PDA

View Full Version : نحوه استفاده از متغیر ها بعد از # در url ؟

alirayaneh
جمعه 31 تیر 1390, 16:56 عصر
با سلام دوستان همانطور که میدانید
با کلیک کردن روی لینک هایی که خصیصه href در اونها برابر با

href="#"
است هیچ اتفاقی در ظاهر صفحه اتفاق نمیفته
براای مثال

http://www.google.com/#sclient=psy&hl=en&biw=1366&bih=546&source=hp&q=best+book&aq=f&aqi=g5&aql=&oq=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=44eb8ccc40613db6

شاید تا به حال هنگام تایپ کردن کلمه ای در گوگل هم متوجه این تکنیک شده باشید

فرض کنید یک متغیر با نام q داریم و قصد داریم مقدار اون رو به صورت get در php از آدرس زیر در بیاریم

http://www.site.com/#q=book

لطفا راهنمایی کنید

$ M 3 H R D A D $
جمعه 31 تیر 1390, 18:31 عصر
خوب> ؟ منظور ؟

alirayaneh
جمعه 31 تیر 1390, 20:05 عصر
برای سئو

alirayaneh
جمعه 31 تیر 1390, 20:14 عصر
برای سئو

mamali-mohammad
جمعه 31 تیر 1390, 22:15 عصر
بیشتر برای استفاده از آجاکس و جاوا استفاده میشه
این علامت یه جورایی حالت پیشفرض هم برای css کارها شده که به جای لینک از # استفاده می کنن به صورت موقت

binyaft
جمعه 31 تیر 1390, 23:42 عصر
باید با جاوا اسکریپت بشه .
فکر نکنم برای SEO و CSS باشه!!
با PHP هم میشه .

print_R(parse_url('google.com/#q=12'));

alirayaneh
شنبه 01 مرداد 1390, 10:29 صبح
من با جاوا برای این کار یه برنامه نوشتم
دوستان توجه داشته باشید برای سیستم های کاملا آژاکسی که که امکان ایجاد لینک های یکتا و کلا SEO کمتر هست این روش در افزایش SEO بسیار کار آمد خواهد بود
برای مثال شما یک سیستم دارید که وقتی لینکی رو کلیک میکنید یا کلمه ای رو سرچ میکنید بطور همزمان با تایپ کردن کلمه مورد نظر از طریق آژاکس نتایج لود میشه بدونه هیچ تغیری در آدرس بار
خوب حال فرض کنید کاربر بخاد مجددا به صفحه کنونی (صفحه ی حاوی نتایج رو ) مراجعه کنه یا بخواد این صفحه رو به همراه محتواش به دوستانش معرفی کنه چطور میتونه دقیقا همون صفحه که حاوی نتایج برگشتی آژاکس هست رو پیدا کنه در حالی که تمامی اتفاقات در اون صفحه به صورت آژاکس اتفاق افتاده و هیچ تغیری در url اتفاق نیفتاده ؟

به دو آدرس زیر توجه کنید
صفحه آژاکسی حاوی نتایج که از این تکنیک بهره نبرده:www.sitename.com/
صفحه آژاکسی حاوی نتایج که از این تکنیک بهره برده:www.sitename.com/#q=word

binyaft
شنبه 01 مرداد 1390, 14:46 عصر
دوستان توجه داشته باشید برای سیستم های کاملا آژاکسی که که امکان ایجاد لینک های یکتا و کلا SEO کمتر هست این روش در افزایش SEO بسیار کار آمد خواهد بود

اکثر موتور های جستجو بعد از # هر چی در ادرس باشه حذف میکنن !
این روش هم به جای دکمه ها back , forward در مرورگر ها کاربرد داره !
همونطور که میدونید این چیزا تو آژاکس وجود نداره که با این روش اضافه میشه ;)

موفق باشید .

alirayaneh
شنبه 01 مرداد 1390, 18:02 عصر
با تشکر از شما
اما باید باید بگم تا اونجا که من اطلاع پیدا کردم یه متور مثل گوگل برای عرض یابی یه صفحه url رو هم برسی میکنه و تفاوتی نداره # توی آدرس با شه یا نه.
و حتی اگه بعد از # رو هم برسی نمیکرد میشد برای بازگشت های بعدی کاربر حتی در صورت استفاده (؟) علامت بجای # هم این تکنیک رو داشته باشیم

ببینید هدف اصلی در این تکنیک داشتن یک آدرس یکتا از current Page در سیستم های کاملا آژاکسی است به طوری که میتونیم یه برنامه بنویسیم که بعد از این که کاربر url مذکور رو کپی کرد
برای مثال www.sitename.com/#q=word&w=book
و مجددا خاست به همین صفحه دست پیدا کنه در صورتی که آدرس به شکل
www.sitename.com/?q=word&w=book
با شه نتایج رو بر گردونه

در واقع ما یک آدرس یکتا بدون نیاز به لود مجدد کل صفحه ایجاد کردیم و بعد این آدرس رو هنگام در یافت به صورت یک آدرس یکتا از نوع دیگری که مطلوب متور های جستوجو هم هست میتونیم دریافت کنیم

تا به حال آدرس های زیادی رو هنگام سرچ کردن در نتایج گوگل دیدم که به همین شکل حاوی # بودن (هر چند ملاک اثبات این که گوگل لینک های حاوی # رو مورد توجه قرار میده نیست )

ضمنا اگه جدیدا توی گوگل سرچ کرده باشید میبینید که بلافاصله هنگام فشردن enter بعد از تایپ عبارت ، کدها بعد از # در آدرس بار به صورت دستور در میایند که این url رو اگه دوباره توی صفحه دیگه get بکنید همون نتایج رو میبینید

rapidpich
شنبه 01 مرداد 1390, 21:01 عصر
ببینید این یک تکنیک تو HTML هست که باعث میشه شما یه یک عنصر تو صفحه با یک title خاص بپرید
مثلا اگه رو این لینک کلیک کنید (http://barnamenevis.org/showthread.php?296697-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AA%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-url-%D8%9F&p=1302012&viewfull=1#post1302012): (http://barnamenevis.org/showthread.php?296697-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AA%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-url-%D8%9F&p=1302012&viewfull=1#post1302012)
به پست شماره 2 که آقا مهرداد دادن میپرید.
شما اگه این لینک رو بوکمارک هم بکنید هروقت روش کلیک کنید با اون قسمت میرید.

این تکنیک تو صفحات ایجکس هم استفاده میشه برای اینکه به صفحه قابلیت back,forward بده.
مثلا تو جیمیل از وقتی که اینطوری شده شما میتونید زمانیکه یک ایمیلتون رو خوندید با زدن دکمه back به صفحه اینباکس برید.
# خالی هم میپره میره بالای صفحه ( دکمه top یا back to top ) که در بعضی سایتها میبینید.

binyaft
شنبه 01 مرداد 1390, 21:25 عصر
باز هم میگم ای تکنیک فقط برای back,forward هست ! موتور جستجو اصلا به اون کار نداره !
ثابت کنید ما هم فیض ببریم :چشمک:

http://www.google.com/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=inurl%3A%23#sclient=psy&hl=en&source=hp&q=inurl:example+%23&pbx=1&oq=inurl:example+%23&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=11070l12092l1l12235l7l6l0l0l0l2l528l913l3-1.0.1l2&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=777912f3913c6994&biw=1024&bih=677

eshpilen
شنبه 01 مرداد 1390, 21:55 عصر
چند وقت پیش در یه منبعی میخوندم که بعد از # هرچی باشه در درخواست ها اصلا به سرور ارسال نمیشه. رشتهء بعد از # (که تاجاییکه یادمه بهش Fragment identifier گفته میشه) بصورت طبیعی فقط توسط مرورگر برای scroll کردن صفحه به بخشی که توسط یک Anchor معادل همون عبارت علامتگذاری شده استفاده میشه و بنابراین لزومی نداره به سرور ارسال بشه. اما در سمت کلاینت توسط جاوااسکریپت میشه این مقدار رو خوند یا دستکاری کرد و طبیعتا میشه به این روش درصورت لزوم اون رو به سرور هم ارسال کرد.
بنابراین بنظرم نمیشه در سمت سرور بدون کمک گرفتن از جاوااسکریپت سمت کلاینت به این مقدار دسترسی پیدا کرد. این مقدار بصورت خودکار به سرور ارسال نمیشه که بتونیم اونجا از مقدارش اطلاع حاصل کنیم.

اگرچه خودم کار نکردم و اطلاع دقیق و موثقی ندارم اما کاربرد این تکنیک (یا احتمالا بهتره بگیم ترفند) فکر میکنم همونطور که دوستان اشاره کردن ایجاد اطلاعات لازم در آدرس صفحه درمورد صفحه های ایجکسی است (طبیعتا با این کار صفحه هم بارگذاری مجدد نمیشه) تا مثلا اگر کاربر صفحه رو در وضعیت جاری خودش بوکمارک کرد، وقتی بعدا اون رو باز میکنه بشه توسط یک اسکریپت سمت کلاینت این اطلاعات رو از آدرس صفحه خوند و بر مبنای اون وضعیت قبلی صفحه رو که توسط ایجکس ایجاد شده بوده بوجود آورد.

البته درمورد رابطهء این تکنیک در ارتباط با دکمه های Back و Forward و کش مرورگر فعلا اطلاعات و نظر خاصی ندارم چون نمیدونم دقیقا چطوری عمل میکنه، اما یه تست مقدماتی انجام دادم و بنظر نمیرسه مرورگر این وسط کمکی بکنه و وضعیت قبلی صفحات ایجکسی رو ذخیره و بازیابی بکنه. بنظرم تمام کار رو برنامه نویس با اسکریپت های سمت کلاینت یا فریمورکهای مخصوص این کار (اگر باشه) باید انجام بده. تنها کاری که مرورگر بصورت طبیعی میکنه اینه که دکمه های Back و Forward رو به ازای هر آدرس تغییر کرده (که این تغییر فقط در بخش بعد از # بوده) فعال میکنه و این آدرسها در History مرورگر ثبت میشن که البته این قضایا بدرد ما میخوره، چون میتونیم کاربرد این دکمه ها رو در برنامه های ایجکسی با جاوااسکریپت شبیه سازی کنیم.

کسی اگر اطلاعات بیشتری در اینمورد داره و مثلا این تکنیک رو قبلا استفاده کرده لطفا مطلب رو اصلاح و کامل کنه و منبع بده.

البته یه وقتایی هم شاید استفاده از # به تنهایی در href یک لینک صرفا بخاطر بی اثر کردن کارکرد عادی href تگ a بوده باشه (بنظرم این کاربرد رو قبلا دیده باشم). مثلا:

<a href="#" onclick="alert('Hi!');">say hi!</a>
الان ما در اینجا فقط خواستیم href رو با یه چیزی که بی اثر باشه پر کنیم، چون کاربرد ما روی تگ a با جاوااسکریپت و در خصیصهء onclick ایجاد شده.
فقط مشکل این روش که الان تست کردم اینه که موقعی که روی این لینک کلیک میکنی صفحه به ابتدای خودش اسکرول میشه. بنابراین کاربردش به این شکل بنظر مشکل دار و غیراصولی میاد!
البته تگ a با استفاده از جاوااسکریپت بصورت های دیگری هم استفاده میشه (مثل استفاده از Javascript: در href) که چون بحثش نامربوط هست دیگه بهش نمیپردازم، ولی اگر کسی در این مورد اطلاعات بیشتری داشت ممنون میشم بهم اطلاع بدم چون نمیدونم کدوم روش بهتره.

این علامت یه جورایی حالت پیشفرض هم برای css کارها شده که به جای لینک از # استفاده می کنن به صورت موقت
راست میگید اینم یک کاربردش هست.
البته ربطش با CSS چی بود؟!
من فکر کردم میگید برای پر کردن موقتی href یک لینک که هنوز آدرس اصلیش مشخص و فعال نشده. منظور شما همین بود؟

alismith
یک شنبه 02 مرداد 1390, 02:44 صبح
سلام

همانطور که جناب eshpilen گفتند به # ، Fragment identifier هم می گویند که در url به عنوان hash بیان میشود و کاربردهایی دارد که هر کدوم اطلاعاتی در رابطه با آن داریم ، اما من یک مثال جالب دیدم در سایت stack overflow گفتم اینجا براتون لینک بگذارم ، که استفاده از این روش برای تاثیر در فرایندی که سمت کلاینت رخ میده را مشاهده کنید :

http://stackoverflow.com/questions/1822598/getting-url-hash-location-and-using-it-in-jquery

موفق باشید

alirayaneh
یک شنبه 02 مرداد 1390, 11:37 صبح
با تشکر از eshpilen (http://barnamenevis.org/member.php?148005-eshpilen)
جان و سایر دوستان خوشحالم از اینکه این موضوع بازتاب خوبی رو داشت همونطور که eshpilen (http://barnamenevis.org/member.php?148005-eshpilen) اشاره کرد در back or forward سیستم های آژکسی هیچ تاثیری ندارند . از این ترفند با استفاده از جاوا اسکریپ میتونیم در سمت سرور هم استفاده هایی بکنیم
اما یکی از فوایدش در سیستم های آجاکسی تولید آدرس های یکتا است ببینید binyaft (http://barnamenevis.org/member.php?106845-binyaft) دوست عزیز شاید بنده منظورم رو درست بیان نکردم
فرض کنید که شما یک سیستم 100% آژکسی دارید که حاوی محتوای زیادی در خصوص مثلا فناوری نانو هست که در آدرس www.sample.com (http://www.sample.com) قرار گرفته خوب با کلیک رو دکمه مقالات ، مقالات به شما نمایش داده میشه (در حالی که هیچ تغیری در آدرس بار اتفاق نیفتاده باتوجه به 100% آجاکسی بودن سیستم ) سپس روی عنوان یکی از مقالات کلیک میکینید و محتوای این مقاله رو مشاهده میکنید در حالی که همچنان آدرس موجود در آدرس بار www.sample.com (http://www.sample.com) است .
خوب فرض کنید عنکبوت گوگل محتوای سایت شما رو پیدا کرده و ایندکس کنه . خوب حالا فرض کنید کاربری عبارتی رو در گوگل سرچ میکنه یکی از نتایج گوگل سایت شماست
خوب حالا گوگل چه آدرسی رو میتونه به محتوای مورد نظر در سایت شما به کاربر بده ؟
خوب لابد www.sample.com (http://www.sample.com)
حالا کاربر با باز کردن این لینک وارد چه صفحه ایی میشه ؟ صفحه ی اصلی
در حالی که گوگل آدرسی به کاربر میده که اون رو به محتوای مورد نظرش هدایت کنه .
بخشی از گوگل وظیفش برسی لینک های ایندکس شده و انطباق اونها با محتوای ایندکس شده برای اون آدرس هست . خوب وقتی آدرس به اون محتوا مورد نظر ختم نشه چه اتفاقی میفته؟ گوگل ارزشی برای اون در نظر نمیگیره .

خوب حالا فرض کنید ما لینک های یکتایی رو به صورت زیر به مقالات مورد نظرمون توسط خود سیستم برای کاربر تولید میکنیم و اون آدرس ها رو در href لینکهای موجود سایت که قرار است به مقالات مورد مختلف ختم شه ذخیره مکینم و توسط جاوا در onclick اون لینک تابع آژاکس مربوط به نمایش مقالمون رو قرار میدیم خوب حالا و قتی عنکبوت گوگل وارد سایت ما میشه چه اتفاقی میفته ؟

www.sample.com/#مقالات&topicsub=nano technical on polimer&post=19

binyaft
یک شنبه 02 مرداد 1390, 15:05 عصر
ما که همچین ادرس هایی تو گوگل و بقیه جستجوگر ها ندیدیم !
شما دیدی ؟ خب به ما هم نشون بده :لبخند:

alirayaneh
یک شنبه 02 مرداد 1390, 15:58 عصر
http://www.google.com/#sclient=psy&hl=en&source=hp&q= ip+php+_server&aq=0n&aqi=&aql=&oq=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=44eb8ccc40613db6&biw=1366&bih=575&pf=p&pdl=3000

binyaft
یک شنبه 02 مرداد 1390, 17:14 عصر
عزیز دل !

منظور ادرس هایی هست که موتور ایندکس کرده باشه ! وگرنه روش کار لینک بالایی رو که خودم توضیح دادم :لبخند:

alirayaneh
یک شنبه 02 مرداد 1390, 19:22 عصر
آهان بله متوجه شدم!

باید اعتراف کنم در خصوص ایندکس شدن لینک برای خودم هم مبهمه ولی فکر میکنم چنین لینکهایی رو هنگام سرچ کردن در گوگل دیده باشم.

اما همونطور که گفتم هدف اصلی داشتن لینک یکتا برای یک سیستم 100 % آژکس هست
در واقع SEo به روش داشتن لینک های یکتا و روش های قدیمی مثلا لینک دادن مقلات در سایت ها و فروم های مختلف .
خوب یکی از روشهای گوگل هم یافتن و برسی لینکهاست ..:لبخندساده:
ممکن لینکها به اون روش در گوگل ایندکس شدن
اما مهم اینه که در معرفی و آدرس دادن و بازیابی مطالب بخاط 100% آجاکسی بودن دست کاربر بسته نیست .

eshpilen
یک شنبه 02 مرداد 1390, 21:08 عصر
حالا روبات موتور جستجو میره توی این لینکها، مگه جاوااسکریپت رو اجرا میکنه و منتظر میشه تا ببینه نتیجش چی میشه؟ فکر نمیکنم بتونه محتویات این لینک ها رو ببینه، و بعکس چیزی که میبینه ربطی به مشخصات لینک نداره (صفحهء اصلی بازیابی میشه).

Arthas1990
دوشنبه 03 مرداد 1390, 05:35 صبح
eshpilen (http://barnamenevis.org/member.php?148005-eshpilen) موافقم.
روبت گوگل جاوااسکریپت رو ران نمیکنه . فقط محتوای صفحه . Meta تگ ها . لینک ها و Alt های یک صفحه رو باهم چک میکنه تا ببینه منطبقن با یگدیگه یا نه . اینجوری اگه منطبق باشن لینک ها ولید حساب میشن.
البته گوگل کاره دیگه ای هم که میکنه اینه که صفحهو لینک ها رو با کلمات جستجو شده ای که باعث ورود با سایت شما شدن چک میکنه و ولید میده. همین ، هیچ جادویی در کار نیست :چشمک:

AMIBCT
دوشنبه 03 مرداد 1390, 09:05 صبح
یکی از مهم‌ترین کاربردهای # که دوستان تا حدودی توضیح دادن

استفاده در href پیوندهایی هست که در رویداد onclick کارشون رو انجام می‌دن
با توجه به اینکه href برای پیوندها اجباری هست، لازمه که یه مقداری در href داشته باشیم
و این مقدار چیزی باید باشه که اگه جاوااسکریپت کاربر غیرفعال بود، با کلیک روی لینک صفحه دوباره بارگذاری نشه

تنها کار اضافه‌ای که باید انجام داد اینه که در رویداد onclick مقدار false رو برگردونیم تا دیگه href اجرا نشه:

<a href="#" onclick="hello(); return false;">اینجا کلیک کنید</a>

یا

<a href="#" onclick="return hello();">اینجا کلیک کنید</a>
و در تابع hello عبارت return false وجود داشته باشه

alismith
دوشنبه 03 مرداد 1390, 12:05 عصر
سلام
AMIBCT به نکته خوبی اشاره کرد

شما میگید آدرس دهی لینک ها برای سیستم های full Ajax ، خوب این قضیه رو میشه با آدرس دهی درست به لینک ها حل کرد مثلا شما آدرسی را که با ajax میفرستید را در href لینکها هم قرار بدید و فقط در هنگام اجرای تابعی که وظیفه اجرای ajax را دارد در اخر از return false استفاده کنید تا صفحه به مسیر مربوطه ارجاع نشود
این روش هم ajax شما را کامل می کند و هم قضیه seo حل می شود و اگر هم javascript خاموش بود باز لینک ها کار می کنند
برای بررسی نوع درخواست در سمت سرور هم می تونید از این روش استفاده کنید :

$_SERVER['HTTP_X_REQUESTED_WITH']

موفق باشید

alirayaneh
دوشنبه 03 مرداد 1390, 14:10 عصر
بله حق با شماست این روش بسیار بهتر از روش قبلیست
که ازشما بخاطر یادآوری این موضوع تشکر میکنم

فقط یه مشکلی که داره اینه که در آدرس بار هیچ تغیر ایجاد نمیشه وقتی که روی یک لینک آژاکسی کلیک میشه هیچ تغیری در url موجود در آدرس بار ایجاد نمیشه که عملا این روش رو بی استفاده میکنه

eshpilen
دوشنبه 03 مرداد 1390, 15:17 عصر
یکی از مهم‌ترین کاربردهای # که دوستان تا حدودی توضیح دادن

استفاده در href پیوندهایی هست که در رویداد onclick کارشون رو انجام می‌دن
با توجه به اینکه href برای پیوندها اجباری هست، لازمه که یه مقداری در href داشته باشیم
و این مقدار چیزی باید باشه که اگه جاوااسکریپت کاربر غیرفعال بود، با کلیک روی لینک صفحه دوباره بارگذاری نشه

تنها کار اضافه‌ای که باید انجام داد اینه که در رویداد onclick مقدار false رو برگردونیم تا دیگه href اجرا نشه:

<a href="#" onclick="hello(); return false;">اینجا کلیک کنید</a>

یا

<a href="#" onclick="return hello();">اینجا کلیک کنید</a>
و در تابع hello عبارت return false وجود داشته باشه
البته بنظرم اینطوری هم میشه:

<a href="javascript:void();" onclick="alert(1);">link</a>
مزیتش احتمالا اینه که اگر جاوااسکریپت خاموش باشه مشکلی بوجود نمیاد (اگر بجاش # باشه کاربر رو میبره به ابتدای صفحه).
البته اگر ما بخوایم درصورت خاموش بودن جاوااسکریپت یک لینک معمولی اجرا بشه باید javascript:void(); رو برداریم و بجاش اون آدرس رو بذاریم و در قسمت onclick از روشی که شما اشاره کردید استفاده کنیم (دست آخر false برگردونیم).

alismith
دوشنبه 03 مرداد 1390, 15:24 عصر
هیچ تغیری در url موجود در آدرس بار ایجاد نمیشه که عملا این روش رو بی استفاده میکنه

میشه بیشتر توضیح بدید

شما میگید Google، تا اونجایی که من می دونم لینکها مهم هستند که توسط گوگل شناسایی و آدرس اونها خونده میشه
این دیگه چه ربطی به address bar داره؟

موفق باشید

alirayaneh
دوشنبه 03 مرداد 1390, 17:15 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید

شما میگید Google، تا اونجایی که من می دونم لینکها مهم هستند که توسط گوگل شناسایی و آدرس اونها خونده میشه
این دیگه چه ربطی به address bar داره؟

موفق باشید

خوب با این روش در آدرس بار ما تغیری اتفاق نمیفته
توجه داشته باشید که وقتی کاربری بخواد لینک مقاله ای به دیگران بده معمولا url موجود در آدرس بار رو کپی میکنه .
خوب اگه ما بتونیم همزمان در آدرس بار هم تغیرات رو ایجاد کنیم کارایی تکنیک کامل میشه

alismith
دوشنبه 03 مرداد 1390, 19:21 عصر
میدونم چی میگید ولی الان راه حل درستی به فکرم نمیرسه
ولی می تونید آدرس رو در خروجی نتیجه عملیات Ajax نمایش بدید

موفق باشید

farhadfery
سه شنبه 15 شهریور 1390, 13:45 عصر
میدونم چی میگید ولی الان راه حل درستی به فکرم نمیرسه
ولی می تونید آدرس رو در خروجی نتیجه عملیات Ajax نمایش بدید

موفق باشید
به جوابی رسیدید؟ در حاضر من در پایین لینک یه بخش معرفی یا پیشنهاد به دوستان می گذارم. شما چه کار می کنید؟

mahan19
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 00:23 صبح
بحث جالبيه!! من الان يه تست كردم. اگه از return false ‌استفاده كنيم ميشه تو سيستم هاي اي جكس اگه جاوا اسكريپت فعال نباشه هم كاربر رو به يه آدرسي ريدايركت كنيم و تو اون صفحه اطلاعات رو نشونش بديم--- مورد بعدي علامت # هست كه اگه اين علامت تو آدرس باشه ديگه مرورگر سمت سرور نميره و لي كليد هاي back و forward مرورگر كار ميكنند كه اين خيلي به درد اي جكس ميخوره. ميشه با جاوا اسكريپت مقادير بعد از # رو گرفت و عمليات رو انجام داد.

mahan19
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 01:54 صبح
خب ، من به نتيجه رسيدم!!! چون دارم روي سايت فول اي جكس كار ميكنم،يكي از دغدغه هاي من همين آدرس سايت بود كه تونستم اوكي كنم و نتيجه بگيرم:
مثلا براي نمايش اخبار: وقتي خبري رو بصورت اي جكس لود ميكنم بوسيله جاوا اسكريپت newsid=234# رو به آدرس اضافه ميكنم(صفحه رفرش نميشه) - بعدش موقعي كه صفحه لود ميشه چك ميكنم آيا بعد از # مقداري هست؟ اگه هست تابع نمايش اخبار رو صدا ميزنم-اينجوري اگه يكي آدرس رو ذخيره كرده باشه ميتونه خبر رو ببينه. فقط ميمونه دكمه عقب و جلوي مرورگر كه هنوز وقت نكردم روش فكر كنم.