PDA

View Full Version : مبتدی: در خواست راهنمایی در مورد نمایش متن به صورت رندم

Hadiir.net
دوشنبه 03 مرداد 1390, 20:37 عصر
با سلام
من چندتا متغیر دارم که توی هر کدوم یه رشته متن ذخیره شده حالا اگه بخوام اینها رو بصورت رندم و تصادفی نمایش بدم و از طرفی در هر چرخه تکراری هم نباشه چکار باید بکنم /
با تشکر

mr.zenith
سه شنبه 04 مرداد 1390, 01:13 صبح
سلام
همه را بریز و یک آرایه بعد یک عدد رندم بگو خود کامپوتر هر دفعه اعلام کنه که آن عدد بشه عدد آرایه ات
بعدشم چک کن که عددی که به صورت تصادفی اعلام میکنه توی بازه ای که می خواهی باشه

Hadiir.net
سه شنبه 04 مرداد 1390, 19:39 عصر
حالا اگه بخوام هر متن رو به مدت 5 ثانیه فقط نشون بده باید چکار کنم؟ میخوام با کدهای اچ تی ام ال یا پی اچ پی و سی اس اس باشه اگه امکانش هست؟

ماهان مقدم
سه شنبه 04 مرداد 1390, 23:08 عصر
setInterval رو سرچ کن یکم اطلعات پیدا کنی راحت باهاش کار می کنی.

Arthas1990
سه شنبه 04 مرداد 1390, 23:17 عصر
حالا اگه بخوام هر متن رو به مدت 5 ثانیه فقط نشون بده باید چکار کنم؟ میخوام با کدهای اچ تی ام ال یا پی اچ پی و سی اس اس باشه اگه امکانش هست؟

دوست عزیز شما نمیتونی تایم وا3 نمایش دادن به php بده . به این خاطر که تمامی درخواستها و فایلهای php بعد از کامپایل توسط یرور تبدیل میشن به کد html و به کاربر بازگردونده میشن . اگر بخوای اینکار رو انجام بدی باید از آجاکس استفاده کنی اما گمون نمیکنک بخوای دردسرت زیاد شه . پس بهتره آرایه ی php رو به فرمت javascript اکو کنی و بعدش با جاوااسکریپت کارو تموم کنی . اگه توی ساختن و تبدیلات و یا کلا این کار مشکلی داشتی بگو تا واست کده نمونه ای رو بذارم.
جیگرتو . امیدوارم کمکی کرده باشم :بوس:

Hadiir.net
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 03:48 صبح
دوست عزیز شما نمیتونی تایم وا3 نمایش دادن به php بده . به این خاطر که تمامی درخواستها و فایلهای php بعد از کامپایل توسط یرور تبدیل میشن به کد html و به کاربر بازگردونده میشن . اگر بخوای اینکار رو انجام بدی باید از آجاکس استفاده کنی اما گمون نمیکنک بخوای دردسرت زیاد شه . پس بهتره آرایه ی php رو به فرمت javascript اکو کنی و بعدش با جاوااسکریپت کارو تموم کنی . اگه توی ساختن و تبدیلات و یا کلا این کار مشکلی داشتی بگو تا واست کده نمونه ای رو بذارم.
جیگرتو . امیدوارم کمکی کرده باشم :بوس:

نیکی و پرسش خوب بزار برام اگه برات مقدوره؟
-------------------------------------------------
در ضمن یه سوال برام پیش آمد آیا همزمان میشه توی صفحاتی که با فرمت php ذخیره میشه از جاوا اسکریپت هم استفاده کرد؟
منظورم اینه که مگه خود پی اچ پی یه زبان اسکریپتی مثله وی بی اسکریپت و یا جاوا اسکریپت نیست؟ و تا جایی که من معلومات دارم توی یه صفحه فقط میشه از یه زبان اسکریپت استفاده کرد!!!
یعنی من میتونم توی صفحاتم هم اسکریپتهای پی اچ پی رو بنویسم و هم اسکریپتهای جاوا رو؟
------------------------------------------------
و یه سوال دیگه شما گفتین که از اسکریپ ها جاوا استفاده کنم توی صفحات پی اچ پی >>>> ایا میتونم از وی بی اسکریپت هم توی صفحات پی اچ پی استفاده کنم و یا اینکه نه فقط با ای اس پی میشه؟ (فکر کنم سوالم خنده داره) ببخشید دیگه.
Arthas1990
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 07:15 صبح
1- هیچ وقت هیچ سوالی خنده دار نیست . کسی که به سوال دیگران میخنده از من خنگ تره نیست ولی خنگه:افسرده:
2- نمیشه دوتا زبان رو همزمان کامپایل کرد. اما میشه شدر یکجا استفاده کرد از دو زبان . یکی از قوانین توسعه است که خودت رو نباید محدود به یک زبان خاص کنی .
4-php بعد از تقاضای کاربر کامپایل میشه و بعدش جوابش در قالب html ترجمه میشه و به کاربر برمیگرده. وقتی میگم html منظورم هم html است و هم تمامی اسکریپت های سمت کاربر مثل VBS , JS
5- میشه در یک صفحع هم از VBS و هم از JS استفاده کنی اما به این دلیل JS محبوب تره که درصد بیشتری از مرورگرا به طور یکنواخت ساپورتش میکنن. منطورم از یکنواخت اینه که شبیه به هم .
6-پس نتیجه میگیریم که با php میشه JS تولید کرد تا سمت کاربر اجرا بشه. وا3 توضیح بیشتر یک گراف واست کشیدم . نگاهی بش بنداز . بذک نیس
72957

Arthas1990
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 07:42 صبح
اینم ساختن ساختن آرایه داینامیک جاوااسکریپت با php

$php_arr= array(34,60,23,34,5,76,4);
$str="<script>\n var js_arr= new Array(".count($php_arr).");\n";
for($i=0;$i<count($php_arr);$i++){
$str.="js_arr[".$i."]=".$php_arr[i].";\n";
}
$str.="</script>";
echo $str;

با مثال کد بالا میتونی آرایه ای از جاوااسکریپت به صورت داینامیک با php بسازی.
مثال بالا آرایه ی php_arr رو به آرایه ای از جاوا اسکریپت به نام js_arr تبدیل کرد .
حالا میتونی با توابع جاوااسکرسپت به راحتی داده های آرایت رو رندم بخونی و 5 ثانیه ای تغییر بدی . اگر میخوای وا3 نمایش و رندم هم توضیح بدم . یک کم سرم شلوغه اگه واست واجبه بگو تا توضیح بدم.
امیدوارم کمکی کرده باشم :بوس: