PDA

View Full Version : سوال: اعمال تم روی برنامه

loo30fer
جمعه 07 مرداد 1390, 00:01 صبح
با سلام
من دو سوال داشتم یکی اینکه چطور میتونم خاصیت تم ویندوز 7 رو بگیرم تا بتونم توی تمامی ویندوزها ازش استفاده کنم مثلا وقتی پروژم رو ویندوز XP اجرا میشه فرم و دکمه های برنامه مانند فرم و دکمه های پروژم مانند ویندوز 7 باشه.
دوم اینکه چطور میتونم یک تم رو که مال ویندوز XP هست رو روی برنامم اعمال کنم تا فرم برنامم مانند اون تم بشه.
راستش در اینباره چندین بار و با عنوانهای مختلف جستجو کردم ولی متاسفانه چیزی نیافتم. ممنون میشم کمک کنید. با تشکر

MohsenB
جمعه 07 مرداد 1390, 00:24 صبح
سلام

تم ویندوز رو نمیشه برداشت .

ولی میشه از کامپوننت هایی که اونو شبیه سازی می کنند استفاده کرد .

مثل :

Alpha Control
Business Skin Form
KSDev
Active Skin
و ...

اگه منظورتون اینه که تو دلفی نمیتونید تم ایکس پی رو به طور معمول داشته باشید ، یه کامپوننت بنام XPMode تو سربرگ Additional هستش که وقتی اونو روی فرم بذارین از تم ویندوز استفاده میکنه . میتونید حتی اسمشم فقط تو Uses بنویسید .

موفق باشید .

loo30fer
جمعه 07 مرداد 1390, 01:40 صبح
تم ویندوز رو نمیشه برداشت .ولی یادمه یه راهی وجود داشت که باهاش میشد خاصیت هرچیزی رو تو ویندوز گرفت و اعمالش کرد روی شی مثلا یک Progressbar رو میذاشتیم روی فرم و یکجوریی خاصیت Progressbar ویندوز 7 رو میگرفتیم و به این Progressbar میدادیم اینطور همیشه و تو هر ویندوزی این Progress ما مانند اون Progress ویندوز 7 هست حالا با این کامپوننت هایی که معرفی کردین میشه اینکار رو انجام داد یا نه ؟
ضمنا میخوام بدونم که مجموعه نرم افزاری لرد چطوری این تم ها رو برای خودش ساخته ؟
ممنون میشم توضیح کاملی بدین تا من بهتر متوجه بشم. تشکر

MohsenB
جمعه 07 مرداد 1390, 01:49 صبح
ولی یادمه یه راهی وجود داشت که باهاش میشد خاصیت هرچیزی رو تو ویندوز گرفت و اعمالش کرد روی شی مثلا یک Progressbar رو میذاشتیم روی فرم و یکجوریی خاصیت Progressbar ویندوز 7 رو میگرفتیم و به این Progressbar میدادیم اینطور همیشه و تو هر ویندوزی این Progress ما مانند اون Progress ویندوز 7 هست

من که همچین چیزی ندیدم نه شنیدم ، اگر شما سراغ دارین حتما به ما هم بگین .

با این کامپوننت هایی که معرفی کردین میشه اینکار رو انجام داد یا نه ؟
ضمنا میخوام بدونم که مجموعه نرم افزاری لرد چطوری این تم ها رو برای خودش ساخته ؟
ممنون میشم توضیح کاملی بدین تا من بهتر متوجه بشم. تشکر
بله حتما میشه .
من لورد 2010 رو که دیدم میگم : با تمام نرم افزارای معرفی شده میشه درستش کرد . البته اون یه کار خیلی سادس .
به نظر من Alpha Control از همش بهتره .

اگر کامپوننت شما نسخه کاملش باشه حتما توش برنامه ویرایش تم هم هست که با اون می تونید یه تم اختصاصی برا برنامتون درست کنید .

loo30fer
جمعه 07 مرداد 1390, 01:59 صبح
من که همچین چیزی ندیدم نه شنیدم ، اگر شما سراغ دارین حتما به ما هم بگین .من دوبار در اینباره خوندم که البته یکبارش جناب شاهین عشایری جواب داده بودن ولی الان هرچی میگردم پیدا نمیکنم تا بتونم ازش استفاده کنم. با اینحال مجددا جستجو میکنم اگر پیدا کردم برای شما هم لینکش میذارم اگرم پیدا نکردم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

بله حتما میشه .
من لورد 2010 رو که دیدم میگم : با تمام نرم افزارای معرفی شده میشه درستش کرد . البته اون یه کار خیلی سادس .
به نظر من Alpha Control از همش بهتره .تشکر راستش من برای یک مغازه فروش لباس عروس باید برنامه بنویسم و برای اینکه ظاهر برنامم جذاب و دوست داشتنی داشته باشه میخواستم از یک تم استفاده کنم که شما در این مورد راهنمایی کردین