PDA

View Full Version : سوال: راهنمائی برای نصب php

java88
شنبه 01 مرداد 1390, 21:45 عصر
با سلام
می خوام شروع کنم به یادگیری برنامه نویسی php ولی نمی دونم چی نصب کنم :ناراحت:
من در حال حاضر 1.6.0 wamp5 رو نصب کردم ولی کار نمی کنه یعنی اون شکلی که کنار ساعت میاد همیشه اون شکل رو نشون میده که غلطه
دوم اینکه من php 5.0.4 -installer و apache HTTP Server 1.3.12 و my SQL دارم که از دوستان میخوام که راهنمائی ام کنن که چطور با این 3 تا و چه جوری و کدوم رو نصب کنم که بتونم این کد هایphp رو اجرا کنم از دوستان خواهش میکنم که تو راهنمائی هاشون نگن که فلان نرم افزار رو دانلود کن اون راحت تره چون اصلا شارژ ام کم و نمی تونم دانلود کنم اگه میشه با نرم افزار های که اون بالا گفتم منو طوری راهنمائی کنن که این مشکل من حل شه . اگه بگم که 2 هفته است که نتونستم مشکل ام رو حل کنم شاید باورتون نشه :گریه:

Arthas1990
دوشنبه 03 مرداد 1390, 05:41 صبح
عزیزه دل .
1-wamp واست چه مشکلی ایجاد کرده ؟ چرا نمیتونی باش کا کنی و آیکونی که میگی چه شکلیه ؟
2- ویندوزت چیه ؟
3- از لیست سرویس ها ببین mysql و Apache درست نصب شدن یا مورد دارن.
خبرش رو بده . امیدوارم بتونم بهت کمک کنم داداشه گلم :لبخندساده:

java88
دوشنبه 03 مرداد 1390, 16:48 عصر
عزیزه دل .
1-wamp واست چه مشکلی ایجاد کرده ؟ چرا نمیتونی باش کا کنی و آیکونی که میگی چه شکلیه ؟
2- ویندوزت چیه ؟
3- از لیست سرویس ها ببین mysql و Apache درست نصب شدن یا مورد دارن.
خبرش رو بده . امیدوارم بتونم بهت کمک کنم داداشه گلم :لبخندساده:

برادر عزیز خیلی ازتون ممنونم که جواب دادین راستش رو بخوای Wamp 5رو نصب کردم ولی اصلا کار نکرد اومدم wamp server 2رو نصب کردم این الان دیگه شکلش درسته , ولی وقتی تو فایل www برنامه (که تو notpad) با .html ذخیره می کنم اجرا میشه ولی وقتی php . ذخیره می کنم و تو internet explore آدرس اش رو میدم (localhost/1.php) اصلا اجرا نمی کنه میگه که نمی تونه پیدا کنه .
ویندوزم 7
بازم ممنون که لااقل شما بین این همه php خون ها جواب ما رو میدی :تشویق:

Arthas1990
دوشنبه 03 مرداد 1390, 17:33 عصر
ممنون . لطف داری . ما هممون وطیفمونه بهم کمک کنیم . باقی دوستان هم حتما سرشون شلوغ بوده نتونستن جواب بدن.
ظاهرا یک سرویس دیگه ای روی سیستمت نصب داری که با localhost wamp2 مشکل ساز شده . اگر سرویس هایی مثل IIS یا .. داری که با لومال کار میکنه دلری Stop کنشون . حتی ممکنه 5 رو که نصب کردی کامل uninstall نشده و هنوز سرویسش هست بنابراین با 2 اختلال ایجاد میکنه .
روی mcomputer کلیک راس کن و manage رو انتخاب کن . و در آخر ...services and appl و services رو کلیک کن.
لیست سرویس هات میاد . ازونجا iis . gis رو اگه روی سیستمت نصبه غیر فعال کن . بعدش ببین سرویس apache چند تا داری .
این کارا رو که کردی جوابش رو بذار تا شاید بتونیم درستش کنیم.
امید وارم که بتونم بهت کمکی کرده باشم :لبخند:

java88
دوشنبه 03 مرداد 1390, 18:03 عصر
ممنون . لطف داری . ما هممون وطیفمونه بهم کمک کنیم . باقی دوستان هم حتما سرشون شلوغ بوده نتونستن جواب بدن.
ظاهرا یک سرویس دیگه ای روی سیستمت نصب داری که با localhost wamp2 مشکل ساز شده . اگر سرویس هایی مثل IIS یا .. داری که با لومال کار میکنه دلری Stop کنشون . حتی ممکنه 5 رو که نصب کردی کامل uninstall نشده و هنوز سرویسش هست بنابراین با 2 اختلال ایجاد میکنه .
روی mcomputer کلیک راس کن و manage رو انتخاب کن . و در آخر ...services and appl و services رو کلیک کن.
لیست سرویس هات میاد . ازونجا iis . gis رو اگه روی سیستمت نصبه غیر فعال کن . بعدش ببین سرویس apache چند تا داری .
این کارا رو که کردی جوابش رو بذار تا شاید بتونیم درستش کنیم.
امید وارم که بتونم بهت کمکی کرده باشم :لبخند:

برادر عزیر
iis ندارم apacheهم ندارم فقط wampapache دارم
بازم ممنونم

Arthas1990
دوشنبه 03 مرداد 1390, 18:12 عصر
سرویس wamp apache رو استاپ کن . بعدش localhost رو توی ie چک کن . ببین کلا localhost فایل html رو میاره یا نه . اگه بازم بیاره به این معنیه که سرویسه لوکالت wamp apache نیست ولی اگه کار نکرد وwamp apache start کن . فولدره www رو باز کن . همون صفحه ی html رو تغییر بده و سیو کن . مجدد لوکال رو باز کن ببین تغییری که دادی اعمال شذه یا نه . اگه اعمال شد پس فولدرت هم درسته . حتما این کارا رو انجام بده بعدش جواب بده . از رو هوا نگی هاااا :متفکر:

java88
دوشنبه 03 مرداد 1390, 18:25 عصر
سرویس wamp apache رو استاپ کن . بعدش localhost رو توی ie چک کن . ببین کلا localhost فایل html رو میاره یا نه . اگه بازم بیاره به این معنیه که سرویسه لوکالت wamp apache نیست ولی اگه کار نکرد وwamp apache start کن . فولدره www رو باز کن . همون صفحه ی html رو تغییر بده و سیو کن . مجدد لوکال رو باز کن ببین تغییری که دادی اعمال شذه یا نه . اگه اعمال شد پس فولدرت هم درسته . حتما این کارا رو انجام بده بعدش جواب بده . از رو هوا نگی هاااا :متفکر:

ببین stop اش کردم html اجرا نشد
کد رو عوض اش کردم (از stoخارج اش کردم ) اجرا شد
:ناراحت::ناراحت:

Arthas1990
دوشنبه 03 مرداد 1390, 18:53 عصر
کدی که عوض کردی نمایش پیدا کرد ؟
آنتی ویروست چیه ؟
از (task manager (Ctrl+Alt+Del قسمت پروسس ها ببین httpd.exe وجود داره ؟ و بشمر ببین چندتا ازین وجود داره
از manage (کلیک راس روی computer) قسمت event viewer و برروی applications and services ببین چه خطاهایی در مورد آپاچی یا ومپ ثبت شده

java88
دوشنبه 03 مرداد 1390, 19:15 عصر
کدی که عوض کردی نمایش پیدا کرد ؟
آنتی ویروست چیه ؟
از (task manager (Ctrl+Alt+Del قسمت پروسس ها ببین httpd.exe وجود داره ؟ و بشمر ببین چندتا ازین وجود داره
از manage (کلیک راس روی computer) قسمت event viewer و برروی applications and services ببین چه خطاهایی در مورد آپاچی یا ومپ ثبت شده

آره نمایش داد
اصلا httpd.exe نیست
(ESET Smarts (node 64 هستش
نه اصلا هیچی نبود تو applications and service

Arthas1990
دوشنبه 03 مرداد 1390, 19:32 عصر
آنتی ویروست رو آف کن . ومپ رو به طور کامل uninstall کن و ریست کن سیستم رو . مجدد آنتی رو آف کن و ومپ رو نصب کن . بعد از نصب اجرا کن ببین httpd داری یا نه . ok ?

java88
دوشنبه 03 مرداد 1390, 19:59 عصر
آنتی ویروست رو آف کن . ومپ رو به طور کامل uninstall کن و ریست کن سیستم رو . مجدد آنتی رو آف کن و ومپ رو نصب کن . بعد از نصب اجرا کن ببین httpd داری یا نه . ok ?

برادر عزیز گشتم ولی آخرش نتونستم پیدا کنم که از کجا آفش کنم :لبخند:

java88
دوشنبه 03 مرداد 1390, 21:35 عصر
دوست عزیز من آنتی ویروس رو آف کردم و طبق گفته خودتان انجام دادم ولی باز همان مشکل هستش و http.exe هم نیست
اما یه نکته رو باید بگم که وقتی داشتم ومپ رو نصب می کردم این پیام رو داد :
please do not to upgrad from WAMP 5 1.x.
if you have WAMP5 1.x installed , save your data , uninstall WAMP 5 and delet the wamp
folder defore installing this new release.
آخه من ومپ 5رو uninstall کرده بودم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arthas1990
سه شنبه 04 مرداد 1390, 15:21 عصر
ومپ جدیدت رو پاک کن و آنتی ویروس رو آف کن . ریست کن . از سرویس ها نباید ومپ آپاچی وجود داشته باشه . اگه نبود . آنتی غیر فعال کن . دوباره ومپ بنسب و استارت کن ومپ رو . امیدوارم ج بده

java88
سه شنبه 04 مرداد 1390, 18:36 عصر
داداشه گلم دستت درد نکنه کارت درسته ,الان دو تا برنامه رو اجرا کردم ,اجرا شد :تشویق::تشویق:
ولی یه سوال دارم این چیزها رو از کجا یاد گرفتی من هم دوست دارم یاد بگیرم:لبخند:
بازم ازت ممنونم :قلب:
ولی یه چیزی بگم من شاید ازاین به بعد اگه مشکلی داشتم بهت مستقیما پیام بفرستم مشکلی نیست که؟؟؟!!!!! :چشمک:

Arthas1990
سه شنبه 04 مرداد 1390, 22:42 عصر
لطف داری عزیزم . مشکلی نیس . خوشحال میشم بت کمک کنم :لبخند: