PDA

View Full Version : چگونگی طراحی بانک برای نگهداری Comment ها

alibabaei2
جمعه 31 تیر 1390, 20:10 عصر
با سلام
من در پروژه یک سری نوشته دارم مثل News , Article, reviews, ....
کاربر ها می تونند برای هر کدوم از این نوشته ها comment بگذارند . ایده ای که برای طراحی جداول دیتا بیس به ذهنم رسید رو می گم . می خوام بدونم درسته یا نه. جداولم به صورت زیر است:

Text(TextID, TextTitle)
News(NewsID , NewsText, TextID,.....)
Articles(ArticleID, ArticleText, TextID,....)
Comments(CommentID, Text, TextID

Galawij
شنبه 01 مرداد 1390, 07:50 صبح
سلام
با دو جدول به این صورت مشکلتون حل می شود:

یک جدول برای موضوعات(کد موضوع، عنوان موضوع (اخبار، مقالات و ....))
و یک جدول برای متن ها (کد متن، کد موضوع، عنوان متن، متن)

alibabaei2
شنبه 01 مرداد 1390, 10:58 صبح
سلام
آیا با توجه به اینکه رکورد های جدول متن ها خیلی زیاد میشه مشکلی از نظر سریع یا کند بودن پیش نمیاد؟
یک راه دیگه که به ذهنم رسید این بود مه برای هر موضوع یک جدول داشته باشم و یک جدول هم برای comment های هر موضوع داشته باشم

Galawij
شنبه 01 مرداد 1390, 11:30 صبح
آیا با توجه به اینکه رکورد های جدول متن ها خیلی زیاد میشه مشکلی از نظر سریع یا کند بودن پیش نمیاد؟
نه دوست من راه حل منطقی اش همینه

یک راه دیگه که به ذهنم رسید این بود که برای هر موضوع یک جدول داشته باشم و یک جدول هم برای comment های هر موضوع داشته باشم
نه این روش شما صحیح نیست چون ممکنه تعداد موضوعات هم مشخص نباشه در نتیجه معلوم نیست چند تا جدول باید داشته باشید. به علاوه افزونگی زیادی که در بانک اطلاعاتی داریم.

alibabaei2
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 17:53 عصر
جداول یک سری از نوشته هام یک سری فیلد هایی دارند که بقیه ندارند مثلا فیلد های جدول خبر ها با فیلد های جدول مقالات متفاوته.
اما در این جداولی که شما فرمودید همه نوشته ها باید یک نوع فیلد داشته باشند

Galawij
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 18:58 عصر
سلام

جداول یک سری از نوشته هام یک سری فیلد هایی دارند که بقیه ندارند مثلا فیلد های جدول خبر ها با فیلد های جدول مقالات متفاوته.
اما در این جداولی که شما فرمودید همه نوشته ها باید یک نوع فیلد داشته باشند
خوب شما به این مورد اشاره نکرده بودید. به این صورت:
جدول موضوعات(کد موضوع، نام موضوع)
جدول فیلدها(کد فیلد، نام فیلد)انواع فیلد های مربوط به هر موضوع را در این جدول وارد کنید.
جدول متون(کد متن، کد موضوع، کد فیلد، متن)

alibabaei2
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 23:27 عصر
سلام

خوب شما به این مورد اشاره نکرده بودید. به این صورت:
جدول موضوعات(کد موضوع، نام موضوع)
جدول فیلدها(کد فیلد، نام فیلد)انواع فیلد های مربوط به هر موضوع را در این جدول وارد کنید.
جدول متون(کد متن، کد موضوع، کد فیلد، متن)

سلام
ممنون از وقتی که می ذارید و پاسخ می دید
ببینید فکر کنم منظورم رو نتونستم درست بیان کنم
مثلا در جدول اخبار فیلد های موضوع خبر و خلاصه خبر وجود دارد در جدول مقالات امتیاز مقاله وجود دارد به علاوه متن و عنوان که در هر دو جدول موجود است
حالا با این طراحی که شما فرمودید من فقط می تونم بگم که مثلا این خبر این فیلد ها رو داره یعنی موضوع خبر و خلاصه رو داره اما نمی تونم این فیلد ها رو ایجاد کنم.
منظور من از فیلد همون ستون های هر جدول است

Galawij
پنج شنبه 06 مرداد 1390, 08:43 صبح
دوست عزیز این ساختار برای نیاز شما جواب می دهد.
شاید باید اسم فیلد متن را به توضیحات تغییر می دادم: جدول متون (کد متن، کد موضوع، کد فیلد، توضیحات)
شما موضوع، امتیاز، عنوان، خلاصه، متن و ... را وارد جدول فیلدها می کنید. و برای هر کدام از این فیلدها با توجه به موضوعات مختلف توضیحات لازمه (مقادیر مختلف) را وارد جدول متون می کنید. سعی کنید داده های آزمایشی وارد کنید متوجه می شوید.