PDA

View Full Version : کاربرد دیاگرام در برنامه نویسی بانک اطلاعاتی چیست؟؟؟

pbm_soy
چهارشنبه 29 تیر 1390, 22:52 عصر
سلام

کاربرد دیاگرا م در برنامه نویسی بانک اطلاعاتی چیست؟؟؟

Galawij
چهارشنبه 29 تیر 1390, 23:41 عصر
دیاگرام ها علاوه بر اینکه نمایش زیر سیستم های پروژه به صورت بصری را امکان پذیر می کنند. در قوانین جامعیت بانک اطلاعاتی نقش مهمی دارند. یک مثال می زنم خدمتتون: اگر شما از طریق دیاگرام ارتباط بین جداولی را که دارید برقرار نکنید خیلی راحت می تونید مقداری به عنوان کلید خارجی جدول دوم وارد کنید که اصلاً همچین مقداری به عنوان کلید اصلی در جدول اول وجود ندارد. در نتیجه اصل جامعیت database زیر سوال می ره.
اگر شما ارتباط های بین جداول را از طریق دیاگرام برقرار کنید موقع طراحی View های برنامه خود Sql ارتباط ها تشخیص داده و نیازی به ایجاد ارتباط دستی ندارند.
علاوه بر این موارد Cascade Delete ، Cascade Insert و ... که واضح است.

pbm_soy
پنج شنبه 30 تیر 1390, 12:14 عصر
یعنی اگه جداول رو از طریق دیگه ای بهم ارتباط بدم دیگه آن جاکعیت رو نداره یا امکان cascade delete غیره نداره ؟؟؟؟

منظورم از روش دیگه اینه که از طریق پنجره طراحی جداول ارتباط را برقرار کنم بازم هم این امکانات وجود خواهد داشت !!! فکر می کنم بیشتر اینایی که گفتید کاربرد ارتباط بین جداول است!!

من صرفا کاربرد دیاگرام رو می خوام بدونم غیر از نمایش بصری کاربرد دیگری دارد؟

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 02 مرداد 1390, 08:33 صبح
سلام
این مواردی که در پست 2 بهش اشاره شد از کاربردهای دیاگرام هست. البته همه این موارد رو میشه از طریق Design Table هم انجام داد. ولی از این طریق راحتتره و میشه ارتباط بین جداول رو راحت متوجه شد.