PDA

View Full Version : QueriesTableAdapter

amin tavakoli
سه شنبه 28 تیر 1390, 21:34 عصر
سلام
من یک Query د در دیتا ست ایجاد کردم که در آن می خوام اطلاعات دو تا جدول رو بر حسب id مشترک در یک گرید ویو نمایش بدم نام کوئری ایجاد شده QueriesTableAdapter است حالا نمی دونم چطور از این کوئری برای ریختن اطلاعات در گرید ویو استفاده کنم

myazdani
سه شنبه 28 تیر 1390, 21:59 عصر
سلام
دوست من ميتوني هم تو زمان طراحي اينكارو انجام بدي هم تو زمان اجرا.
طراحي:
يه ديتا گريد ويو تو صفحه ميذاري روي اون وقتي انتخابش ميكني يه فلش وجود داره . با اين فلش پنجره هوشمند باز ميشه. از اين پنجره منوي كشويي choose data source رو انتخاب مي كني .بايد تو اين مرحله ديتاستت رو ببيني. وقتي اينكارو كني به محض اجراي برنامه و نمايش فرم ركوردهاي خروجي كوئري ات نمايش داده ميشه. اين برا حالتي خوبه كه يه جست و جوي ايستا داشته باشي و نخواي بر اساس هيچ پارامتر ورودي اي جست و جو داشته باشي

زمان اجرا:
روشهاي زيادي وجود داره. يكي از روشها اينه كه كوئري تون رو در قالب sqlcommand اجرا كني و نتيجه رو توسط sqldataadapter داخل datatable بريزي و خصوصيت datasource گريدت رو برابر datatable حاصل قرار بدي. اين براي مواقعي است كه بخواي بر اساس پارامتر ورودي جست و جو انجام بدي.

مويد باشي.

amin tavakoli
چهارشنبه 29 تیر 1390, 14:44 عصر
ممنون دوست عزیز اما مشکلی برای وصل شدن از طریق ویزارد و یا sqldataadapter ندارم می خواستم از طریق دیگه این کار رو انجام بدم و آنهم از طریق کوئری که بوسیله دیتا ستی که از طریق ویزارد به فرم اضاه شده انجام بدم :لبخندساده: