدر رو حذف کنید.

mjbbest
چهارشنبه 29 تیر 1390, 14:35 عصر
توی لیست پروسس های ویندوز نگاه کنید اگر پروسسی به SQL Server یا Reporting Service ربط داره اونو Terminate کنید و فولدر رو حذف کنید.

در لیست پروسس های ،پروسسی به نام sqlwriter بود و اون رو end process کردم اما بازم فولدر پاک نمیشد برا همین رفتم safe mode وبعد آخرش تونستم فولدر شاخه رو پاک کنم.
اما باز هم نصب رو که اجرا میکنم همون پیغام رو میده و نمیشه نصب کرد.
وقتی من Quit رو میزنم میریم میبینم دوباره یه فولدر توی درایو c به نام microsoft sql server درست کرده که بدون مشکل این فوادره پاک میشه.

mjbbest
پنج شنبه 30 تیر 1390, 11:01 صبح
سلام
دوستان عزیر سلام
من اخر مشکلم حل نشد و مجبور شدم که ویندوزم رو دوباره عوض کنم. امیدوارم که این دفعه بتونم نصب کنم.
این کارها را با مشورت دوستان انجمن و دوستان خودم در بیرون از انجمن انجام دادم اما به نتیجه نرسیدم.
امیدوارم که کمکه شما بکنه.

حالا برا دوستانی که ممکنه این مشکل رو داشته باشند چند تا راه پیشنهاد میکنم:
1)اول از Program and features هر چی در مورده sql server هستش هست رو پاک کنید.
2)فایل های موجود در محل نصب که پسوندهای mdf و ldf هست و اسمش reportserver هست رو پاک کنید.
3)اگر نشد برید در محل نصب که معمولا درایو c است و فولدر microsoft sql server را پاک کنید .
4)اگر نتونستید (چون ممکنه بگه فایل یا فوادری باز است و نگذارد پاک کنید) پاک کنید در لیست پروسس ها هرچی به نام sql هستش رو پاک کنید.
5)اگر هم نشد فولدر را پاک کنید در حالت safe mode حتما پاک میشه.
6)اگر هم با پاک کردن فولدر بازم نصب اجرا نشد میتونید از disk cleanup استفاده کنید.
7)اگر باز هم نشد از این لینک استفاده کنید واقعا مفید. البته یابد انگلیسیتون خوب باشه . این لینک یک سری کارها پیشنهاد میکنه در رجیستری انجام بدید. مواظب باشید.:
http://www.intellitechture.com/SQL-Server-2008-Install-Nightmare/

8)در اخر هم اگه نشد به نظر من ویندوز عوض کنید.

همه این کارها رو در حالت ادمین انجام بدیدا.
با تشکر از همه کسانی که کمکم کردند.
امیدوارم به دردتون بخوره و مثل من مجبور به عوض کردن ویندوز نشید.