PDA

View Full Version : سوال(فروش کامپوننت )

mf4arman24
جمعه 31 تیر 1390, 22:55 عصر
با سلام حضور کاربران محترم.
می خواستم یه سوالی از دوستان عزیز کنم.
راهنمایی شما خیلی می تونه به من کمک کنه که کارم درسته یا اشتباه.
من قصد دارم کامپوننت هایی که از این ور اون ور جمع و یا خرید کردم رو در یه سایت برای دلفی کار های تازه وارد قرار بدهم و با حداقل قیمت
مثلا کامپوننت EMS Advanced Data Export 4.2.0.6
10000 تومان در سایت قرار بدهم که این بیشترین قیمت هست. در واقع فقط هزینه راه اندازی سایت رو در بیارم و مهمترین دلیل این که کسانی که مثل گذشته من مشکل پیدا کردن کامپوننت را داشتند در کمترین زمان به کامپوننت هایی که بیشترین کاربرد را دارند، دسترسی داشته باشند.
تمامی کامپوننت ها هم رجیستر بوده و به احتمال خیلی زیاد تمام نسخه ها رو ساپورت می کنه.
البته یه چیز مهم و اونم اینکه سورس هایی که خودم و دیگران با این کامپوننت ها نوشتیم رو هم برای نمونه و آموزش استفاده از این کامپوننت ها قرار می دهم.
خلاصه این که کاربران تازه وارد مثل من مشکل اینکه فلان کامپوننت رو از کجا گیر بیارن ویا اینکه این کامپوننت چطوری کار می کنه رو نداشته باشند.

حالا نوبت شماست دوستان عزیز، که آیا من این سایت یا مثلا همون فرشگاه کامپوننت های دلفی رو راه بیندازم یا نه.

اگه بیشتر نه باشه که اصلا بی خیال می شم
اگه آره باشه که راه اندازی می کنم.

منتظر راهنمایی و نظرات سازنده شما هستم.

mohsen24000
جمعه 31 تیر 1390, 23:24 عصر
بهتر بود این تاپیک را با ارسال یک نظر سنجی همراه می کردید!

MohsenB
جمعه 31 تیر 1390, 23:41 عصر
با سلام حضور کاربران محترم.
می خواستم یه سوالی از دوستان عزیز کنم.
راهنمایی شما خیلی می تونه به من کمک کنه که کارم درسته یا اشتباه.
من قصد دارم کامپوننت هایی که از این ور اون ور جمع و یا خرید کردم رو در یه سایت برای دلفی کار های تازه وارد قرار بدهم.
و مهمترین دلیل این که کسانی که مثل گذشته من مشکل پیدا کردن کامپوننت را داشتند در کمترین زمان به کامپوننت هایی که بیشترین کاربرد را دارند، دسترسی داشته باشند.
تمامی کامپوننت ها هم رجیستر بوده و به احتمال خیلی زیاد تمام نسخه ها رو ساپورت می کنه.
البته یه چیز مهم و اونم اینکه سورس هایی که خودم و دیگران با این کامپوننت ها نوشتیم رو هم برای نمونه و آموزش استفاده از این کامپوننت ها قرار می دهم.

کار خیلی خوبیه . انشاء الله موفق باشید .

...با حداقل قیمت
مثلا کامپوننت EMS Advanced Data Export 4.2.0.6
10000 تومان در سایت قرار بدهم که این بیشترین قیمت هست. در واقع فقط هزینه راه اندازی سایت رو در بیارم و ...

یه چند تا نکته :

مطمئنید هر کامپوننت رو اینقدر بفروشید هزینه های راه اندازی سایت فقط در میاد ؟
پک کامل چندصد کامپوننت تو یه چندتا سی دی حدود همین قیمتا فروخته میشه .
اگر یکم حرفه ای باشیم با یکم جستجو میشه بیشتر کامپوننت های مورد نیاز رو تو اینترنت پیدا کرد .

به نظر من شما اگه میتونید باید یه دستیابی آسانتر و عموم پسندتر رو برا تازه کارا و بقیه فراهم کنید .

mf4arman24
جمعه 31 تیر 1390, 23:48 عصر
خوب قیمت رو بزاریم 2000 توامن باز من مشکلی ندارم.
من هم می دونم اگه یه سرچ توپول تو اینترنت بزنیم می شه با ف ی .. ش+ک#ن و بدون اون هم گیر آورد . اما همه که خوب نمی سرچند.
من خودم یه هفته ای سرچ زدم تا اون چیزی رو که می خواستم گیر بیارم.

مبلغ فرضی هست. بر حسب خرجی که کردم قیمت می زنم.
ممکنه چند تاش بشه 2000 تومان. مهم خود راه اندازی هستش .

جدی یه چیزی که الان به ذهنم رسید فردا این نسخه های رجیستر شده که از تو وب و این طرف و اون طرف تهیه کردم برای خودم به خاطر کپی رایت دردسر نشه .اگه می شه کلا بی خیال شم.

mf4arman24
جمعه 31 تیر 1390, 23:49 عصر
نظر سنجی نکردم به خاطر اینکه بحث شه و به نتیجه ای مفید برسیم که برای خودم دردسر نشه و از اون طرف برای دوستان و خودم دوستان مفید باشه.

یوسف زالی
شنبه 01 مرداد 1390, 09:16 صبح
به نظر نمی رسه ایران حالا حالا ها درگیر قضیه کپی رایت بشه.
احتمالا تا 5 - 6 سال دیگه خیالت از این بابت راحته.

BORHAN TEC
شنبه 01 مرداد 1390, 09:23 صبح
پک کامل چندصد کامپوننت تو یه چندتا سی دی حدود همین قیمتا فروخته میشه .
البته همیشه هم اینطور نیست به عنوان مثال اگه کسی RemObjectsHydra رو برای Delphi XE و دات نت داشته باشه من همین الان بابتش 50000 تومان پول می دهم. :لبخند:
از این دست مثال ها بسیار زیاد است مثل کامپوننت KdTele برای Delphi XE و ده ها کامپوننت دیگر.
در ضمن راه اندازی سایت هم هزینه زیادی نداره، به عنوان مثال شما می تونید با کمتر از 10 هزار تومان یک سایت راه اندازی کنید.

Mahmood_M
شنبه 01 مرداد 1390, 18:42 عصر
اگر نظر شخصی بنده مهم باشه ، بنده کاملا با این کار مخالفم ! ، متاسفانه به خاطر اینکه امکان خرید نرم افزارهای خارجی برای ما وجود نداره ( هم از نظر امکانات بانکی و روشهای خرید و هم از نظر مالی ! ) ، خیلی ها به اسم شرکت و ... اقدام به جمع آوری ( دانلود ) و فروش نرم افزار می کنن و متاسفانه هر سال تقدیر و تشکر هم ازشون میشه ، از جمله شرکتهایی مثل " پرند " یا ...
نیت خیر شما کاملا مشخصه و اینکه قصد درآمد زایی از این کار رو ندارید ، ولی به عنوان یک نظر شخصی فروش هر محصول تجاری بدون خریدن امتیازش یک دزدی آشکار محسوب میشه ، اینکه بخواید این کامپوننتها رو در اختیار دوستان دیگه قرار بدید ، با یک هزینه ی کم یا بدون هزینه و صرف کمی وقت با یک سایت یا وبلاگ هم ممکنه
گرچه "اکثر" کاربران ایرانی فرهنگ تشکر و تقدیر رو ندارند ( مخصوصا اگر ابزاری رو به صورت رایگان در اختیارشون قرار بدید ! ) و بعد از مدتی اگر برای فعالیت در سایت و یا وبلاگتون انگیزه ی مالی نداشته باشید ، ممکنه میلی به ادامه ی کار وجود نداشته باشه
این رو هم اضافه کنم که خود بنده حدود 2 - 3 سال پیش همچین کاری میکردم و مجموعه ای از کامپوننتها رو با قیمت خیلی کم می فروختم ولی الآن کاملا پشیمونم !

یک تذکر :
بحث این تاپیک داره به سمت فعالیتهای Warez پیش میره ! ، لطفا در مورد ابزار خاصی و ک ر ک و ... بحث نکنید

موفق باشید ...

mf4arman24
شنبه 01 مرداد 1390, 18:51 عصر
دوستان عزیز با تشکر از نظرات سازنده شما .
مدیر یه توصیه خوب کرده و اون هم دزدی آشکار هستش. من هم به این اعتقاد دارم . اما آیا جایی در ایران عزیز هستش که من با لایسنس واقعی خود شرکت بتونم این کامپوننت ها رو تهیه کنم؟

یا اصلا فروش رو بی خیال شم و فقط دانلود باشه.
مدیر بخش خیلی دوست دارم بدونم چرا:

((این رو هم اضافه کنم که خود بنده حدود 2 - 3 سال پیش همچین کاری میکردم و مجموعه ای از کامپوننتها رو با قیمت خیلی کم می فروختم ولی الآن کاملا پشیمونم !))

Mahmood_M
شنبه 01 مرداد 1390, 19:02 عصر
به نظر میاد حرفهای من بهتون بر خورده !

مدیر یه توصیه خوب کرده و اون هم دزدی آشکار هستش. من هم به این اعتقاد دارم . اما آیا جایی در ایران عزیز هستش که من با لایسنس واقعی خود شرکت بتونم این کامپوننت ها رو تهیه کنم؟
خوب ، وقتی شما نمی تونید بخریدش ، اون کار دزدی نمیشه ؟! ، بنده خودم هم مثل خیلیهای دیگه این ابزارها رو دانلود می کنم یا از فروشگاه های داخلی خرید میکنم ولی حداقل قبول دارم که این کار درست نیست ، اگر از نظر مالی مشکلی نداشته باشم ، به وسیله ی واسطه هایی میشه این کامپوننتها رو با قیمت اصلیشون خرید
این که شرایط محیط ما برای خریدن محدودیت ایجاد کرده ، توجیحی نمیشه برای اینکه تهیه کردن این ابزارها از راههایی غیر از خریدن اونها کار درستی باشه !

مدیر بخش خیلی دوست دارم بدونم چرا:

((این رو هم اضافه کنم که خود بنده حدود 2 - 3 سال پیش همچین کاری میکردم و مجموعه ای از کامپوننتها رو با قیمت خیلی کم می فروختم ولی الآن کاملا پشیمونم !))
چی رو می خواید بدونید ؟! ، جمله کاملا واضح بود ، قبلا این کار رو می کردم ، کار اشتباهی بود و الآن پشیمونم چون یک کار اشتباه رو انجام می دادم !

mf4arman24
شنبه 01 مرداد 1390, 19:39 عصر
نه به خدا اصلاً بر نخورد .د اشتم می نوشتم گفتم ممکنه برداشت دیگه کنید . من جدی گفتم که به این موضوع اعتقاد دارم ولی منبع مناسبی برای تهیه تو ایران نیست.

منظورم از اینکه پشیمون شدید این بود که آیا از لحاظ قانونی مشکلی به وجود اومد؟

تا اینجای کار من نظرم در باره راه انداختن سایت دانلود یا فروش با حداقل قیمت منفی یه.
ممنون از وقتی که برای پاسخ دادن می زارید.