PDA

View Full Version : سوال: واريز پول با برنامه تحت ويندوز

MS.Worm
سه شنبه 04 مرداد 1390, 19:52 عصر
سلام
من عنوان بهتر از اين ديگه پيدا نكردم خواهشا حذف نكنيد.

همونطور كه در اون تاپيك هم گفته بودم يك برنامه نوشتم كه تقريبا تموم شده.
حالا يك فرم دارم كه در زير وظيفه اين فرم رو شرح ميدم:

در اين فرم چند بانك موجود است براي مثال (بانك ملت، بانك صادرات و ... )
حالا ميخوام با استفاده از اين فرم كاربر يك مبلغي رو وارد كرده و يك دكمه را بزند و به درگاه پرداخت بانك مورد نظر رفته و پول رو به اين بانك ها پرداخت كند يعني شماره حسابي كه در برنامه موجود است.

براي مثال پرداخت شهريه دانشجويان از طريق سايت (سامانه دانشجويي) هر دانشگاه، اما برنامه من يك برنامه تحت وب يا سايت نيست برنامه من تحت ويندوز و ميخوام همچين قابليتي رو داشته باشه.

كاربر مبلغي رو وارد كرده و برنامه به درگاه پرداخت بانك رفته و اطلاعات از قبيل شماره حساب دانشگاه و غيره رو در اختيار داره و عمليات پرداخت توسط كاربر كه شماره كارت و غيره رو وارد ميكنه انجام ميشه بعد تاييده ميده و بعد هم پرينت بگيرم.

با تشكر

linux
سه شنبه 04 مرداد 1390, 20:52 عصر
برای اینکار شما ابتدا باید قراردادی با بانکهای مورد نظر ببندید در این صورت هر بانکی روش کار خودش را به شما خواهد گفت و کدهای لازم برای استفاده از امکانات خود را در اختیار شما خواهد گذاشت.

MS.Worm
سه شنبه 04 مرداد 1390, 21:53 عصر
مرسي و ممنون از پاسخ
يعني تمام اين سايت ها و سامانه هاي دانشجويي و فروشگاه‌ها و غيره كه پرداخت آن لاين دارن با بانك موجود قرار داد دارن؟

linux
سه شنبه 04 مرداد 1390, 22:04 عصر
مرسي و ممنون از پاسخ
يعني تمام اين سايت ها و سامانه هاي دانشجويي و فروشگاه‌ها و غيره كه پرداخت آن لاين دارن با بانك موجود قرار داد دارن؟

بله، خیلی کار سختی نیست و در خیلی از بانکها هزینه ای ندارد.
یک حساب برای شما افتتاح می کنند اغلب حساب قرض الحسنه پس انداز، این حساب می تواند برای یک شخص یا یک شرکت افتتاح شود یک کمی شرایط افتتاح حساب برای شرکت ها یا افراد با هم فرق می کند. بعد در سیستمی که اصطلاحات سوئیچ شتاب نامیده میشود مشخصات فروشگاه شما را تعریف می کنند و یک شماره ترمینال به شما اختصاص می دهند. و حسابی که قبلا برای شما افتتاح شده به این مشخصات در سوئیچ افزوده می شود. بعد یک سری مستندات فنی در اختیار شما قرارد می دهند شما با استفاده از این مستندات اقدام به دریافت مبلغ از مشتری می کنید.
بعضی از بانکها از هر تراکنش 1% تا سقف 1000 تومان کارمزد از شما کم می کنند.