PDA

View Full Version : سوال: خطا در فست ريپورت

m.amiri
جمعه 07 مرداد 1390, 19:51 عصر
سلام
من ميخوام در فست ريپورت يه گزارش گيري ساده
بكنم همون كاري كه تو آموزش هاي سايت هست
پيش رفتم نمي دونم چرا موقع فراخوني گزارش خطاي زير رو ميده
Cannot use the same dataset for Report.DataSet and Band.DataSet
من ديتاست باند رو همون پيشفرض رو انتخاب كردم. راه ديگه اي ندارم

سعید صابری
جمعه 07 مرداد 1390, 20:36 عصر
فکر کنم بهتر باشه اول pdf آموزش فارسی fast دانلود کن یه search بزنی پیداش می کنی

vcldeveloper
شنبه 08 مرداد 1390, 00:05 صبح
متن خطا که کاملا گویای مشکل شما هست؛ نباید به خصوصیت Dataset مربوط به شی گزارش و شی باند داده یک مقدار واحد بدید. نیازی هم نیست که بخواید همچین کاری بکنید. برای نمایش رکوردها به صورت لیست در باند داده، فقط مقداردهی به خصوصیت Dataset همون باند کفایت میکنه. برای استفاده از مقادیر یک رکورد خاص در سایر باند ها هم نیازی به تعیین مقدار برای خصوصیت Dataset شی گزارش نیست. فقط کافیه که دیتاست مربوطه به لیست دیتاست های گزارش اضافه شده باشه.

m.amiri
شنبه 08 مرداد 1390, 13:03 عصر
سلام
من كه گفتم آموزشو از همين سايت گرفتم فكر كنم مال آقاي احدي بود انصافا كامل هم بود
همراه با مثال
ولي آقاي كشاورز من دقيقا همون كاري رو كردم كه تو آموزش گفته بود معني خطا رو هم ميفهمم
اما از متني كه برام نوشتين چيز زيادي نفهميدم
حالا ميخوام يه بار ديگه دوره كنم
من دو تا عنصر frxreport و dbdataset اضافه كردم عنصر datasource از dbdataset رو مقداردهي كردم و dataset از frxreport روهم برابر dbdataset
تنظيم كردم بعد رفتم داخل frxreport و تيك dbdataset رو براي داده ها زدم تا فيلد هاي جدولو نشون بده
بعد يه باند داده اصلي اضافه كردم و تو پنجره اي كه به نام انتخاب جدول داده باز شد frxdbdataset رو انتخاب كردم
حالا اگه هيچ داده اي هم به باند اضافه نكنم وقتي اجرا ميگيرم بعد از اجراي گزارش همون خطا رو ميده
من تو اين مراحلي كه رفتم راه ديگه اي نداشتم براي همش يه انتخاب داشتم
اميدوارم حوصله خوندنشو داشته باشين و مشكلمو حل كنيد

hossein_h62
شنبه 08 مرداد 1390, 14:47 عصر
و dataset از frxreport روهم برابر dbdataset
تنظيم كردم
سلام دوست عزیز
دقیقا مشکل همین جاست!
خاصیت dataset شیئ FrxReport رو مقداردهی نکنید، مقداردهی frxDBDataset فقط باید انجام بدین!

m.amiri
شنبه 08 مرداد 1390, 21:51 عصر
واقعا دستتون درد نكنه
ممنونم كه وقت گذاشتين
درست شد:تشویق: